Reklama

Reklama

Raoul Taburin

  • Francie Raoul Taburin (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno... Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora „Mikulášových patálií“ Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (64)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Uletená francúzska rodinná komédia, ktorá stavia na úplne triviálnej dejovej linke a zápletke, pričom v sebe nesie istú dávku pokory, emócie a nezameniteľnej dedinskej atmosféry tunajšieho vidieka. V podstate ten príbeh je maximálne o ničom, ale Godeau tomu dal akési čaro, vďaka ktorému sa na to dobre pozerá. Tá posledná polhodka síce už taká z ríše science-fiction, ale na jednu projekciu to bohate stačí. 55 % ()

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Měl to být takový pohodový výlet na francouzský venkov někam do časů knoflíkových válek nebo Mikulášových patálií... Ne všechno se ale povede, ne všechno vyjde podle turistického katalogu. Stačí, abyste na místo dorazili s jiným sluncem a z kouzelných fotek jsou jenom obrysy. Tento snímek si sice poradil s hudbou i prostředím, ale trochu klopotně se popral s příběhem samotným. Jinými slovy potvrdil, že je-li něco vtipné na papíře, není zároveň zaručeno, že to musí být vtipné i na plátně. RAOUL TABURIN je úsměvný oddychový film. Ale za týden už si na něj nevzpomenete... PS: Co je vlastně vtipného na tom, že opravář kol na něm neumí jezdit? ()

Reklama

Stumbleine odpad!

všechny recenze uživatele

Všichni, jenž tu hodnotí tři a více, díky čemuž je kvalita filmu aktuálně ceněna na 67%, byli při projekci zjevně v opravdu pozitivním psychickém rozpoložení (sjetí ilegálními narkotiky). Se slovenským dabingem je to obzvlášť bizár. Film vhodný ke kolektivnímu promítání v domovech důchodců, v odmašťovnách, a ve všemožných detenčních či jiných ústavech, kde tvoří klientelu spoluobčané s downovým syndromem ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemné a malebné prostredie tejto dedinky a jej obyvateľov. Keď sa to tak vezme, tak scenár nie je žiadne terno, ale tá atmosféra to dokonalo dokázala vynahradiť. Zápletka bola síce triviálna, ale napriek tomu sa človek vôbec nenudil a stále sa v podstate niečo dialo. Celý film stál v podstate na jednom obrovskom tajomstve, ktorému by asi aj tak nikto nevedel veriť, keďže bolo založené na absolútnom paradoxe. Celkovo by som film ohodnotil ako príjemnú francúzsku oddychovku kdesi na hrane 3 a 4*. P.S. A najpôvabnejšia postava filmu? Jednoznačne mladá Josyane s prekrásnou Marilou Aussilloux. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Opravár bicyklov, ktorý nevie bicyklovať. Je to vlastne možné? Filmový príbeh Raoula Taburina sa nás snaží o tom presvedčiť. Príbeh jednoduchého človeka v malej peknej francúzskej obci, ktorý celý život bojuje nielen sám so sebou. Pekná rola pre B. Poelvoorda. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama