Sierra Burgess je marná

Sierra Burgess Is a Loser

Komedie

USA, 2018, 105 min

Kind of cliche. Proč nevybrat do hlavní role holku, co není na první pohled skinny bitch, která hraje, jak je over it, a přitom není, bude předstírat, že je právě ta typische skinny bitch, zamiluje se, a ono to rupne. Jo, to je klišé. A nezachrání to ani popová hudba, ani retro nádech (na který Netflix sází) a ani Peter Kavinsky (oh wait, vlastně Jamey). Je to hezký, ale není to nic, co bychom tu už neměli, žejo. Film, který bude mít sledovanost jen protože Netflix a už se na něj znovu nekouknete, což se třeba u To All Boys I've Loved Before říct nedá. Nah.(8.9.2018)

Klasická teen romcom, na níž jsem náhodou narazila přes reklamy Netflixu na youtube. Líbila se mi normálnost hlavní hrdinky, i to, že navzdory svému vzhledu nebyla nějaký uplakánek. Samozřejmě, reálnost samotné pointy + některé scény (např. polibek na parkovišti) je trochu diskutabilní. Dostal mě ale titulní song Sunflower, ten mi úplně mluvil z duše:)(23.9.2018)

Čas od času přijde Netflix s nějáký přelomovým snímkem. Čas od času přijde s velmi dobrým nápadem, nedotaženým do konce. Sierra je jeden z nich. Všechno by to skvěle fungovalo, kdyby to nebylo tak uspěchané ve chvílích, které jsou nebo by měly být pro film klíčové ....a kdyby to ztratilo trochu na komediální a přidalo víc na té dramatické stránce. Nebudu zabíhat do detailů, at se každý podívá sám a jistě bude vědět o čem mluvím. Je tu opravdu hodně dobrých nápadů, hodně dobrých chvil a protože natočit něco na tohle téma vyžaduje celkem kuráž, přimhouřím oko a dávám plných, i když Sierra na plných pět nejela. Často je to srovnáváno s marketingově zdřilejším a propagovanějším "To all the boys I have love before" a i když vidím tu podobu - stejný rok vydání, stejný mužský objekt zájmu, namířeno na stejně publikum ..tak Sierra mi přijde více dospělejší a víc realistická. "To all the boys I have loved before" se mi líbilo, hodně, proti tomu nic, culil jsem se jak malá holka, ale právě proto, že tomu jsem dal za čtyři, tak tady musím jít výš, protože tento film má duši. Neuhlazenou, ne vždy pěknou a rozumnou ...ale má ji.(23.9.2018)

Áno, áno, áno! Už dlho ma niečo z teenage žánru takto nezaujalo. Nemôžem si pomôcť, ale tá manipulácia a spleť lží, ktoré tvorili ústredný tok deju, to ma snáď nikdy neomrzí. Hoci tam nechýbal kus predvídateľnosti a závanu klišé, ale musím uznať, že tá štruktúra príbehu, samotné postavy a dialógy boli naozaj pútavé. Takto to dopadne, keď sa šedá myška zrazu dostane na vlnu popularity a zakúsi aké je to byť obdivovanou (hoci nedopatrením a falošne). A zrazu aj cnostný charakter dostáva zabrať! Každopádne, pekne tu bolo vystihnuté ako veľa znamená pre ľudí vzhľad. Aké by mala Sierra za normálnych okolností šancu o niekoho ako je Jamey? Minimálne... O slnečnice by len tak ľahko niekto nezakopol.(7.10.2018)

Milá romantická komedie pro teenagery, stejně jako v To All the Boys I've Loved Before se nedá říct, že by šlo o něco originálního, ale hezky se na to kouká. Herci jsou sympatičtí a možná se mi i Sierra líbila o chlup víc než To All the Boys I've Loved Before. Moc nechápu, proč je Sierra hodnocena o tolik hůř, mně přijde, že jsou na tom dost podobně.(17.9.2018)

• - Cochise Zornoza, který hrál Jameyho hluchého bratra, je skutečně hluchý. (Royaldell)

• - Tento film je lehce inspirován hrou z roku 1897 „Cyrano z Bergeracu“ od Edmonda Rostanda. (Royaldell)

• - Ústřední píseň „Sunflower“, kterou zpívala sama Shannon Purser, napsala scenáristka Lindsey Beer, když byla teenagerkou. (Royaldell)