Pánův hlas (festivalový název)

• Kanada

(festivalový název)

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní

Kanada / Maďarsko / Francie / Švédsko / USA, 2018, 108 min

• BOURQUE

To vieme dávnejšie, že režisér Gy. Pálfi netočí také filmy, ktoré by boli ľahko stráviteľné. Podobne je na tom aj „His Master's Voice“, ktorý so svojimi futuristickými (občas psychidelickými) obrazmi sa snaží len vyfarbiť celý chaotický príbeh. Ten mix základného príbehu (syn hľadá svojho otca, ktorý odišiel z Maďarska do USA už veľmi dávno) so sci-fi časťou nie je úplne vydarený. Z hereckej stránky nemám zásadnejšie poznámky. Pre väčšinu maďarských divákov vo filme prevládajúci Anglický jazyk nebude sedieť. Neľahký film, ktorý nie každý spustí znovu, aby sa v tom viac ponoril a snažil sa pochopiť myšlienky pána režiséra. Titulky na začiatku a konci filmu v ASCII štýle sú veľmi pôsobivé. Osobné hodnotenie: 64% (**) (20.9.2020)

Knihu som necital, napriek tomu som bol zvedavy co nove natocil reziser Taxidermie. Da sa povedat, ze Palfi nesklamal, film je kvalitne vyskladany, niekedy na ukor pribehu viac ulieta na vizualnom experimente. 3,5*(22.6.2019)

Po Taxidermii a Final Cutu je to spíš krok zpět. Čekal jsem úchylárnu, ale tohle mě moc nezasáhlo. Ono taky zfilmovat knihu filozofických úvah a naroubovat na ni smysluplný příběh neni prdel. #FEBIO(22.3.2019)

• Winnie

Velký zklamání(22.3.2019)