Šaman

Dobrodružný / Romantický

USA, 1992, 106 min

John McTiernan

Donald McAlpine

Ráda bych napsala opět skvělý film se Seanem, ale je to jen skvělý Sean v dalším filmu. Nevím, jestli je to scénářem nebo režií, ale scénář mi připadá dost zajímavý na to, aby se z něj vytěžilo víc skvělých scén než ve filmu skutečně je. Třeba jak doktor bojuje se skutečným šamanem, nebo scéna zachraňování doktorky po pádu se svahu, nebo když doktorka píchne dítěti poslední účinnou látku ( poté ji Sean zlehka pohladí po ruce ). Prostě mám v tomto filmu oblíbené scény, které miluju, ale musím protrpět občas nezáživných deset minut. A navíc se nemůžu ubránit dojmu, že oba protagonisté se moc rádi neměli. Lorraine Bracco mi v tom filmu trošičku vadí.(19.11.2014)

Rozhodně me film kdysi zaujal, ale víc jak průměr se z toho nevyždíme. Největším kladem tohoto snímku je Sean Connery a jeho postava ve filmu. Connery dokáže zahrát snad vše. Takže se rozhodně pobavíme, ale na druhou stranu je někdy i nuda ve filmu. Romantické prvky jsou zde náhodou snesitelné. Takže koukatelný, lepší průměr, který stojí akorát tak na jedno odpočinkové shlédnutí. 55% = ***(12.5.2013)

Reziser John McTiernan /Nomads, Predator 1/ natocil tento film Medicine Man ako podla mna akesi ospravedlnenie sa dzungli za ten megaakcny masaker s Arnoldom Schwarzeneggerom z roku 1987. Scenar je priserne priemerny, Connery /Goldfinger, Thunderball, Murder on Orient express/ bol na urovni, ale ani on, ani Lorraine Bracco nedokazali tento film vyzdvihnut do nadpriemeru. Na Slovensku sa film stal stalicou televizneho vysielania, co mi doteraz nejde do hlavy. Vsetko /rezia, strih, herecke vykony, scenar/ je tuna totiz hrozne priemerne. 50 %(30.12.2014)

Od McTiernana jsem čekal více. Vlastně i od Seana Conneryho. Šaman je filmem velmi pomalým, který je skoro o ničem (vědec hledá v pralese lék na rakovinu). Nejde o špatný film, jen v něm není nic co by vás i po měsících nebo letech nutilo ho znovu shlédnout. Herecké výkony zde nejsou oslňující. Pokud je Šaman brán jako oddychový film, lze jej považovat za slušný.(13.7.2004)

Hezký příběh, jehož největší síla není vizuální zpracování, dokonalé herecké výkony, či působivý scénář, největších kvalit film dosahuje díky tématům o kterých pojednává. O naší snaze ovládnout přírodu, o lidské solidaritě a honbě za mamonen + další a další zajímavé myšlenky. V jiných ohledech film celkem ztrácí, ale naléhavost jeho poselství je nepopiratelná.(16.9.2007)

• - Natáčení probíhalo v Mexiku. (Terva)

• - Účes Seana Conneryho je inspirován účesem hudebního skladatele Jerryho Goldsmitha (Terva)

• - Sean Connery dostal za tento film 10 milionů USD. Tom Schulman dostal za scénář 3 miliony USD. (Bauer)