poster

Tchyně

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1963, 27 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Karlos80
  ***

  Malá filmová komedie o matkách které se před sousedy rády chlubí životní úrovní svých potomků.Myslím si že právě herecké výkony dvou hlavních protagonistek Jiřiny Šejbalové a Gabriely Vránové a pak také hudební doprovod v podání pánů Suchého a Šlitra které protřeli tento snímek, pozvedly tento titul mírně nad běžný dobový průměr.Pozor!!! Neplést ale z televizní adaptací a to sice úplně stejného názvu opět z herečkou Šejbalovou v hlavní roli ale od režiséra Jana Roháče a podle předlohy Jana Jílka.Mě se to líbilo a dávam za 3*.(28.8.2006)

 • D.Moore
  *

  Nebývale dlouhá a prázdná půlhodina. Ještě štěstí, že tu přehlídku trapnosti Vladimír Menšík utnul (i když ne včas).(30.1.2014)

 • Marthos
  ****

  Maloměstská řevnivost mezi osamělými sousedkami a upachtěná touha po lepší existenci průměrného socialistického člověka jsou terčem Machovy satirické mikrokomedie, která dnes zaujme čistě coby záznam hereckého umění Jiřiny Šejbalové a Olgy Scheinpflugové. Dovolená v Bulharsku, volha, funkce, docentura a hlavně ty nádherné dialogy!(11.8.2012)

 • argenson
  ***

  Tady se to ve mně hodně mlátí. Na jednu stranu v dobovém kontextu dějově a herecky strašně průměrná věc, na druhou stranu z toho všemi směry chčije neopakovatelný půvab a atmosféra šedesátek. Takže pod tři knedlíky jít nemůžu.(4.1.2014)

 • Gavin87
  ****

  Kouzelná satira v mezích zákona. Jako vždy skvělá Jiřina Šejbalová a Olga Scheinpflugová. Majetek, úspěchy a funkce ! To zajímá starší dámy ducha prostého. A ta Volha !!! Vyděržaj pijaněr...(16.7.2011)

 • tuntavala
  ***

  Zavist v ceske podobe.(17.3.2014)

 • sator
  *

  Těsně nad odpadem, už mi dlouho nelezly všichni na nervy, jak v tomhle snímku- včetně hudební linky která zní furt dokola...(6.6.2011)

 • lubospoti
  ***

  Na satiru možná málo úderné, přesto však jde o vtipný a příjemný film (krátkometrážní).(16.9.2013)

 • Pitryx
  **

  Ale jo, zkouknout se to dá, viděl jsem horší ptákoviny. I když tu hudební kulisu si mohli autoři odpustit, mně osobně to rušilo. A navíc tuhle hudbu zrovna nemiluju. 281020112652/2655(8.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace