Potomek

Potomok

The Prodigy

Horor / Thriller

USA / Hong Kong, 2019, 92 min

Potomek je zvláštní lehčí horror, který by zvládl u ten největší staršpytel. Líbí se mi originální téma, které je o děsivém dítěti, rozdíl je v tom, že není posedlý démonem ale duší a to se mi na tom líbilo. Vzhledem k tomu, že se o téma, které se ve filmu řeší hodně zajímám a opravdu tomu věřím, tak si mojí pozornost snímek získal hned. Musím zde vyzdvihnout herecký výkon Jacksona Roberta Scottam, který byť osmiletý, dokáže utáhnout celý film úplně na jendičku! Není to nejdokonalejší snímek, ale zajímavý a napínavý, je tam pár scén, u kterých se opravdu leknete, ale spíše se to přiklání k tomu thrilleru než hororu.(14.2.2019)

(55%) Viděno v kině. Po pravdě, ani se mi moc už nechtělo na to do kina. Horory mám rád a především tyto novodobé. Nejlépe od Jamese Wana (Conjuring, Insidious). Jenže takových horůrků se v poslední době točí až moc – je to už takové ohrané, takže na jednu stránku chápu, že už není moc co vymýšlet. No a nyní k tomuto Potomkovi. Klasické lekačky tu byly – ne, že by se to stavělo jen na nich – za což jsem rád. Mělo to funkční příběh, který neměl žádní mezery, ale mohl by být víc nápaditější a nějaká ta pointa na konci by neuškodila, ale co už. Tempo to má ale docela pomalé, takže se v cca první polovině divák začne snadno nudit. Já vnímal veškeré konverzace, nic mi teda neušlo, ale proč nemohl být sakra bohatší scénář ? Třeba bych přidal pár scének ve škole, nebo ze života onoho vraha, který se poté reinkarnoval do těla toho malého chlapce atd. V poslední cca třetině snímku se to už víc rozjede a finále je docela drsné a i krvavé, taková ta nekompromisní realita, že to nedopadne úplně růžově – to oceňuji, ale nemůžu zavřít oči nad jednou pitomou nelogickou chybou, které se dopustila matka toho malého kluka. ;) Hudba od Bishary byla na klasické hororové úrovni. Takže, ve filmu sice najdeme pár dobrých scén, ale to je asi tak všechno. Špatný film to není, ale potenciál to mělo o dost větší. I to Rko mohli víc využít. Nemyslím tím, aby bylo víc krve, ale mohla tu být děsivější atmosféra a pár násilnějších scén navíc. No, už to pitvat nebudu. Je to koukatelný, průměrný film, který se dá jednou vidět, ale víckrát ne.(11.2.2019)

Potomek působil v konkurenci jiných hororů, které se letos chystají na plátna kin, úplně neviditelně. Jako takový ten typ projektu, kterému by to víc slušelo na VOD sítích. Tam by jej bylo možno považovat za příjemné překvápko. Je to totiž po všech stránkách neurážející film. Hezky natočený, solidně zahraný. A obsahuje minimálně dva creepy / lekačkové momenty, u kterých mi nepříjemně zatrnulo. Celkově je ale příliš málo výrazný, aby právě v kinech nějakou větší pozornost vzbudil. Zásadním problémem pak pro mě byla ohromná předvídatelnost veškerého dění, kdy hned jakmile se objasní, o co jde, je jasné, k čemu to směřuje.(13.2.2019)

• darkrobyk

U některých filmů je mi záhadou, jak se dostanou do kina. Tak tu máme další posedlost, sice lidskou duší, nikoliv démonem, leč výsledek je ještě mizernější, než v případě klasických duchařin. Mrazivá atmosféra se nekoná, napětí chybí, McCarthy se snaží strašit jen pomocí lekaček, což u žánrového fanouška fungovat nemůže. Jako celek sice film pro děti není, jenže to vypadalo, jako by autorům stála za zadkem cenzura. Trapná zakrývačka nahé postavy (nechápu, proč mu rovnou nenechali spodky, což by bylo přirozenější), momenty útoků rozsekané a prokládané zatmívačkami a gore nula. Horor má vyděsit, šokovat, znechutit, cokoliv, jen ne nudit. Objektivně jedna hvězda, druhou dávám za téměř konec v sadě (možný SPOILER - komu se vybavil Omen?) ale je ušmudlaná stejně, jako původní logo Orionu, jež souznělo s nekvalitním obrazem filmu. Milovníkům temných a děsivých příběhů rozhodně nedoporučuji.(18.2.2019)

• Miseet

Viděla jsem druhou půlku tohoto snímku, a myslím si, že to úplně stačilo na to, abych pochopila o čem film je, a že se v té první půlce nemohlo dít nic moc většího jak v té druhé. Pořád přemýšlím jak tento film ohodnotit, a stále nenacházím slova. Jackson Robert Scott byl bezpochyby skvělý, a náhaněl docela hrůzu... nicméně to bylo tak to jediné, co zde bylo hororové. Námět, že v chlapci dříme psychopat, který se do něj prostě nějak převtělil, nebo jak to bylo, už takhle zní docela zmateně.. a ano přišlo mi to zvláštní. Další hvězdu dávám za kameru.(19.2.2019)

• - Postava Milese (Jackson Robert Scott) má heterochromii, rozdíl v zbarvení očí (v případě Milese, pravé oko je hnědé a jeho levé oko je modré). (Tet.Ew)