Mimořádná zpráva

Dokumentární

Česko, 2018, 73 min

Jiří Chod

Šimon Špidla

Pozoruhodný observační dokument o jedné konkrétní události, které ale nepřináší příliš mnoho nového těm, kteří se vyznají v českém společenském a politickém kontextu - a ironicky kdo se nevyzná, ten se bude ve filmu jen horkotěžko orientovat. Zůstává úsměvná exkurze po vypjatých pracovištích České televize a redakce Hospodářských novin, zajímavá ukazováním toho, jak to v těchto médiích obvykle funguje (a jací lidé tam pracují a jak spolu mluví - i když jejich jména a pracovní funkce se dozvíte až úplně na konci). Lehkým humorem prodchnuté svědectví o nelehké práci novinářů, poťouchlosti pana prezidenta a lidovém ironizování českého politického bizáru.(3.7.2018)

• rejpal

Nemůžu se zbavit pocitu, že při konfrontaci mé zkušenosti se servírováním (zejména večerních) zpráv národu ze strany mainstreamu (zejména ČT a Nova) a tohoto dokumentu, se s námi nehraje čistá hra. Má skepse se tak potvrdila a dokument jen klouže po povrchu. Hlavně tomu diváckému stádu nedej bože neukázat nic podstatného a zásadního.(14.11.2018)

Dokument Tomáše Bojara skvěle zachycuje rozdílný způsob práce zpravodajské redakce v novinách a v televizi. Vidíme přesné rozdělení úkolů i debaty týmu nad textací / dramaturgií zpráv a pečlivé ověřování zdrojů. Dál ovšem dokument nenahlédne, to pro mě nejzajímavější, tj. určování pořadí zpráv, jejich vyznění, stopáže a váhy v porovnání s ostatními zprávami, zůstává skryto, resp. není předmětem dokumentu. Tomáš Bojar ovšem pěkně přenesl na plátno i stres stoupající v obou redakcích s blížící se mimořádnou zprávou. Solidní tři hvězdy.(2.7.2018)

Pohled dokumentaristů do "kuchyně" dvou odlišně pracujících redakcí domácího zpravodajství - v Hospodářských novinách a České televizi. Film rozhodně nenudí (i díky příznivé stopáži pod 80 minut), zaujme ale hlavně ty diváky, kteří neznají práci a povinnosti editorů a dalších pracovníků mediálních organizací. Pokud měli tvůrci větší ambice, nerozklíčovala jsem je.(3.7.2018)

Pro mě na tom bylo nejzajímavější zjištění, že ti ostentativní tlučhubové z hospodářek, který potkávam kdykoliv jdu do práce (z práce, na oběd, z oběda, ...) na cigáru venku před Fórem Karlín, jsou takový prostě pořád. Dělat Zemana překvapivě neni o tolik jiný, než dělat South Park, ale rozhodně to stojí za vidění (75 minut je 75 minut). #rádaByUžŠlaDoVysíláníLeboBudeVyzeraťAkoKokotDoPiče #mffkv (75%)(6.7.2018)