Reklama

Reklama

Pat a Mat: Zimní radovánky

  • Slovensko Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá
Trailer 1
Animovaný / Rodinný
Česko, 2018, 60 min

Obsahy(1)

Blíží se zima a naši známí kutilové to nemohou nechat jen tak. Navíc když je „zaskočí“ sněhová nadílka, která se jim snesla na zahradu. Jaký nový stroj na sníh naši dva kutilové vymyslí? Po dovádění na sněhu přijde vhod horká sauna, tak proč by si ji rovnou nepostavili. Jak si poradí s vánoční výzdobou a jaké dárky si kutilové nadělí pod vánočním stromečkem? A co teprve až si vyrobí Betlém a oslaví Silvestra. Pro naše dva kutily není žádná komplikace překážkou a žádná výzva dostatečně velká. (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (38)

silentname 

všechny recenze uživatele

Rok 2018 prináša do kín druhý film našich kutilov: "Pat a Mat: Zimní Radovánky". Podľa mňa oveľa lepší film, než bol v lete "Pat a Mat znovu v akci". Kým tam som mal pocit, že sme mali asi kolekciu najslabších dobrodružstiev, tak na tieto dobrodružstvá nebudem mať problém sa kedykoľvek pozrieť znovu a zabaviť sa. Takže som spokojný. Tentokrát asi nebudem rozoberať ako vnímam jednotlivé diely ako naposledy. Otvorene poviem, že všetky sú vtipné, všetky sú milé a v každom jednom mám pocit, že som sledoval svoju obľúbenú dvojku. Môžeme ich aspoň ale pomenovať. Takže dobrodružstvá sú tu nasledovné. Najprv budeme mať Mata zmrznutého na kosť, tak bude potreba ho trošku zahriať. Pokračujeme obrovskou snehovou nádielkou, z ktorej sa postaví obrovský snehuliak. V ďalšom príbehu budú naši kuťáci vešať svetlá na dom, potom bude zdobenie vianočného stromčeku. Posledné dve epizódy sa venujú vianočným darčekom a oslave Silvestra. Môj najobľúbenejší z tejto kolekcie sú darčeky. Je to presne tak, ako by som si to predstavi a funguje to skvele. Latinák a Dangl sa tu neobjavia a miesto tých malých hovorených predelov z minulého filmu budú Pat a Mat stáť pred plátnom s rôznymi predmetmi, ktoré sa potom v epizóde objavia. Funguje to oveľa lepšie. Úvodné titulky sú podľa mňa skvelé a hoci hudba Petra Skoumala tu nie je, tak tentokrát Zdeněk Zdeněk priniesol dobrú hudbu, ktorá ma v tých dobrodružstvách držala. Možno aj preto, že ich známa titulná zvučka sa objaví hneď na začiatok. A prináša to hneď ten pocit, že Pat a Mat sú späť. Určite tých 6 epizód odporúčam viac ako ich letný film. Je to oveľa vtipnejšie, technicky lepšie zvládnuté a ako celok mi to príjemne zdvihlo náladu a dostalo do vianočnej atmosféry. Ďakujem vám Pat a Mat. ste úžasní. Hodnotenie: A ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Po půl roce máme Pata a Mata zase v kině. Opět tedy ve sledu několika epizod, nikoliv v souvislém filmu. Tentokrát, to je až do očí bijící. Všechny epizody se totiž zřejmě odehrávají v Prosinci a samy na sebe trochu navazují (Štedrý den, Silvestr.) Spojit je do jednoduchého ,,filmového´´ celku snad by při troše snahy a kreativity nemusel být problém. Jako lepidlo mezi jednotlivými epizodami slouží místo toho divné záběry z divadla bez jakékoli pointy. Opět tedy nevyužitý potenciál, ale ty jednotlivé epizody samy o sobě byly dobré. I když ty v ,,Znovu v akci´´ mě bavily víc. Hudba Zdeňka Zdeňka mi tentokrát nevadila a animace je čím dál líbivější a vypiplanější, aniž by ztratila své kouzlo. Rád na Pata a Mata zajdu i příští rok, pokud bude příležitost. A třeba se jich jednou dočkám i v nějákém jednoduchém souvislém filmu. . ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jedou ze setrvačnosti dál. Nápady sice už došly, ale poptávka po dalších dílech trvá, takže to autoři sekají jak Baťa cvičky. Sem tam se jim nějaký vtip ještě povede, jindy je to slabší. Zbytek stopáže se natáhne divadelními spojováky s černou oponou, které mají divákovi naznačit, o čem bude další díl. Dohromady další průměrné pásmo se známými postavičkami, které neurazí ani nenadchne (50%). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak mám dojem, že Pat a Mat napriek tomu, že nestarnú, majú najlepšie roky za sebou. Pol roka po neoficiálnych "dobrodružstvách letných" tu máme dobrodružstvá zimné, už oficiálne v názve. Svojrázna dvojica mi už ale svojou totálnou vytrhnutosťou od reality dosť liezla na nervy. Chápem, že na tomto je celý ich fikčný svet postavený, ale tentokrát som namiesto vtipnej škodoradosti mal chuť vliezť za nimi cez plátno a zaťukať im na čelo, nech sa konečne spamätajú. Tvorcovia ponúkajú tento film ako sled nenaväzujúcich epizód, čo pri vianočnej tématike je trochu škoda a špeciálne ak jedna epizódka končí ozdobeným rebríkom namiesto stromčeka a ďalšia začína ozdobeným skutočným stromčekom, je to trochu na facku. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Marku Benešovi by měl někdo říct, že dělal filmy do KIN. To, že pospojuje několik epizod ze seriálu a nechá je tam i s úvodními a závěrečnými titulky, je strašně líné. Na DVD, kdyby to vyšlo jako seriál, ok, ale do kina jako film? Já už jsem si toho všiml u prvního filmu, vadí mi to i tady. Jenže na rozdíl od prvního dílu, který mě moc nebavil a celkem jsem se u něj nudil, tenhle nějaké celkem dobré epizody má a navíc má sympatickou délku. Ale jinak je můj finální pocit z toho všeho průměrný, jelikož přece jenom, jako staré díly to nefunguje. Humorem to je taky poněkud slabé, v některých epizodách ani nic úsměvného nebylo. Holt Pat a Mat svoje nejlepší časy mají za sebou a tohle oživování nefunguje úplně nejlíp. Dá se to, ale je to prostě celé průměrné, oproti starým dílům podprůměrné. Slabé 3* ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Vyrobiť príbehy, ktoré sa odohrávajú v zime, bol pre tvorcov risk, keďže sneh nahradzuje soľ alebo cukor a zo štúdia odchádzali hrdzaví alebo presladení. (MerlinPolcic)

Reklama

Reklama