Známa herečka Lena O'Neill (Barbara Crampton) sa nemôže dočkať narodenia svojej dcérky. V osudový moment ju zasiahne krutá správa o tom, že sa jej dieťa narodilo mŕtve. Dlhé roky sa s traumou zo straty dieťatka nedokáže vyrovnať a neustále uvažuje nad tým, čo sa pokazilo. Netuší však, že v skutočnosti jej dieťa vďaka zásahu elektrickým prúdom ožilo, ale bolo unesené pracovníkom márnice, ktorý si ho privlastnil. V deň šestnástych narodenín sa Tess (Kayleigh Gilbert) rozhodne zistiť, kto je jej matkou, a nie je nič, čo by ju v jej odhodlaní dokázalo zastaviť. (Marceloo)

JASON_X

Reborn je ukázkový příklad filmu, jehož přímočarou nekomplikovanost považuju za plus, jehož ryzí béčkovost shledávám záživnou a zábavnou a který si tedy dokážu skvěle užít. A divím se, že tak prvotřídně brakový námět scénárista s rejžou neprotáhli aspoň o půlhodinu a nepřidali do děje víc elektro-telekinetických mordů, nebyl by to býval velký problém. Neznámá Kayleigh zahrála slušně (její role by myslím skvěle sedla mladé Christině Ricci) a ikona horrorových béček Barbara samozřejmě taky nezklamala. Po večeři před spaním dokonalý večerníček. Jdu spát a přeju si nějaký hambatý sen s o deset patnáct let mlaší Barbarou v hlavní roli. ()

darkrobyk

Tess je jakási obdoba Carrie (včetně závěrečné scény u hrobu), akorát místo telekineze používá elektřinu, anžto ta ji právě po porodu přivedla zpátky i s mimořádným darem k životu. Ono je to spíše drama matky, která se stále nevyrovnala se smrtí své dcery. Čeká ji tedy očistec, na jehož konci by ale mohla vše uzavřít a začít nový život. Otázkou je, zda to bude chtít i Tess. Zřejmě nízký rozpočet se podepsal na laciné trikové stránce, i když smažení elektřinou v přímém přenosu by se dalo zvládnout i za pár dolarů. Barbara Cramptonová má stále jiskru a při pohledu na K. Gilbertovou se mi vybavila Pavučina (Eva Kulichová-Hodinová). Leknutí jsem se neubránil při scéně v garáži. Průměrné, ale ucházející. ()

MM_Ramone

Keď sa Tess O´Neil narodila, považovali ju za mŕtvu. V nemocničnej márnici sa však po zásahu elektrickým prúdom telo novorodenca preberie. Vyrastie u sanitára, ktorý si ju tajne vzal do domu, kde žil so svojou matkou. Tess tam nemala ľahký život. V deň svojich šestnástych narodenín v sebe objaví schopnosť ovládať myšlienkami elektrickú energiu. To v mozgu týranej, zakomplexovanej teenagerky spustí amok. Vydá sa na vražednú púť, na ktorej chce potrestať všetkých, ktorí majú podiel na jej trpkom osude alebo sa v niečom postavili proti nej. Zároveň sa snaží nájsť svoju pravú matku. Chce sa jej pozrieť priamo do očí a povedať jej: Ahoj mamička, "Vrátila som sa z hrobu". Námet je to celkom zaujímavý, ale technické spracovanie a herecké výkony sú na dosť mizernej úrovni. ** ()

Marceloo

Známa herečka Lena O'Neill (Barbara Crampton) sa nemôže dočkať narodenia svojej dcérky. V osudový moment ju zasiahne krutá správa o tom, že jej dieťa sa narodilo mŕtve. Dlhé roky sa s traumou zo straty dieťatka nedokáže vyrovnať a neustále uvažuje nad tým, čo sa pokazilo. Netuší však, že v skutočnosti jej dieťa vďaka zásahu elektrickým prúdom ožilo, ale bolo unesené pracovníkom márnice, ktorý si ho privlastnil. V deň šestnástych narodenín sa Tess (Kayleigh Gilbert) rozhodne zistiť, kto je jej matkou, a nie je nič, čo by ju v jej odhodlaní dokázalo zastaviť. - Je pozoruhodné, že režisér sa filmárčine venuje už cez tridsaťpäť rokov, a stále zostáva u indie produkcie, ale vôbec ho za to neodsudzujem. Práve naopak. Vážim si každého človeka, ktorý sa nezapredá Hollywoodu. Poster k Reborn hlási, že ide o verziu Carrie pre Generáciu Z, ale v tomto prípade ide o výrazný omyl, pretože si nedokážem predstaviť, že by tento horor dokázal zaujať niekoho v tejto vekovej kategórii. Film by ale mal rozhodne zaujať fanúšikov indie hororov, pretože je priam vyrobený pre festivalové okruhy a vďaka svojej stopáži funguje precízne. Dej nie je príliš komplikovaný a už od začiatku je divákovi jasné, ako to skončí. Napriek tomu je dynamický a dokáže neustále držať pozornosť. Velmi sa mi páčilo, ako príjemne sa dá do deja zakomponovať konzervatívna pro-life téma a nebude vôbec pôsobiť negatívne na divákov podporujúcich opačné politické spektrum. Moja oblúbená Barbara Crampton hrá ako vždy kvalitne a velmi slušná je aj pre hororových fanúšikov nová tvár Kayleigh Gilbert. Motív toho, že matku s dcérou spojí práve herectvo, je kreatívny a zrovna Barbara Crampton, ktorej kariéra je definovaná dlhou prestávkou, počas ktorej sa pred velkolepým návratom k hororu venovala práve svojej rodine, sa do tejto úlohy vynikajúco hodí, takže rozumiem tomu, prečo je vo filme kopa odkazov práve na jej hereckú minulosť. Námet telekinézy v hororoch vždy nadšene privítam, aj keď v tomto prípade mohol byť využitý omnoho efektívnejšie, ale napríklad brutálna scéna s autom ma potešila tak ako už dlho nič. Mám z toho velmi dobrý pocit, a aj keď si myslím, že mnoho divákov tento horor nejako extra nezaujme, mne sadol naprosto ideálne a som zvedavý na ďalšie projekty tohto režiséra, pretože v posledných mesiacoch sa po dlhej dobe konečne poriadne rozbehol. + Barbara Crampton + Michael Paré + herec z We Are Still Here a The Rift + herec z American Horror Story + herec z Carnage Park ()

glum88

Ken Stern je pohodář, který pracuje v márnici a mezi jeho záliby patří zejména skalpování a fotografování mrtvých těl. Když jednou najde malou živou hračku, gentlemensky počká do 16ti než si začne nárokovat to, co zatím zažíval pravdědobně jen v nemocničním sklepení s nebožtíky. Zatímco se jeho máti vesele rozkládá v jiné místnosti, požádá svou ,,sestričku'' zda by na něj nebyla trochu hodnější, když jí dá informace o skutečné rodině. Bohužel je frigidní a má nadpřirozené schopnosti takže to pro chudáka Kena nedopadne nejlépe. A pátrání po mamce začíná... ()

• Scéna, v ktorej sa v závere filmu načiahne ruka z hrobu, je odkazom na záverečnú scénu z filmu Carrie (1976). (Marceloo)
  • Na náhrobku v závere filmu je napísané "November 23 2018". Film mal premiéru tri týždne pred týmto dátumom, 3.11.2018. (Marceloo)