Hot Summer Nights

USA, 2017, 120 min

Timothée je dokonalý, Maika Monroe mu skvěle sekunduje. Na režisérký a scénáristický debut to není vůbec špatné, film má dobrou atmosféru a osmdesátkový vibe s dobře vybraným soundtrackem (The Modern Lovers!). V poslední třetině se to ale nějak zvrhne a stane se z toho příliš velké drama plné klišé a nepochopitelného jednání postav. Je to škoda, ale vidět se to dá, hlavně pokud máte rádi 80s a Chalameta.(5.8.2018)

Je to víceméně skvělé, mohla z toho být malá velká událost pro teen generaci, kterou ocení i dnešní mileniálové. Pozorovat Maiko, jak rozkládá chlapce na atomy, je přímo rozkošný. Má to vše podmanivý cool vibe, správné letní ingredience, ale vše vyznívá do ztracena nedotažením dějové linky- konec je, zdá se mi, až příliš uspěchaný. Film tak zapadne bez většího povšimnutí, což je věru škoda, protože potenciál měl ohromný.(30.10.2018)

Asi nejstylovější režijní debut, co jsem kdy viděl. Příjemný retro návrat do devadesátek. Příběh o tom, jak se z tichého slušného chlapce stane největší drogový boss. Jenom škoda toho zpackaného děje v závěru filmu, mohl by to být kultovní film. Timothée Chalamet v hlavní roli je naprosto skvělý. Myslím, že o tomto mladém herci ještě hodně uslyšíme.(26.1.2019)

Moc příjemné feel good retro drama o introvertovi, který se spřátelí s největším frajerem z celé školy a začnou dealovat trávu. Z plachého chlapce se postupně stává jiný člověk toužící po více penězích, začne randit s největší kočkou města a získává sebevědomí, ovšem jedná se o byznys, kdy štěstí kvete pouhou chvíli. Skvělý výběr herců, solidní Thomas Jane v roli šerifa, cool hlášky a narážky na filmy ( Terminátor!!), příjemná retro atmoška a osudové finále. Překvapení obrovské. 80%(21.10.2018)

zase to az na taku nudud nevidim. dej nenudi, mno zaver sklame. Mohol by to byt super film, keby sa im podarilo nejakym podivnym sposobom z toho na koniec vykorculovat, napriklad vyuzit tu burku vo svoj prospech. To sa zial nestane, ale vyskoci v okne rozpravac pribehu, ktory je najaky podivny chlapec...(25.9.2018)

• - Daniel (Timothée Chalamet) jezdí červeným Chevroletem Corvette C4. Hunter (Alex Roe) řídí Chevrolet Camaro první generace z konce 60. let. (FIAT 500)

• - Film se má odehrávat v roce 1991. Přesto se hned v úvodní scéně objevuje na polici model Mercedesu SL v generaci vyráběné až od roku 2001. Rovněž ve scéně v autokině je možné zahlédnout Mercedes-Benz třídy E (W210), produkovaný až od roku 1994. (FIAT 500)