Reklama

Reklama

Raoul Taburin

  • Francie Raoul Taburin (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno... Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora „Mikulášových patálií“ Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (64)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

I kdybych nevěděl, že je autorem Jean-Jacques Sempé a film by byl natočený v angličtině, stejně bych si hned příběh lokalizoval na francouzský venkov. Z každého záběru je cítit prostředí francouzského jihu, malých městeček z Provence či ze sousedství, kde z kamenných domků dýchá kus historie a z místních obyvatel pohodovost. V něčem mi snímek připomíná i kresby Pascala Campiona. Raoul Taburin je film sympaťák, kde se sice pravděpodobně nebudete řehtat na celé kolo, ale lehký úsměv vás opustí jen málokdy. Malý příjemný film, který vyvolá pozitivní náladu. Celkový dojem: 75 %. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Síce príjemná letná jednohubka, napriek tej cca najnižšej dĺžke celovečerného filmu miestami ale aj nuda. Kde je problém? No tu sa nedá nič robiť, RT nemá žiaden reálny konflikt, stále sa iba rieši, či bude Raoulove tajomstvo prezradené, alebo nie. Pričom je zrejmé, že ak aj bude, tak sa vlastne vôbec nič nestane. Poelvoorde je dvojník Stelana Skarsgarda, pri záberoch v celku týchto dvoch nemáte šancu rozoznať. Zopár milých scénok rozhodne určite potešilo, RT ale nie je ten typ "pohodovky", ku ktorej by som sa chcel niekedy vracať. ()

Reklama

bloom 

všechny recenze uživatele

Od Raoula Taburina jsem sice nečekal druhé Mikulášovy patálie, ale ani, že se u něj budu otravovat jako u limonády podle Rosamunde Pilcher. Benoît Poelvoorde a Edouard Baer jsou velcí sympaťáci, Suzanne Clément příjemná, malebné prostředí francouzské vesničky je útulné, na nápadnice mladého Raoula se hezky kouká..., ale to je tak asi vše. Celou první půlku bez Benoîta a Edouarda jsem odolával nutkání se podívat na hodinky a ani poté se žádná masáž bránice nedostavila. Za celou dobu jsem se jednou zasmál jednou (když Benoît vtipně načasoval leknutí při fiktivním rozhovoru s manželkou) a jednou pousmál - to je na komedii dost málo. Slibný námět opraváře bicyklů, který neumí jezdit na kole, mohl zadělat na pořádnou porci situačního humoru, ale právě na ten tvůrci bohužel zapomněli, stejně jako vyjasnit si míru nadsázky. Škoda. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zvláštny horkosladký príbeh chlapíkovi, ktorý sa nevedel bicyklovať a kvôli tomu, že sa to snažil skrývať, tak robil neskutočne psie kusy a do veľkej miery žil život, ktorý si nevybral. Nie je to komédia pri ktorej sa budete smiať na plnú hubu. Je to také roztomilé a zároveň strašne smutné jak život človeka ovplyvní strach priznať si kým je a čo dokáže alebo nedokáže. Do určitej miery mi to pripomínalo Améliu, ale tá bola po každej stránke lepšia. Či už famóznym vizuálom, tak aj rôznymi vtipnými epizódkami. Tu sa dej odvíja len tak pozvoľne a vizuálne to je také mdlé. Asi najväčším plusom sú herci. Benoît Poelvoorde je sympaťák ako vždy a znova dokazuje, že utiahne aj serióznu úlohu. Skvele obsadili aj jeho mladšiu verziu, ktorá sa na neho strašne podobá. Skončí sa to síce šťastne, ale chcelo to nejaké veľkolepejšie gesto v americkom štýle s tým, že by sa tajomstvo dozvedelo celé mestečko a všetci by vstali a tlieskali. Klišé ale tu by fakt dokonale sadlo. Ale za jedno pozretie to rozhodne stojí. 6/10 ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Raoul Taburin překypuje všudypřítomnou absurditou - jak dějovou, tak i charakterovou - což se mu však ne vždy úplně daří. S hereckým obsazením jsem byl vcelku spokojený - Benoît Poelvoorde a jeho umné šklebení jsou kapitola sama o sobě, Suzanne Clément mi byla sympatická již v Dolanově Mami! a Edouard Baer se konečně setkal na plátně s "Brutem", když mu to v Asterixovi nevyšlo, a jejich interakce byla místy vážně úsměvná. Samotný námět filmu má takový "ameliovský odér", byť je přece jen kvalitativně na nižší příčce, nicméně i tak vyvolá na tváři potutelný úsměv. Možná jsem si od tohoto snímku přece jen sliboval něco víc, nicméně nelituji, že jsem ho zhlédl. Už jen za ty nádherné exteriéry z francouzského venkova a líbivou hudební stránku to stojí! ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama