Sierra Burgess je marná

Sierra Burgess Is a Loser

Komedie

USA, 2018, 105 min

SPOILERY!!! Film se mi trefil do nálady a dokonce ve mně dokázal vzbudit emoce. Čekala jsem mnohem větší klišé a byla vážně překvapena zbrklostí hlavní postavy. No vlastně se zachovala asi jako většina puberťáků, ale podle toho, jak se prezentovala celý film předtím jsem měla prostě za to, že to má v té makovičce srovnaný trochu líp. Konec... hele já jí to fakt nepřála po tom všem :D a myslím, že se k tomu filmu ani ta ve finále uspěchaná a jako kouzelným proutkem vyřešená pohádka nehodila. Co se mi líbilo byl výběr herečky v hlavní roli, protože to není prostě jen hezká holka, která to o sobě vlastně neví, postava Veroniky, no a samozřejmě Dan - přítel, kterýho by měl mít každý,(8.9.2019)

Ďalší Netflix film roku 2018. "Sierra Burgess Is A Loser" si myslím, že podobne ako ďalšie filmy tohto typu, ktoré nám tento rok Netflix naservíroval funguje celkom dobre. Shannon Purser je v hlavnej role veľmi sympatická. Samozrejme, že si film príde do momentiek, kde musí urobiť niečo hrozné, aby sa za to potom musela ospravedlniť a veci mohli byť komplikovanejšie. Ale nebyť tohto klišé, tak by bola podľa skutočne dobrou hlavnou hrdinkou. Osobne mojou najobľúbenejšou postavou filmu sa ale stala Veronica v podaní Kristine Froseth. V prvom rade sa mi páči, že ju vybudujú ako klasický stereotyp roztlieskavačky na strednej škole, no keď spoznáme jej život viac do hĺbky, tak si uvedomíme, že všetky tieto stereotypy v skutočnosti nie sú ani v najmenšom reálne. Všetko je to len obyčajná ilúzia. Ľudia nie sú stereotypy, ktoré nám prezentujú vo filmoch alebo literatúre. Majú svoje vlastné pocity, vlastné myšlienky a vlastné dôvody pre to, aby konali tak ako konajú. A Veronika je v tomto smere veľmi zaujímavá. Páči sa mi, aké priateľstvo si so Sierrou postupne vybudujú a ako jedna druhú budú môcť spoznať a ako sa nebude hanbiť za to, že je jej kamarátkou. Film ako už aj poster a anotácia naznačujú, že je to film o tom, aby sme nesúdili knihu podľa obalu. A môžeme niekoho milovať bez toho, aby bola najkrajšia ako ruža. A tá idea je podľa mňa vo filme spracovaná veľmi dobre. A funguje. Celkovo poviem, že som si užil hudbu, užil som si postavy, príbeh ma miestami možno trošku nudil nakoľko je to veľmi dobré známe, ale na víkendové poobedie takýto ľahký film absolútne stačí.Žiadny highlight, ale uspokojivé. Hodnotenie: B+(7.10.2018)

Klasická teen romcom, na níž jsem náhodou narazila přes reklamy Netflixu na youtube. Líbila se mi normálnost hlavní hrdinky, i to, že navzdory svému vzhledu nebyla nějaký uplakánek. Samozřejmě, reálnost samotné pointy + některé scény (např. polibek na parkovišti) je trochu diskutabilní. Dostal mě ale titulní song Sunflower, ten mi úplně mluvil z duše:)(23.9.2018)

Áno, áno, áno! Už dlho ma niečo z teenage žánru takto nezaujalo. Nemôžem si pomôcť, ale tá manipulácia a spleť lží, ktoré tvorili ústredný tok deju, to ma snáď nikdy neomrzí. Hoci tam nechýbal kus predvídateľnosti a závanu klišé, ale musím uznať, že tá štruktúra príbehu, samotné postavy a dialógy boli naozaj pútavé. Takto to dopadne, keď sa šedá myška zrazu dostane na vlnu popularity a zakúsi aké je to byť obdivovanou (hoci nedopatrením a falošne). A zrazu aj cnostný charakter dostáva zabrať! Každopádne, pekne tu bolo vystihnuté ako veľa znamená pre ľudí vzhľad. Aké by mala Sierra za normálnych okolností šancu o niekoho ako je Jamey? Minimálne... O slnečnice by len tak ľahko niekto nezakopol.(7.10.2018)

Filmů na toto téma bylo natočeno již stovky, takže přijít s něčím trochu originálním není vůbec snadné, tomuto filmu se to však podařilo. I když to naštěstí není ani moc komedie, tak se i zde pár vtipných momentů najde, především však jde o příjemnou oddychovku s výbornou Shannon Purser (ta holka opravdu moc krásy nepobrala a moc si nedokážu představit v jakých filmech jí ještě uvidíme) a ještě lepší Kristine Froseth.(17.9.2018)