Zadna extrovni pecka, ale hral tam ve 2 zaberech otec, takze musim tlacit na pilu ;]] Apropos jazyk - nareci pouzivane ve filmu je pochybnym umelym mixem cajzlovstiny a hornactiny. Dubnica ani Bojanov neexistuje - tak nejbliz k tomuto pojmenovani maji Dubnany a Bojanovice. Film byl ale natacen v Male Vrbce, Hrube Vrbce a Kuzelove. Cast kroju odpovida nasim, cast je z Dolnacka.Toz tak.(18.5.2006)

Hernajs jak to, že mi tahle nádherná agitka unikla? Ta musela zapadnout už za komančů ne? Nebo byla zakázaná? Proč? No, to je jedno. Zcela jistě rozporuplný film. Tedy pro diváky. Prý jich bylo dva a půl miliónu. Já si o těchto údajích myslím své, ale tentokrát bych tomu věřil. V titulcích je uvedena i paní Jarmila Šuláková. No, já hodnotím jako lepší průměr, i když ta dvacítka navíc je jen tak, pro radost, kterou přinesly hezké písničky na začátku a konci snímku.(4.2.2017)

I přes tu strašnou ideologičnost by to bylo na tři hvězdy, ale dávám 4 za „historickou hodnotu“. Tyto filmy zaměřené na folklór, pravda, nevznikaly náhodně. Byla to součást ideologické kampaně, kdy se protěžoval folklór a omezoval vliv „buržoazní hudby“, kterou byl tehdy především jazz a později rock'n'roll a rock (např. 17. října 1957 zasáhla policie proti mládeži, která pořádala rock'n'rollovou zábavu ve vinárně Mánes a bylo zatčeno 105 lidí. V následném soudním procesu pak padaly několikaměsíční nepodmíněné tresty. I přesto má tento film své kouzlo.(2.11.2017)

• jitrnic

Pokud Vám náhodou není po chuti slovácký folklor, ani to s tímhle filmem nezkoušejte. A pokud Vám vadí pražští herci pokoušející se o moravský přízvuk, tak už vůbec. Samozřejmě je k vidění spousta budovatelského nadšení a radosti z družení se. Jediný Jaroslav Marvan předvádí cosi jako herecký výkon.(13.11.2009)

O jednu hvězdu navíc za barevnost stylu "ORWOCOLOR". Trochu předchůdce Hudby z Marsu postavený naruby, ale méně ztřeštěnější a tudíž i méně zajímavá. Pravdou však je, že agitka již opouští ústřední motiv třídního boje a stachanovské práce a zaměřuje se na vedlejší téma společného souboru. Chtěli tím tvůrci sami alespoň trochu vyklouznout z dusivého prostředí stalinismu anebo šlo naopak o objednávku stranických ideologů?(4.11.2016)

• - Film bol natáčaný v Strážnici a na Slovácku. (dyfur)

• - Natáčelo se také ve Zlíně, Kuželově, Malé Vrbce, Hrubé Vrbce a na Vojšických lůkach. (M.B)