Suddenly, Last Summer

• Velká Británie Suddenly, Last Summer

Jediný syn bohaté vdovy Violet Vebable (Katherine Hepburn) odjel na dovolenou se svou sestřenicí Catherine, kde záhadně zemřel. To, co Catherine viděla, bylo natolik strašlivé, že se zbláznila a odmítá o tom mluvit. Proto se Violet rozhodne pro lobotomii, aby konečně odkryla celou pravdu o synově smrti. (Neila__)

prasacimor

Výborný herecký koncert Katherine Hepburn a Elizabeth Taylor, ktorému nenápadne sekunduje postava doktora, ktorý je vlastne sprostedkovateľom a účastníkom skelých dialógov, ale celý čas sa skôr drží v ústraní, necháva priestor týmto dvom výborným herečkám a to je len dobre. Zaslúžené nominácie pre obe. Taylor je okrem toho nádherná a očarujúca, plná vášne a sexuálnej energie, ako máloktorá iná herečka. Veľmi som chcel dať za plný počet, ale koniec, ktorý mal byť veľkolepým vyvrcholením, ma vôbec neuspokojil, takže silné 4. ()

Han22

Místo thrileru jsem dostal brutální melodrama, které šlo naprosto mimo mě. V podstatě jde o odhalení co se stalo jednomu muži, přičemž jeho matka chce pravdu zatajit a jeho sestřenice kvůli tomu skončí v blázinci. Jenže je to natočeno formou neskutečně utahané, užvaněné a teatrální divadelní hry, která je z dnešního hlediska naprosto nekoukatelná. Hepburnová i Taylorovou jsou skvělé herečky, ale tady přehrávají, takže jediný snesitelný je civilní Clift. A pointu? Tu jsem naprosto nepochopil. ()

aLPaC

Že je film natočen podle divadelní hry poznáte lehce, například první dialog mezi Hepburnovou a Cliftem je dlouhý přes 25 minut. Ve výsledku mi to ale nevadí, ba naopak, většinu takovýchto filmů mám rád. V závěru to pak dostává ještě o level výš zpověď Elizabeth Taylor o tom, co se vlastně na prázdninách stalo. Musím říci, že to byl jeden z nejsilnějších momentů, co jsem u filmu zažil, Taylor byla naprosto skvělá a ono rozuzlení bylo na tu dobu asi dost kontroverzní. ()

Milwa

Výborné psychologické drama, velmi soudobé, což je na konec 50.tých let docela výkon...Herecký koncert jak Kate, tak Elizabeth. Naprosto se ztotožňuji s komentářem Brinkley...nejde mi o formu, ale o obsah:) ()

djfun

Ač z dnešního pohledu od začátku poměrně odhadnutelné a místama lehce naivní, na svoji dobu každopádně odvážné, neotřelé a bouráním tehdejších tabu vybočující z řady. A to tak, že i po šedesáti letech vás tenhle biják dokáže udržet napjaté skoro bez dechu ve vyčerpávající pozornosti! V maximální míře tomu přispívá především fascinující výkon Taylorky, která už tehdy dokázala, že není jen krásnou tvářičkou, ale hlavně excelentní herečkou! Zde dokonce zastínila i Katharine, která si však svoji roli střihla také (jako vždy) s gustem a "vyšinutou" opravdovostí, charizmatický Clift pak vše jen podtrhl. Další z psychologických lahůdek z pera geniálního Tennessee Williamse! ()

bubblebobble

Môje prvé filmové stretnutie s Elizabeth Taylor (Flinstonovcov naozaj nemienim rátať). Teda, musím povedať, že už len na základe tejto role sa nečudujem prečo bola svojho času najväčšia hviezda. Film samotný hodnotím taktiež veľmi pozitívne. U starších filmov mi vadí občas zdĺhavosť ale tu to bolo pekne vykryté zaujímavými dialógmi. Pôsobivé. ()

Brinkley

Nebudu Suddenly, Last Summer odpírat poslední pátou hvězdu jen kvůli tomu, že jde o filmovou adaptaci skvělé Williamsovy divadelní hry a ona je ta "teatrálnost" překvapivě na výsledku znát . Asi nebudu náročný divák; je mi totiž ukradený, jestli sedím v kině, před TV nebo v hledišti. Stačí mi inteligentní (nebo vtipný), nepředvídatelný, poutavý či dokonce strhující text, podtržený nevšedními hereckými výkony. A v tomto případě mi bylo přáno vrchovatě. Navíc scéna, kdy Catherine (úchvatná E. Taylor na vrcholu své krásy) dlouze odhaluje, co se vlastně na dovolené jejímu bratranci stalo, byla pro filmové plátno vskutku tvrdým oříškem, avšak tvůrci si s ní naopak výtečně poradili. Ledově patetická Violet v podání K. Hepburn je taktéž prvotřídní; osobně jsem na vážkách, která ze zmíněných dam byla lepší. ()

rivah

Psychologické drama s mysteriózním nádechem a dvě skvělé role k tomu: E.Taylorová a K.Hepburnová.(70%) ()