Hot Summer Nights

USA, 2017, 120 min

zase to az na taku nudud nevidim. dej nenudi, mno zaver sklame. Mohol by to byt super film, keby sa im podarilo nejakym podivnym sposobom z toho na koniec vykorculovat, napriklad vyuzit tu burku vo svoj prospech. To sa zial nestane, ale vyskoci v okne rozpravac pribehu, ktory je najaky podivny chlapec...(25.9.2018)

Asi nejstylovější režijní debut, co jsem kdy viděl. Příjemný retro návrat do devadesátek. Příběh o tom, jak se z tichého slušného chlapce stane největší drogový boss. Jenom škoda toho zpackaného děje v závěru filmu, mohl by to být kultovní film. Timothée Chalamet v hlavní roli je naprosto skvělý. Myslím, že o tomto mladém herci ještě hodně uslyšíme.(26.1.2019)

ENGINE REVS - Cold-blooded motherfucker Hunter Strawberry wasnt sweating - Wicked. Fucking. Hot - Bad. Cool. - Viděl jsem konec a mně by na pohřeb nepřišel ani kněz. Pravděpodobně by neměli ani moje tělo. Moc se s tím vlastně ani nepočítám – pošlu tam je - Kicked from the school cause he boned Principal Finneys wife in the butt without condom and never called her back - I heard he burned down an ice cream shop - He sold weed to this guy yesterday, and banged his daughter the night before - Nobody was prooud that they knew him - She was biggest fox in 50 miles - Steal a look in her bedroom window - Bazooka Joe - Suck a fucking dick, asshole - Give or take - You are smart little fuck - You are too smart for your own fucking good - Calhoun. Putting the fear of God into anyone - Can you smell mysunscreem? - Maybe we will share another lollipop - Keep dreaming - I have been watching you. Longer than you would be comfortable with knowing - We part ways. No love lost - Amen to that - Getting raped by a skinheads in the showers or – That is exactly what I said - Hey yourself - Fricking cute - You dont know the first thing about me. I know you like ketchup (tenhle film by nemusel mít žádnej plot) - Rád improvizuje - You pencil dick rat-faced little fuck - Čtyři, nepřetáčím to dopředu - Kept dying.got depressing - The choices that we make aint always about us - Upended(9.12.2018)

VAROVÁNÍ: Prodávat drogy je nejen neetické ale i nebezbečné. Děti nekuřte trávu, běžte na vysokou a zařiďte si normální život. Tyhle retro filmy s tématikou "náročného dospívání" ve mě vyvolávají pocit, že sleduju něco, co už dneska jen tak nenajdu. Nemusím se stydět za to, že mě film zasáhl svým syrovým tématem drog a promarněrného života s velkým potenciálem. Také se mi líbilo zasazení děje do ospalého letního městečka a taky děcka fakt nemáte nic lepšího na práci než se jen sjíždět na trávě?(3.10.2019)

Je to víceméně skvělé, mohla z toho být malá velká událost pro teen generaci, kterou ocení i dnešní mileniálové. Pozorovat Maiko, jak rozkládá chlapce na atomy, je přímo rozkošný. Má to vše podmanivý cool vibe, správné letní ingredience, ale vše vyznívá do ztracena nedotažením dějové linky- konec je, zdá se mi, až příliš uspěchaný. Film tak zapadne bez většího povšimnutí, což je věru škoda, protože potenciál měl ohromný.(30.10.2018)

• - Daniel (Timothée Chalamet) jezdí červeným Chevroletem Corvette C4. Hunter (Alex Roe) řídí Chevrolet Camaro první generace z konce 60. let. (FIAT 500)

• - Film se má odehrávat v roce 1991. Přesto se hned v úvodní scéně objevuje na polici model Mercedesu SL v generaci vyráběné až od roku 2001. Rovněž ve scéně v autokině je možné zahlédnout Mercedes-Benz třídy E (W210), produkovaný až od roku 1994. (FIAT 500)