Já jsem vrah (TV seriál)

I am a Killer

Dokumentární / Krimi

Velká Británie, 2018–2020, 16 h 26 min (Minutáž: 47–53 min)

Jeremy Turner

Gary Clarke

Tom Howe

Phil Perry

Scénografie:

Richard Touch

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Vizuálně průměrný dokument, jehož hlavní zbraní je samotná dramaturgie a výběr účinkujících. To, co předvádějí tvůrci se skladnou jednotlivých dílů, je opravdu až neuvěřitelné. Perfektně užité detektivní prvky a prostor daný samotným vrahům, ale i příbuzným obětí, detektivům, prokurátorům a právníkům vás u každého dílu nutí přemýšlet o motivu vraždy a o tom, proč se z hodných dětí stali vraždící maniaci. Není to nic jednostranného. Není to ve stylu "koukejte na tu zrůdu a zachvíli vám řekneme, jak to ve skutečnosti bylo". Vracíte se do dětství oněch vrahů, zjisťujete, že vězenský systém v americe nevede lidi k nápravě, někdy narázíte na okolnosti, které vás nutí přemýšlet o tom, že ta vražda byla v "pořádku". A i když se to okolo 6. dílu začne malinko okoukávat, díky skvěle vybraným vrahům a jejich příběhům, to celé zhltnete jako kulky, které by do vás někteří z nich s přehledem napálili. Silné čtyři hvězdy.(30.9.2018)

Promyšlená psychologická hra tvůrců, komu věřit a jak moc. Způsob, kdy dají nejdříve prostor odsouzeným, kteří odvyprávějí svůj příběh vesměs věrohodně, a následně ho do určité míry zpochybní výpovědi pozůstalých či vyšetřovatelů, je opravdu fascinující. Výborná dokumentární série.(22.12.2018)

Velmi dobře natočená dokumentární série, která dává stejný prostor pro vyjádření každé straně. Díky tomu nepodsouvá pohled nebo názor, který byste měli zaujmout. Všichni dotazovaní vězni navíc na trest smrti čekají již několik let, takže už k tak silným příběhům přidávají pokoru a zodpovědnost za své činy. Brečela jsem od začátku do konce.(5.9.2018)

• mircxxx

V tomto seriálu se naučíte hodně anglických slovíček a vět. "acid", "meth", "marijuána". "After that everything went down the spiral" , "I found myself in this case", dobré je taky "the shot went out" Jó, člověk se u toho dokáže i pobavit. ale nečekejte žádné wow efekty, jakože na smrt je odsouzen nevinnej. Je to jen smutná sbírka osudů.(26.2.2020)