Poklad z půdy

Reality-TV
Česko, 2018, 45 min

Účinkují:

Jan Rosák (moderátor), Aleš Cibulka

Na vaší půdě se může skrývat poklad, o kterém jste možná doposud neměli ani tušení. V každém díle budou odborníci oceňovat 5 starožitností od takzvaně obyčejných lidí, které následně od nich mohou experti-starožitníci koupit v miniaukci. Poznejte historii, poznejte zajímavé příběhy věcí i lidí. A možná díky pořadu zjistíte, že i váš předmět z půdy je ve skutečnosti pokladem! (TV Prima)

v.indruchova

znám americké původní verze, toto je další kopie v českém znění. Zábavnější je americký bazar, než prostředá jak na superstar s porotou. Nepůsobí to autenticky. Ale je pravda že mi máme větší a delší historii a zajímavější věci. Rosák je stále dobrý moderátor. ()

Karbos

Ano, přiznávám, selhal jsem. Z občasné kukačky se postupem času stala pravidelná, každodenní dávka Barrandova v našem obýváku. Je to ostuda ? Možná, každopádně si ale myslím, že tenhle jediný pořád se na Bararndově skutečně sledovat dá. Není totiž jejich, jen mají licenci. Dále jsem pak zjistil, že mám očividně slabost pro staré krámy a nejspíš, až zestárnu, budu ten dědek co kupí bordel. ()

markeeth

Odhady odborníků jsou moc zajimavé, protože lidé často nevědí, co mají doma. Je skvělé vidět pořad o umění a starožitnostech a slyšet co o nich říkají experti! ()

mavin odpad!

Pan videostop asi nemá dočeho píchnou tak vzal i tuto velmi trapnou napodobeninu dobrého a zajímavějšího pořadu zahraniční tv!!! No ptostě ubohost a ti odborníci to je na posrání, stejně je to vymyslené jak všechno na této squelé posrané stanici 👎💩👎 ()

Ondr4H odpad!

Prima zase jede po všech těch umělých reality show a debilních serialů je tu další umělá realitka.Z toho umělost a nastrojenost jenom číší.U poloviny těch cetek mam pocit že je kupují nové, vsadím se že kdybych pátral na internetu tak je i snad najdu.Poté dávají Ano šéfe a to opravdu působí úplně jinak, je škoda že končí jediná reality show co není točená s komparzem za pět korun a da se na ni dívat bez újmy. ()

tulen odpad!

Fascinuje mně, jak české televize dokáží v zahraničí koupit pořad, který je docela dobrý a totálně ho zmrvit, tak že je nekoukatelný. Stejný pořad běží delší dobu na německé TV (Bares fur Rares) a je docela zajímavý, příjemný moderátor, vcelku civilní projev všech zůčastněných, občas se tam objeví zajímavé věci a člověk se leccos dozví. Obdobná situace je s "Prostřeno" - na Primě nekoukatelná sračka. Obdobné pořady na německé TV (např. Land und lecker) jsou taky v pohodě. Proč se u nás ze všechno musí udělat nepřirozená, vynucená "reality show" trapná až k nesnesení ? ()

freezer02

Koncept pořadu se mi docela líbí, je to ale taková spíše "Lidl" verze zahraničních pořadů. Rozhodně je to ale to nejlepší co lze najít v programu Barrandova. Možná bych vyhodil Kuře s poroty, je to spíše jen takový blekotavý maskot, který kupuje jen věci za pár stovek...zabírá tam místo někomu zajímavějšímu pro diváka. A pan Urban z poroty by mohl z fleku dabovat Jelimána nebo Maurice z Madagaskaru, má stejnou mluvu i hlas :) ()

Sa.sa

Je zajímavé kolik věcí se najde na půdě a kolik nakonec mají cenu... Je vtipné pozorovat mentalitu a hamižnost některých lidí co si myslí, že ví více než profíci... Ale na druhou stranu je jasné, že chce každý vydělat maximum... Docela by mě zajímalo jestli dostávají i peníze za to účinkování či jestli to musí danit :))) Navíc jestli dražitelé také jsou za to placeni či to dělají pro zisk... ()

