Americký specialista Andrew Briggman (Nat Wolff) se po smrti seržanta Wallace střetává se svými morálními zásadami, jelikož se čety ujal štábní seržant Deeks (Alexander Skarsgård), který má daleko ráznější metody než Wallace. V jednotce se začne žádat agresivita vůči domorodcům, která vyvrcholí vražděním nevinných civilistů. Briggman s těmito postupy nesouhlasí, ale po snaze ohlásit Deeksovo chování zjistí, v jakém je vlastně nebezpečí, jelikož Deeks začíná mít podezření z jeho neloajality. (Michnak)

Michnak

Všem rádoby odborníkům doporučuji pochopit/vygooglit žánr filmu – vojenské drama a podle mě jako vyšité. Alexander Skarsgård svoji roli „záporáka“ zahrál perfektně. Záporáka hodně s uvozovkami, jelikož je celý film eticky problematický a proto u něj musíte hodně přemýšlet. Každopádně 9/10 voličů SPD tento film evidentně nedoporučuje – nikdo přeci nemá rád tragické konce ()

Big Bear

Tak jsem zase jednou překvapen a to mile. Film mám připravený k vidění už delší dobu, ale nízké hodnocení mne trochu odrazovalo. To byla ale chyba. film je parádním psychologickým dramatem a snad i jakousi sondou do generace mladých Američanů. Nemusíme si jistě nalhávat, že se v USA do armády hlásí mozkový výkvět země. Tam to není jako u nás, že na mise jezdí nejlepší z nejlepších. Ano mají své Rangers, letce, piloty dronů a vrtulníků, ale také normální pěšáky. A věřím, že leckterý z těch dvacetiletých kluků chce mít nějaký ten kill až se vrátí domů, navíc všudypřítmný strach z min a stres jistě také dělají své. Pak se může lehce přihodit tento příběh, koneckonců podobné věci se děly i ve Vietnamu. Někdy za tím vším stála často jen osobní frustrace a dobře živená nenávist k nepříteli. Tenhle film skvěle ukazuje tu postupnou paranoiu hlavního hrdiny, který chtěl být válečníkem a nakonec největší boj bojuje sám v sobě. Dývám za 4 staré ruské granáty. * * * * ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $372,282▐ Skoro vážna dráma o vojakoch, heh, len keby sa to tak režisérovi nerozpadalo pod rukami. Alexander Skarsgård mi príde dosť mimo, fakt mu to herectvo nežeriem, celkovo tu herci nemajú čím upútať. Dejovo skoro prázdne. /40%/ ()

Necrotongue

Měl jsem pocit, že se Danu Kraussovi líbil film Oběti války, a tak si řekl, že ho zpracuje znovu, a aby byl aktuální, šoupne děj mezi džihádisty. No, režisér si možná splnil svůj sen, ale byla to taková Potěmkinova vesnice, navenek se snímek tvářil jako hlubokomyslné psychologické drama, ale za propracovanou fasádou jsem našel jen marnou snahu o něco většího, kromě nudy to ve mně žádné emoce nevzbudilo. ()

Morholt

Střílet či nestřílet muslimáky při pouhém podezření, toť otázka. Jakkoliv chápu přístup velícího seržanta, tak rozumím i dilematu mladého člena jednotky, kterému to nepřijde úplně košér. S tématem jsem tudíž neměl problém a slušně zahráli i Skarsgård s Wolffem. Nicméně Krauss není extra psycholog a občas se nechávala unášet planým blábolením, což už tak pozvolné tempo ještě zpomalovalo a místy to tak byla nesnesitelná nuda. Jako debut to ujde, ale režisér si měl pro svojí prvotinu vybrat asi něco jednoduššího. 50% ()

• Celkově bylo 11 z 12 obviněných vojáků usvědčeno ze zločinů. (Michnak)
  • Při oslavě na počest Briggmanového prvního zabití hraje skladba „Drowning pool“ od skupiny Bodies. (Michnak)
  • Jeden z obviněných se svěřil svoji matce o seržantovém chování, její telefony na armádu pro případnou stížnost byly ale ignorovány. (Michnak)