Neškodný a nesměle laskavý Loris je omylem zaměněn za masového vraha, který již zmasakroval 19 žen. Policie mu proto do jeho bytu na periferii Říma nasadí mladou a krásnou policistku. Komedie plná nedorozumění v hlavní roli s Robertem Benignim. (Dragonessa)

Anderton

Roberto Begnini je komediálne monštrum. Teda aspoň kedysi dávno bol. Na tento film som už dávno zabudol, ešte že brázdením po csfd narazíte na všeličo. Videl som ho v polovici 90tych rokov a odvtedy som naňho v našich televíziách bohužiaľ nenarazil. Je to veľká škoda, Monštrum je jedna z najvydarenejších typických talianskych bláznivých komédií. ()

liborek_

Je libo film se sexuálním podtextem, který je ohromně zábavný a přitom ani špetičku vulgární? Monstrum Roberta Benigniho je trefa do černého. Příběh je jednoduchý: Ve městě řádí sadistický sexuální zabiják, kterého média expresivně nazývají Monstrum. Prvním a jediným podezřelým tohoto případu se stane trochu potrhlý a roztržitý chlapík jménem Loris (Benigni), který má poněkud napjaté vztahy se svým domácím i sousedy, a policii zaujme svým výstředním chováním tak, že ho nazve Mozartem neřesti... Odhalit jeho slabiny má tajná policistka - volavka - Jessica (Benigniho manželka Nicoletta Braschi), která se však, jak už to bývá, do podezřelého zakouká... Schéma je to pravda jednoduché, ale proud výborných skečů a gagů je nevyčerpatelný. Ocenit musím jejich originalitu, která je ostatně Benigniho komice vlastní - "Nákup" v supermarketu, policejní sledování se svérázným výkladem vyšetřovatele, vytáčky před panem domácím, lekce čínštiny atd. atd.... Roberto prostě lechtá bránici neúnavně. ()

Fingon

Jedna mladá Italka mi v roce 2013 přísahala, že tohle je nejlepší italský film:-) Docela mě zklamalo německé DVD s filmem, který sice obsahuje italskou zvukovou stopu, ale jen německý dabing a žádné titulky. Tak jsem aspoň doufal, že to bude kompletní verze filmu a ne americká, kde byla vystřižena jedna scéna ze začátku filmu. A co čert nechtěl, ta samá scéna chyběla i tu. Nu což. Film samotný je rozhodně lepší, než Johnny Párátko nebo Syn Růžového pantera... Docela by mě zajímalo, jestli se tu bratři Farellyovi inspirovali pro jednu ze slavných scén z Něco na té Mary je... ()

Enšpígl

První film v roce 2014 a hned komediální výživa jak kráva. Film stojí a padá na komediálním supertalentu Roberta Benigniho. Roberto využívá všech druhů komiky, scénická, grimasová, dialogová, některé scény jsou doslova výstavní gagy jak z dob němých grotesek. Chůze na kačátka mě naprosto rozložila a co je gólový, že tuto scénu tam v různých obměnách dal Roberto celkem 4x a pokaždý rozesmála. Roberto tím posílá rčení, že opakovaný vtip není vtipem vegetit na smetiště prázdných rčeních. Geniální pocta situačnímu humoru se tady nachází na každým rohu, ať už je to "nakupování" v marketu nebo návštěva "krejčího", člověk se bude chechtat a chechtat a víc od komedie nežádám. ()

• Francouzští herci namluvili vše ve svém rodném jazyce a později byli předabováni různými italskými herci. (TheSpearCZ)