Pat a Mat: Zimní radovánky

Tomáš Eiselt

Marek Beneš

Zvuk:

Karel Štulo

Animace mi přišla lepší měkčí taková americká, děti se více smáli. I já po filmu měl lepší náladu. Celkově mi tento film přijde takový uhlazenější a jednotlivé příběhy lépe vypointované. Zimní atmosféra je super a vánoční nálada jako satira funguje také perfektně. Rozhodně doporučuji děti jsou nadšené a dospělého to baví také. Tentokrát se pan režisér Beneš opravdu trefil do černého a vytvořil neotřelý vánoční film.(24.11.2018)

Rok 2018 prináša do kín druhý film našich kutilov: "Pat a Mat: Zimní Radovánky". Podľa mňa oveľa lepší film, než bol v lete "Pat a Mat znovu v akci". Kým tam som mal pocit, že sme mali asi kolekciu najslabších dobrodružstiev, tak na tieto dobrodružstvá nebudem mať problém sa kedykoľvek pozrieť znovu a zabaviť sa. Takže som spokojný. Tentokrát asi nebudem rozoberať ako vnímam jednotlivé diely ako naposledy. Otvorene poviem, že všetky sú vtipné, všetky sú milé a v každom jednom mám pocit, že som sledoval svoju obľúbenú dvojku. Môžeme ich aspoň ale pomenovať. Takže dobrodružstvá sú tu nasledovné. Najprv budeme mať Mata zmrznutého na kosť, tak bude potreba ho trošku zahriať. Pokračujeme obrovskou snehovou nádielkou, z ktorej sa postaví obrovský snehuliak. V ďalšom príbehu budú naši kuťáci vešať svetlá na dom, potom bude zdobenie vianočného stromčeku. Posledné dve epizódy sa venujú vianočným darčekom a oslave Silvestra. Môj najobľúbenejší z tejto kolekcie sú darčeky. Je to presne tak, ako by som si to predstavi a funguje to skvele. Latinák a Dangl sa tu neobjavia a miesto tých malých hovorených predelov z minulého filmu budú Pat a Mat stáť pred plátnom s rôznymi predmetmi, ktoré sa potom v epizóde objavia. Funguje to oveľa lepšie. Úvodné titulky sú podľa mňa skvelé a hoci hudba Petra Skoumala tu nie je, tak tentokrát Zdeněk Zdeněk priniesol dobrú hudbu, ktorá ma v tých dobrodružstvách držala. Možno aj preto, že ich známa titulná zvučka sa objaví hneď na začiatok. A prináša to hneď ten pocit, že Pat a Mat sú späť. Určite tých 6 epizód odporúčam viac ako ich letný film. Je to oveľa vtipnejšie, technicky lepšie zvládnuté a ako celok mi to príjemne zdvihlo náladu a dostalo do vianočnej atmosféry. Ďakujem vám Pat a Mat. ste úžasní. Hodnotenie: A(24.11.2018)

Podle mě, zatím nejlepší. Nevím jestli je to tím, sněhem nebo vánoční atmosférou nebo tím tématem ale funguje to pěkně. Mimochodem sníh opravdu se tváří jako sníh, nechápu to. Ve velkých filmech je cítit, že se v případně sněhu produkce uchyluje k nějakému polystirénu atd.. Ale tohle je opravdu pěkné. Baví mě i jednotlivé pointy a délka něco přes hodinu je opravdu fajn, extra pro ty nejmenší.(23.11.2018)

Už jsou to spíš jen takový nárazový ozvěny původních dílů, se stále přirozeně dokonalou animací, ale s trochu moc "násilným" humorem, i sníh působil mnohem míň uměle než některý nápady - dřív měl totiž člověk při sledování i těch nejabsurdnějších scén pocit, že většina vynálezů a zlepšováků by klidně mohla "hrát" v silvestrovským vydání Receptáře, teď mu spíš občas přijde, že jsou ti dva kutilové prostě jenom stejně dementní jako Láďa Hruška ... Pořád je ale třeba ocenit sympaticky poctivou snahu o udržení a pěstování specificky českýho kultu bastlení.(24.11.2018)

Tento film je zatím jednoznačně nejlepší a to hned z několika důvodů. První - humor a legrace, prostě funguje. Pro dospělé i děti. Není to jen samé bumbác atd.. Ale mnoho nás dospělých se v tom najde a nebo vidí své sousedy přátele. Tedy zábava jak pro děti tak rodiče a teď nemyslím nostalgickou zábavu, ale opravdovou aktuální. Druhý - příběhy mají vždy nápad a pravou kutilskou pointu, takový návrat k nejlepším kořenům. Třetí - hodina je pro tento film vzhledem k nejmenším divákům přesně akorát.(24.11.2018)