poster

Šaman

 • USA

  Medicine Man

 • slovenský

  Šaman

Dobrodružný / Romantický

USA, 1992, 106 min

Režie:

John McTiernan

Kamera:

Donald McAlpine
(další profese)
 • Chrustyn
  ***

  Po akčních peckách jako "Predátor" a "Smrtonosná past" si John McTiernan odpočinul tímto pohodovým ale docela zdlouhavým snímkem o civilizací zhnuseném postarším doktorovi, který našel azyl v džungli, který mu narušuje návštěva ambiciózní a navíc pohledné doktorky. Connery je jistota, stejně jako hudba Jerryho Goldsmithe ale jinak nemá film co nabídnout a funguje pouze jako zabiják těžké nudy, kdy není do čeho "píchnout".(19.9.2012)

 • xaver
  ****

  Skvělý výkon Seana Conneryho, který opět dokazuje, že Connery není jen James Bond, nebo otec nIdiana Jonese. Lékař, vědec, samorost, který se obhroublými způsoby obrňuje proti drsnému životu v džungli. Connery je v této roli tak uvěřitelný, tak dobrý, že jenom kvůli němu dávám 4*. Za 5 ten film bohužel nestojí, i když Connery by si tu pětku zasloužil.(24.3.2012)

 • kingik
  **

  Doktor Campbell hledá hluboko v amazonském pralese přírodní lék proti rakovině. Do života podivínského dobrodruha zasáhne nezkušená mladší kolegyně. Chovám vůči režiséru Johnu McTiernanu averzi, od toho se odvíjí i moje hodnocení. Vadí mně jeho režijní styl a má vrozenou schopnost podělat co se dá. Navíc tenhle film je málo zajímavý a velmi zdlouhavý.(4.3.2009)

 • Kingjiri
  **

  Dle hodnocení se spoustu lidí dokonce nadprůměrně pobavilo, jenže já měl k aspoň průměrný zábavě dost daleko. Nejvíc mi vadilo často až násilný přeskakování v rámci filmovejch žánrů. Dobrodružnou nebo badatelskou scénu najednou z ničeho nic následoval pokus o romantiku nebo komedii, přičemž nějaký komediální scény mi svym hudebnim doprovodem a stylem humoru přišly vhodný spíš pro dětský publikum. Situaci kupodivu nezachránil ani Sean Connery, kterej prostě neměl co hrát. Výprava byla jediná věc, co se mi fakt líbila.(9.4.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $45,500,797Tržby Celosvetovo $-John McTiernan je v džungli ako doma, čo je z tohto filmu dosť cítiť, len škoda že tento príbeh o zázračnom lieku nemá o niečo viac pútavejšiu podobu, postavám chýba väčšia hĺbka, je to bez nejakých silných scén, čo by priniesli niečo emociálne silné a preto to príde dosť nudné. Taký neškodný film na strešne nudnú chvíľu ale pre druhé pozretie vás k nemu už nič nebude ťahať. /60%/(2.2.2009)

 • - Účes Seana Conneryho je inspirován účesem hudebního skladatele Jerryho Goldsmitha (Terva)

 • - Sean Connery dostal za tento film 10 milionů USD. Tom Schulman dostal za scénář 3 miliony USD. (Bauer)

 • - Natáčení probíhalo v Mexiku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace