Raoul Taburin

• Francie Raoul Taburin (více)

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno... Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora „Mikulášových patálií“ Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti. (Aerofilms)

blondboss

Uletená francúzska rodinná komédia, ktorá stavia na úplne triviálnej dejovej linke a zápletke, pričom v sebe nesie istú dávku pokory, emócie a nezameniteľnej dedinskej atmosféry tunajšieho vidieka. V podstate ten príbeh je maximálne o ničom, ale Godeau tomu dal akési čaro, vďaka ktorému sa na to dobre pozerá. Tá posledná polhodka síce už taká z ríše science-fiction, ale na jednu projekciu to bohate stačí. 55 % ()

Tomas_PO

Milá, miestami až poetická komédia poprepletaná s motívom bicyklovania. Príjemné na zhliadnutie v lete, človeka ihneď namotivuje na bicykel vysadnúť. Miestami však nedopovedané, s občasnými, no nie veľmi úspešnými pokusmi o humor. V celom filme sa však neobjaví ani jedno jediné auto, čo dodáva filmu extra dávku pohody. ()

jopal

Mozno mily film, ale plny nezmyslov. Odhalit za 50 rokov, ze sa niekto nevie bicyklovat, ked s nimi denno denne naraba, by nevedel len imbecilny blbec. A na tomto nezmyle je zalozeny cely film, ktory je vsetko mozne, len nie komedia. ()

PTuranyi

Príjemná komédia o chlapíkovi, ktorému sa podarilo celý život tajiť, že sa mu nepodarilo naučiť jazdiť na bicykli. Salvy smiechu sa však nekonajú, skôr ako o gagy ide autorom o láskavý pohľad na život a trampoty bežného človeka. 65% ()

Kivis

Tenhle film hraje na mé oblíbené noty. Mix reality a představivosti - podobně a zároveň úplně jinak než jedny z mých top filmů Faunův labyrint a Velká ryba. Před časem jsem shodou okolností prolistoval předlohu a o to zvědavější jsem byl, jak se takový originální materiál založený především na poetické Sempého ilustraci podaří převést do filmové podoby. Řekl bych, že film je úplně jiný, přesto ve výsledku vyvolá pobodné pocity jako kniha a pošimrá nás přesně na těch místech, v kterých se schovává naše pospávající ale přesto nesmrtelné dětské já. Nádherný zážitek. ()

Slepejsek

Měl to být takový pohodový výlet na francouzský venkov někam do časů knoflíkových válek nebo Mikulášových patálií... Ne všechno se ale povede, ne všechno vyjde podle turistického katalogu. Stačí, abyste na místo dorazili s jiným sluncem a z kouzelných fotek jsou jenom obrysy. Tento snímek si sice poradil s hudbou i prostředím, ale trochu klopotně se popral s příběhem samotným. Jinými slovy potvrdil, že je-li něco vtipné na papíře, není zároveň zaručeno, že to musí být vtipné i na plátně. RAOUL TABURIN je úsměvný oddychový film. Ale za týden už si na něj nevzpomenete... PS: Co je vlastně vtipného na tom, že opravář kol na něm neumí jezdit? ()

Radim100

Velmi milá záležitost. Pro milovníky cyklistiky, historie a Provance nejspíše nádhera k několikerému shlédnutí. ()

tosastava

Hlavný hrdina skrýval svoje "veľké tajomstvo"(nevie jazdiť na bicykli) ako keby bol sériový vrah na úteku. Bohužiaľ celý film je o jeho smiešnotrápnom "veľkom tajomstve". Jedna hviezda za lokáciu a hudbu ()

robbez

Tváří se to jako velmi milý, hravý a poetický film, ale ve skutečnosti je to vlastně strašná blbost. Hlavní postava opraváře bicyklů se bojí celý svůj dosavadní život přiznat, že neumí jezdit na kole. Od této slaboduché konstrukce se pak odvíjí všechny absurdní a bizarní zápletky a situace. ()

cowee

Příběh tak úžasně absurdní až uvěřitelný. Poetická záležitost naprosto mimo mainstream, perfektní hudba, skvělý obraz. ()

Robynson

Poetický film, věnovaný asi spíše dětskému publiku. Věřím že předloha mohla mít své kouzlo, to mi však zůstalo po celou dobu filmu utajeno. Tento film mnohem více než jakýkoliv jiný ukazuje, jak rozdílné může být vnímání diváků, kteří sledují stejnou událost. Bylo by však nespravedlivé udělit filmu odpad, je mnoho mnohem horších filmů. ()

confisio

Citlivý příběh odehrávající se v okouzlujících kulisách francouzského venkova. Nádherné scenérie horské vesničky, pestrobarevné charaktery zdejších obyvatel a životní příběh Raoula Taburina a jeho tíživého tajemství. Skvělý herecký počin Benoîta Poelvoordea v hlavní roli. Nemusíte být milovníkem cyklistiky, abyste si za zamilovali tento film. ()

p8ja

A víte co? Jestli se nepletu krom byciklu a podobných strojů není ve filmu jiných dopravních prostředků. Pohoda bez aut. ()

Bagrowitz

Příjemný, klidný, milý a hlavně zvláštní, ale ve výsledku moc fajn humor. K podobným filmům jsem nikdy netíhl, ale tenhle si mě teda získal. Originální příběh, krásná krajina jižní Francie... Nic složitého, jednoduchý film který je naprosto ideální k tomu jen tak vypnout a kouknout na nějakou kravinu. Na podruhé mě zaujal ještě víc. ()

farky

Zaujímavý námet, ktorý by mohol sľubovať milú ľahkú francúzsku komédiu. No v skutočnosti je to neskutočná nuda s pár vtipnými momentami medzi množstvom trápnych scén. Absurdnosťou môže Taburin konkurovať dokonca aj Pene dní. Veľké sklamanie. ()