Reklama

Reklama

Šaman

  • USA Medicine Man (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Uprostřed mizejícího amazonského dešťového pralesa daleko od civilizace žije zahořklý biochemik, doktor Robert Campbell. Kdysi jeden z nejnadějnějších vědců pracuje uprostřed pralesa mezi příslušníky indiánského kmene. Vědeckému institutu, který financuje jeho výzkumy, se ozve po třech letech jen proto, aby požádal o dokonalejší přístroje a nového asistenta. Na jeho základnu dorazí s novým vybavením doktorka Rae Craneová, která sice přivezla požadované přístroje, ale současně má prověřit Campbellovy výzkumy a rozhodnout o jejich dalším financování. Teprve když Campbellovi oznámí, že institut uvažuje o zrušení jeho výzkumu, neochotně jí prozradí, že je zřejmě na stopě léku na rakovinu. Bohužel ho ale nedokáže ze zkušebních vzorků izolovat. Přes vzájemné antipatie se vědci pouštějí společně do dalšího výzkumu, který se nečekaně stává závodem s časem, neboť k unikátní lokalitě se neúprosně blíží motorové pily a buldozery, pracující na stavbě dálnice. (TV Nova)

(více)

Recenze (156)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Óda na záchranu přírody, kácení deštných pralesů a problematiku zmenšování se množství zeleně na zemi. Jednoudše, byť úderně podaná, inteligentně odvyprávěná a jakž takž v rámci žánru solidně zahraná. Několik scén je naprosto fenomenálních - slaňování po stromech - přičemž stejně důležité jako jméno režiséra je hlavní hudební composer, kterým není nikdo jiný než legenda filmové hudby Jerry Goldsmith. Přestože je v Šamanovi naťuknutá současná politika a vztah člověka k přírodě, jde spíše o klasický dobrodružný a napínavý příběh o hledání léku na nejhorší chorobu lidstva, takže ono poselství zůstalo tak nějak v půli cesty. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tento film asi má naozaj veľa drobných neduhov, ale starnúcemu a pritom treskúcej charizmatickému Connerymu jednoducho nešlo odolať v úlohe nezvyčajného doktora, ktorý hľadá liek na rakovinu a je vytrhnutý zo zabehnutého stereotypu príjazdom mladej lekárky, ktorá si ale evidentne zabudla prsia v štátoch. Celkom obstojná hudba, skvele zakomponovaná do deja a hlavne nádherné scenérie prírody. Bohužiaľ ku koncu príjemných scén začína ubúdať a do popredia sa začínajú dostávať vážnejšie témy, takže film začína naberať na tempe a akcií, ale bohužiaľ tiež stráca to svoje čaro. Nech rozmýšľam ako chcem, neviem nikomu odporučiť žiadne pozitívum na tejto snímke a dokonca ani Sean Connery sa nejak extra neprekonal. ()

Reklama

zahadum 

všechny recenze uživatele

Tento film by si zaslúžil lepšie spracovaný scenár, lebo námet je pomerne originálny a zaujímavý. Výprava je fantastická a McTiernan sa zase ľahko a profesionálne pohybuje v pralese. Podľa mňa je najslabším miestom v príbehu iskrenie medzi Connerym a Bracco..film je tak zbytočne miestami vtipný kde sa to nehodí. Suché a ironické hlášky by sa viacej hodili Clintovi Eastwoodovi. K čomu mám 100 % obdiv je soundtrack ! Vo filme je cítiť aj obohratú ekologickú agitáciu. Celkovo film hodnotím nízko a len vďaka hudbe a krásnej prírode dávam slabé tri hviezdičky. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Vrátit se po letech do odlehlé laboratoře dr. Campbella bylo nečekaně příjemné. Příběh, který nenudil, odehrávající se v nádherných kulisách, podkreslený parádní hudbou, a pak to hlavní, dvojice, mezi kterou to opravdu jiskřilo. O což se postaral nejen úžasný Connery, ale i Lorraine Bracco, rozehrávající v konkurenci úchvatné džungle a šarmantního Skota nenápadné tání naštvaného ledovce z laboratoře. Napínavé i zábavné, pohodové a bez hluchých míst. Prostě paráda. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Rozhodně me film kdysi zaujal, ale víc jak průměr se z toho nevyždíme. Největším kladem tohoto snímku je Sean Connery a jeho postava ve filmu. Connery dokáže zahrát snad vše. Takže se rozhodně pobavíme, ale na druhou stranu je někdy i nuda ve filmu. Romantické prvky jsou zde náhodou snesitelné. Takže koukatelný, lepší průměr, který stojí akorát tak na jedno odpočinkové shlédnutí. 55% = *** ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • Sean Connery dostal za tento film 10 milionů USD. Tom Schulman dostal za scénář 3 miliony USD. (Bauer)
  • Natáčení probíhalo v Mexiku. (Terva)

Reklama

Reklama