DavidDizzer

Myslím si, že je pořad zbytečně i podhodnocen. Hodnotu a kvalitu pořadu bohužel snižují opravdu některá individua, která tam přichází mnohdy s úplnými nesmysly, které s "pokladem" nemají nic společného a nebo nemají vůbec žádnou hodnotu. Řekl bych až s prkotinami. Ovšem polovina z případů jsou opravdu zajímavé a vzácné kousky, které by se klidně líbily i mě, ač nejsem starožitník a tolik peněz na to opravdu nemám. Starožitníci jsou ovšem odborníci, jde to vidět. Poklona před nimi, že dokážou opravdu ihned odhadnout dobu, a orientují se víceméně ve všech oblastech všech předmětů. Ač třetina lidí, která tam přijde s nesmysly kazí celkový dojem pořadu, tak si nemyslím, že je to taková katastrofa. Nevím proč, něco mě na tom chytlo. Asi obecně vždy zjištění, jakou hodnotu předmět má a rovněž mi to trochu pomáhá získat nějaký rozhled a zkušenosti v oblastech starožitnictví. Některé předměty tam jsou totiž opravdu velmi staré a vzácné, na které běžně nenarazíte. Takže odhalí i kus historie. Za mě 3 * to určitě má a přidávám i kvůli zbytečnému podhodnocení zde a rovněž díky těm individuím, kteří podhodnocují samotný pořad přímo v něm :D ()

Fenk

Bordelu ze sklepa sem se docela dlouho vyhýbal, ale teď se v něm přehrabuju docela dost. Pan Kuře je šlechtič zábavy. ()

Nick321 odpad!

Ziskuchtiví prodejci plus stádo tupých porotců, kteří jsou vychcaní jak mraky a nejsou odborníky vůbec na nic dává dohromady hnůj, který by měl inteligentní divák do 10 sekund přepnout, přetáhnout tuto lhůtu může být zdraví škodlivé . ()

dreamara

Jsem spokojený. Pořad se rozjíždí. Obchodníci i odborníci nejsou herci, ale lidi z praxe takže nejde soudit jejich herecké výkony, ale znalosti. Určitě to pro ně není snadné. A lidi co to prodávají taky nemají konzetrvatoř! Za mne je fajn, že konečně není v televizi jen vaření a jídlo. Pan Rosák je vtipný a posudky odborníků z praxe přece nikoho neurážeji. Znám německou verzi a nevidím rozdíl. Jen snad v tom, že už to běží dlouho a lidi nosí zajímavé věci protože pořad znají. ()

verum

Pochvala. Mám radost, že je pořad Bades fur rares konecne v Česku!Proti německé verzi mají menší prostor experti, což je škoda, a taky v německé verzi se snaží logicky koupit obchodníci věci levně, malokdy zaplatí odhad, tady se všichni snažili platit co nejvíc což je divné. Co si cením je, že jsou experti reální lidé s letitou praxí. Chvalim Primu za pořad o umění. ()

710.cz

Tenhle pořad shledávám nadmíru užitečným, protože jen díky němu jsem si dokázal diagnostikovat spavou nemoc. Jestli nějakou část naší vlasti zužuje klubko neklidných hadů, Rosák má tu moc ho zklidnit, možná i uspat. A postižený region nadobro zachránit. ()

adaben

Možná jsem měl smůlu, ale ve dvou dílech, které jsem viděl, obchodníci v podstatě vůbec nic nekoupili a většinou také neměli o nic zájem, takže to celé ztrácelo smysl. Jen vedli vtipkující řeči, ale svou funkci moc neplnili. Takže buď jsou špatně vybraní, anebo prostě to mělo být postavené jinak, aby neměli tolik strach o své peníze. Jeden filuta z nich se tam dokonce opakovaně chlubil, že je vlastně rád, že prodávající jeho nabídku odmítl - a přitom byla oproti odhadu odhadce směšná, co dodat... Samotný převzatý námět by nebyl špatný a pro diváky i informačně zajímavý, ale takhle je to prostě o ničem. ()

gyna odpad!

Ne, ne, a prostě ne. Během jedné reklamy jsem přepnul na tento pořad. Netrvalo ani pět minut, abych tuhle frašku hned přepnul raději na teleshopping s koupením vysavače. Jednou větou: Ostuda dávat tento pořad do TV, ostuda těm co to vůbec vymysleli, a ještě horší ostuda lidem co dokázali tento pořad ohodnotit pro mě na nepochopitelně "36%"??? .. jsme fakt národ debil... pokud tohle dokáže někdo dokoukat dokonce. Více rozumu lidi ;) ()

Fenix188

Hezký pořad, kde jdou občas vidět opravdu nádherné starožitnosti a umělecká díla. Jen těch retro kousků z dob socialismu by mohlo být méně.. Ale co, rád se na to koukám, 5 hvězdiček. ()