The Kill Team

Drama / Válečný

USA, 2019, 87 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $372,282▐ Skoro vážna dráma o vojakoch, heh, len keby sa to tak režisérovi nerozpadalo pod rukami. Alexander Skarsgård mi príde dosť mimo, fakt mu to herectvo nežeriem, celkovo tu herci nemajú čím upútať. Dejovo skoro prázdne. /40%/(17.11.2019)

Střílet či nestřílet muslimáky při pouhém podezření, toť otázka. Jakkoliv chápu přístup velícího seržanta, tak rozumím i dilematu mladého člena jednotky, kterému to nepřijde úplně košér. S tématem jsem tudíž neměl problém a slušně zahráli i Skarsgård s Wolffem. Nicméně Krauss není extra psycholog a občas se nechávala unášet planým blábolením, což už tak pozvolné tempo ještě zpomalovalo a místy to tak byla nesnesitelná nuda. Jako debut to ujde, ale režisér si měl pro svojí prvotinu vybrat asi něco jednoduššího. 50%(26.11.2019)

Souhlasím s tím, že Krauss si měl jako debutový snímek vybrat jiné téma než psychologické drama, což je podle mě nejtěžší žánr na natočení a nezvládl to ukočírovat. Co se týče filmu, tak se jedná o lehce nadprůměrné béčko, u kterého se člověk díky krátké stopáži nudit nebude, ale tomu hlavnímu hrdinovi jsem to prostě občas nevěřil. Potěšil Skarsgård jako solidní záporák a také to, že tomu nahrávají skutečné události. Lepší 3*(23.12.2019)

Slušně natočené válečné drama, které se zaměřuje na řadového vojáka, jež si musí vybrat mezi splněním rozkazu a moralní zásadou. To, že je to natočeno podle skutečné události, celkovou atmosféru ještě podtrhuje a paradoxně nejvíce sympatií si u mě získal za surový herecký výkon právě psychopat seržant, jež jakožto iniciátor a vášnivý sběratel prstíků arabského původu je jasným příkladem toho, že vojna není pro každého - 75%.(6.11.2019)

Všem rádoby odborníkům doporučuji pochopit/vygooglit žánr filmu – vojenské drama a podle mě jako vyšité. Alexander Skarsgård svoji roli „záporáka“ zahrál perfektně. Záporáka hodně s uvozovkami, jelikož je celý film eticky problematický a proto u něj musíte hodně přemýšlet. Každopádně 9/10 voličů SPD tento film evidentně nedoporučuje – nikdo přeci nemá rád tragické konce(3.1.2020)

• - Vojáci sbírali části těl svých obětí jako trofeje. (Michnak)

• - Celkově bylo 11 z 12 obviněných vojáků usvědčeno ze zločinů. (Michnak)

• - Při oslavě na počest Briggmanového prvního zabití hraje skladba „Drowning pool“ od skupiny Bodies. (Michnak)