Blíží se Vánoce, a tak většina lidí touží po setkání se svými rodinami. Na cestách je mnoho těch, kteří jedou na svátky domů. Tunelem v norských horách přejíždí kamion přepravující plyn. Stane se nehoda a všichni, kdo se tam v té chvíli nachází, rodiny, turisté, teenageři jedoucí na Vánoce domů, zůstanou uvězněni pod tunami skal v absolutní tmě. Exploze cisterny zaplňuje tunel nebezpečným kouřem. Hasiči hrají o čas a každý v tunelu musí bojovat sám za sebe a poradit si jak umí. Čas neúprosně běží a šance na záchranu jsou čím dál menší. (JOJ Cinema)

Trailer 2

Anderton

Tunely sú úzke, dlhé, je tam tma a pokiaľ tam nie je napríklad Mike Myers či Jason Vorhees, tak je tam celkom nuda. Napriek tomu ide o populárnu lokáciu katastrofického žánru. Len keby tu nebola tá krásna nórska príroda, v ktorej by som strávil oveľa radšej daný filmový čas. Nesmú chýbať klasické naratívne klišé, ale pracuje sa s nimi relatívne citlivo a logické nedostatky nebijú do očí, ak nechcete, aby vám do očí bili. Potom sa ale zase môžete zabávať napríklad na tom, že o operátorku sa nikto v miestnosti nezaujíma a podobne... ()

mira007

Finsku se říká země tisíce jezer a přesně tak by se Norsku mohlo říkat země tisíce tunelů ( respektive 1100 ) a občas tam dochází k nehodám, čímž je inspirovaný i tento katastrofický film. Uchvátil mne námět, norská zimní příroda, technický systém správy tunelů, ale ten film samotný zahynul na způsobu vyprávění. Čekal jsem něco strhujícího ale ne něco ve stylu leklé ryby. ()

filipvrbik

Je to dobré, norské filmy mám rád... Ale, je tu zásadní ale - film nic nového nepřináší, vše je strašně předvídatelné - snad kromě toho, že kdo by čekal v Norsku hitech zabezpečení tunelů, tak mu asi vylezou oči z důlků.. Telefony, skoro nefungují, webkamery nikde, jedna operátorka na vozíčku a jeden záchranář? pro devět kilometrů dlouhý tunel.. Jestli to fakt bylo podle skutečných události, jak se říká na začátku filmu, tak přehodnotím svoji touhu jet se podívat do Norska (země mých dávných předků)...60% ()

misterz

Tak asi aj v Nórsku majú problémy na cestách... Celý príbeh až moc priamočiaro tiahol na bránku. Jeden hasič - jeden hrdina, jeden autobus, jedno auto, jeden tunel a jedna jaskyňa v ňom, jeden problémový vzťah medzi otcom a dcérou, jedna vozíčkárka... Čo ja viem, dosť prvoplánové. Taký umelý konštrukt s cieľom zapáčiť sa divákovi bez hlbšej pridanej hodnoty. Tiež na začiatku napísali, že v tuneloch pri nehodách vďaka hrdinskosti hasičov ešte nikto nezomrel a vo filme zomierali ľudia ako muchy. Tá príroda okolo ale bola fantastická. Chlad a sneh som cítil až v obývačke. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

angel74

Pár těchhle dlouhých norských tunelů jsem projela a představa, že by se mi tam stalo něco podobného je vážně děsivá. Naštěstí v Norsku nebrázdí silnice takoví neotesanci jako u nás, takže jsem si mohla celkem v poklidu vychutnávat tu proměnu krajiny po výjezdu z tunelu, která byla mnohdy úplně neuvěřitelná... A teď ještě něco málo k obsahu filmu. Tvůrcům se povedlo velmi reálně vypodobnit celou havárii, což samozřejmě chválím. O něco horší už to bylo s příběhy zachráněných osob, v nichž se vyskytlo hned několik nelogických zádrhelů. Naštěstí nešlo o nic tak hrozného, aby mi to nějak zásadně pokazilo divácký zážitek. (65%) ()

• Ve 22. minutě stojí u naloženého auta tři lidé, ale v následujícím střihu už je cesta prázdná. (Duoscop)