Potomek

Jeff Buhler

Bridger Nielson

Tripp Vinson, Tara Farney

Scénografie:

Shayne Fox (set dekoratér)

Kostýmy:

Catherine Ashton

Prodigy nahrálo další hudební pecku, říká se mu Potomek! Co si budem šukat, čím větší srágora je ten horor, tím víc nás to baví. A kdo jsme my? No já, křeček a mluví mečoun, co mi sedí na gauči. Takového potomka by chtěl asi každý, někoho kdo by zastupoval jeho rod, aby se měl čeho pyšnit, teda až na mně. Já fakt doma nechci běhající smrady, se šmoulím hlasem, a zaposranou prdelí od brokolice. Ty všetečné malé prstíky, a ta bezzubá malá tvářička, mě děsí dodnes. Ať se více točí tyhle super filmy, abych pak měl menší a menší představu o tom, obstarat si mini verzi mně. No, pokud by to byla dcerunka, a byla přesně jako já, uuuh ty by ji už v šesti letech zavřeli do ústavu pro sexuální predátory. Ale jako, co si budem říkat, sračka to je, ale sračka která mi udělá pěkný den a úsměv na tváři, a nemuset si dělat starosti, jestli stihnu dokoupit další zásoby toaletního hajzpapíru na Vánoce. Letoštní zima bude krutá, tomu věru věř, pyčo. Mimochodem toho parchanta měli odkráglovat francouzákem už ve sklepě, jeho nevinný dětský ksichtík bych nenechal čistej! Kuurva, jak mě serou ti parchanti malý. No, a to, že tomu zase domrvili konec, tak mu nedám pět, ale jen čtyři useknuté prstíky!(22.10.2020)

• darkrobyk

U některých filmů je mi záhadou, jak se dostanou do kina. Tak tu máme další posedlost, sice lidskou duší, nikoliv démonem, leč výsledek je ještě mizernější, než v případě klasických duchařin. Mrazivá atmosféra se nekoná, napětí chybí, McCarthy se snaží strašit jen pomocí lekaček, což u žánrového fanouška fungovat nemůže. Jako celek sice film pro děti není, jenže to vypadalo, jako by autorům stála za zadkem cenzura. Trapná zakrývačka nahé postavy (nechápu, proč mu rovnou nenechali spodky, což by bylo přirozenější), momenty útoků rozsekané a prokládané zatmívačkami a gore nula. Horor má vyděsit, šokovat, znechutit, cokoliv, jen ne nudit. Objektivně jedna hvězda, druhou dávám za téměř konec v sadě (možný SPOILER - komu se vybavil Omen?) ale je ušmudlaná stejně, jako původní logo Orionu, jež souznělo s nekvalitním obrazem filmu. Milovníkům temných a děsivých příběhů rozhodně nedoporučuji.(18.2.2019)

Strach máme mít o ně, ne z nich.. Oblíbená premisa o zlu s nevinnou tváří začala dvěma opravdu stupidními lekačkami, ale pak už McCarthy s žánrovými klišé pracoval vcelku obratně. Body navíc za nefrekventované téma reinkarnace, absenci šťastných konců i herecké obsazení (klid vyzařující Colm Feore, civilně působící rodiče i ten Chuckie z masa a kostí). Toho chlapce jsme už někde viděl, ale ruku do kanálu bych za to nedal..(26.6.2019)

Solídny prírastok do strachuchtivej domácnosti. V čase, kedy vznikajú na hororovej scéne samé žbrndy, prišlo na svet konečne niečo s prémiovým nádychom. Inšpirácia s Chuckym reže viac ako Adidas s piatimi pásikmi, ale zároveň ponúka prešpekulovanejší priebeh. Koniec v štýle mindfuck ideálne zapadol do slastnej spokojnosti. Znova vidím hororové zajtrajšky vo veselších tieňoch. 3 a 1/2*(8.2.2019)

Konečně dobrý horor. Málo LIDL lekaček, povedená atmosféra, žádná hluchá místa. Jednoho dne se stanou dvě události: bude zabit masový vrah a narodí se dítě. Samozřejmě to není náhoda. Dítě s očima jak Bowie stárne, vyroste v 500IQ kluka, který po vzoru snad všech hororů s dětmi je creepy af. Chová se divně, nepamatuje si co dělal, mluví ze spaní divnou řeči, není normální. Máti to je divný a tak zjišťuje, co je sakra špatně. Dá si všechno dohromady a rozhodne se svého syna zachránit. Člověk by čekal, že po těch všech filmech, kde vystupují děti jako psychopati, bude tohle jenom další kus do velké hromádky nezapamatovatelných hororů. Není tomu tak. Kvalitou a napětím převišuje ostatní. Pokud jste unavení ze všech jump scare hororů, zajděte na Potomka. Je to něco jiného. 4/5(9.2.2019)

• - Natáčelo se v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)

• - Postava Milese (Jackson Robert Scott) má heterochromii, rozdíl v zbarvení očí (v případě Milese, pravé oko je hnědé a jeho levé oko je modré). (Tet.Ew)