Potomek

• USA The Prodigy (více)

Ve stejnou dobu jako přišel na svět malý Miles, se na jiném místě odehrála tragédie. Dvě zdánlivě nesouvisející události se o několik let propojí děsivým způsobem. Milesova máma Sarah se znepokojením sleduje synovo nevyzpytatelné a agresivní chování. Postupně se smiřuje s myšlenkou, že malého chlapce ovládá nějaká špatná, nadpřirozená síla. Musí potlačit svůj mateřský instinkt milovat a chránit vlastní dítě a podrobit ho testům, aby pochopila, proč dělá ty hrozné věci. Chce se za každou cenu dozvědět pravdu - kdo nebo co získalo moc nad jejím synem. Odpovědi na všechny otázky se skrývají hluboko v minulosti a Sarah brzy pochopí, že skutečnost je daleko horší než její představy... (Forum Film CZ)

blondboss

Priemerné hororové posedenie, ktoré neurazí a ani nenadchne. McCarthy pekne pracuje a graduje vcelku hutnú atmosféru so zopár scary scénkami, avšak to celé okolo príbehu je len jedna veľká vata, z ktorej nakoniec vzíde nemastný-neslaný záver. Celkovo ale postava chlapca vyzerala miestami ozaj desivo, aj keď mi už občas liezol aj na nervy. 55 % ()

mnx

Jsou horory, které budují na atmosféře, hereckých výkonech, vypiplaném ději, a občas i na šokujícím rozuzlení. S malým rozpočtem a velkou šikovností jde natočit i celkem pozoruhodné dílo. A pak jsou takyhorory, které se na to všechno vykašlou, mají průměrný scénář, děj, pointu spíš mizernou, ale zato stavějí na čistokrevném a zcela samoúčelném HNUSU. Zvlášť díky závěrečné části (to předtím byla jen nekonečná nuda) můžu toto dílko s klidným svědomím zařadit mezi humusárny typu Srbský film. Někteří jedinci možná tento typ přímo vyhledávají, ale můj šálek kávy to tedy rozhodně není. ()

stanyko

Uz sme to vsetko videli a nie som si isty ci Prodigy si to vobec zasluzi zaradenie medzi horory. Aj ked miestami dokaze vytvorit dostoju atmosferu vzdy to pokazi bud predvidatelne alebo uple nelogicke konanie postav (a ze tam toho je). Ak by to bolo myslene ako televizny film, tak by som pridal 1* navyse, ale ako kino trhak to nemohol nikto mysliet vazne. To najlepsie na filme bolo to, ze som nan nesiel do kina :) ()

TesterX

A zase tu máme špatnou duši vtělenou do těla neviňátka. A zase to nepřináší nic originálního a jede si to po svý šablonce, aniž by vás to až do konce čímkoli překvapilo, včetně konce samotného. Je to vlastně škoda, protože řemeslně to je na lepší úrovni, nicméně ta naprostá předvídatelnost unudí spíš. ()

veverysiak

Zásadný problém tkvie v tom, že sme to už veľakrát videli, síce v rôznych variáciách, ale kostra je rovnaká, a pritom to vôbec nie je nanič, zasran je podarený malý diablik, rodičia sympatickí trubirohovia, ktorí pekne posúvajú príbeh, psychoši tiež podarene flákajú svoju robotu, proste všetko ide tak, ako v správnom trileri má ísť, takže 65%. ()

Ace.A.T.L.

Já vám nevím. Mě to teda nezaujalo vůbec. Bylo to bez nápadu, bez originality, děsivej aspekt nikde, předvítelný a až na tu myšlenku reinkarnace ničím zajímavý. Samozřejmě 100 lidí, 100 názorů. Já jsem se teda nebavil skoro vůbec. I tak jsou ale horší počiny, tak jsem ty 2* dal. Ale tak nějak opatrně. Takže, za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Dawe2

Naprosto špičkový výkon Jacksona Roberta Scotta. Jinak není příběh kdovíjaký, ale za tuhle parádu o hvězdu výš. Lekačky bych nemusel, ale budiž, je to horror ... ()

jouzy

No za mě dvě hvězdy za herce, ale jinak průměr co se týče veškerého děje, příběhu, akce. Všecko dobře čitelné (předvídatelné) . Určitě to není horor, ani náhodou je to možná misteriozní thriler a ještě k tomu celkem nic moc. Film neudělá žádný dojem a po shlédnutí na něj okamžitě zapomenete. ()

Naghavi

S ledovým klidem dávám 4* za mimořádně skvělý herecký výkon malého protagonisty, který už zasvitl i v obou nových dílech "To"...Scénka u specialisty hodně libová a práce kluka s nožem taky...80% ()

argo.smile

Taký malý mysteriózny thriller ktorý poteší . Ale na väčšie hodnotenie tomu chýbal ten pravý finálny drive. Nie taký suchý a bezcitný (mama a syn) koniec. ()

Kushina

Fu*K, fu*k, fu*k. Proč, ku*va proč? Už jsem si říkal: " hezký horor, bude to smutný konec, kdy bude muset matka zabít svého syna, protože už to není on, silný příběh", ale nééé nějaký režisérský pič*s prostě musí filmy kombinovat do takových rozměrů, až se z nich stane totální sra*ka. Najednou se náhodně v půlce sadu cca 20 metrů daleko zjeví střelec, který bez váhání jako zkušený sniper zabije matku, která zvedla zbraň cca na 1 sekundu nahoru. Taková zas*aná sračka. Kdyby ho prostě zabila dal bych klidně 60-65%, čert vezmi to, že nikdo z dospělých se nebyl schopný bránit 8mi letému frackovi, čert vezmi to, že se ho xx dnů snaží dostat na léčení, ale nějak se nedaří, ale dopí*e s tím, že štěstí přeje zmrdům. Skvělý potenciál filmu i k když se spoustou chyb byl zabit největší debilitou režisérů. To že jsem chtěl dát 60% jde dopí*i, protože režiséři jsou koko*i myslící pérem místo mozkem a jsem tak nasranej, že bych nejraději dal odpad. Ještě že jsem na rozdíl od démonického dítěte hodný člověk, tak tu máte 25% ()

Grázl83

Thriller s výbornou hororovou atmosférou a režii. Chvilku jsem rozmyslel nad udělením 5*, ale kvůli předvídatelnému konci dávám 4. Jinak ale příjemné překvapení. ()

Emperor1

Psychologicky i metafyzicky pěkně zpracované téma, kluk byl skvělej a navíc SPOILER to k mé převeliké radosti nekončí hepyndem (horory, thrillery a katastrofické filmy nemají končit šťastně, kazí to prožitek) KONEC SPOILERU ... monstra v podobě roztomilých dětí jsou možná klišé, ale když se to správně podá, proč ne, kontrast zla a nevinné dětské tvářičky je stále funkční rezonátor našeho znepokojení, to víme už od dob Omenu, navíc to není zase takové sci-fi, dětských psychopatů a asociálů jsou plné ústavy, takže to je jak ze života, jen to ezoterično je navíc, aby to otrlého pravidelného diváka zpráv na Nově ještě vůbec zaujalo. ()

Saxos

Od začátku vše očekáváte, protože je vám to vlastně hned ukázáno. Ale to nevadí, závěr vás malinko překvapí. Klady: máme tu reinkarnaci, nějakou tu regresivní hypnózu, zmínku o Davidovi Robertovi Jonesovi /to, že měl různobarevné duhovky vím, ale nejsem si jist jestli to nebylo důsledkem úrazu z dětství/, pěkný herecký výkon malého Milese, bude dvojka? Zápory: proč hejno stovek much, nestačilo by jich pár a zmínka o nějakém smrádku, že pes je death bylo jasné, jen se nelíbila jeho packa. Hláška: "mám pravidlo - nebrat si lidi domů", tak ho dodržuj, blbko! Závěr: koukatelné, nepřehnané, doporučuji, v kině zbytečnost. ()

Brenda.Ch

Nádherný klučina, fakt se mi moc líbil. Horror ucházející, určitě nemůže nikoho urazit ani naštvat, jen je takový sterilní, předvídatelný a útržkovitý, měla jsem dojem, že se dívám na malé nedotažené epizody, nikoliv na gradující děj. A takto epizodně působily i jednotlivé postavy, které se tam prostě jakoby na chvilku vyskytly, aby vzápětí byly zapomenuty. Tak trochu jako dokument o posedlém dítěti. Čekala jsem od toho mnohem víc, škoda. Divák je stále náročnější a tvůrci takových horrorů si podle mně nemůžou dělat přehnané iluze o úspěchu... ()