Kouzelný drak

• USA Wish Dragon (více)
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy
USA / Čína, 2021, 102 min

Odhodlaný teenager Din by se hrozně rád zase potkal s nejlepším kamarádem z dětství. A kouzelný drak, co umí plnit přání, mu ukáže, že možností má nepřeberné množství. (Netflix)

Jeoffrey

Tak čínskou verzi Alladina jsem čekal už od úplného začátku, tohle asi ani nemohlo s drakem co plní tři přání prostě evokovat cokoli jiného, ale jsem nakonec docela mile překvapený, jak se to povedlo. Opravdu jsem si to celé docela dobře užil, film mi utekl jako voda. Navíc se mi líbilo o čem se tu vypráví a i když to není v podstatě nějak inovativní příběh a skoro vše si dokážete předem odhadnout, díky sympatickým postavám, milé atmosféře a svěžímu tempu to prostě bez problémů funguje. Sice to není zrovna komedie roku, po pravdě jsem se u filmu doopravdy zasmál jen jednou (líbající se draci), ale i tak mám na konci takový ten příjemný pocit, díky kterému si dokážu film shrnout do jednoho slova "fajn". 7/10 ()

silentname

Sony asi urobili trošku úpravy vo svojom animovanom tíme, lebo posledné roky prinášajú skutočne dobré filmy. Najprv prišiel "Spider-Man: Into The Spider-Verse" nedávno tu bol "The Mitchells vs The Machines" a teraz najnovší prírastok v ich štúdiu "Wish Dragon". Tento film možno nedosahuje až také kvality ako dva vyššie spomenuté, no rozhodne by som nepovedal, že ide o zlý film. Sony sa rozhodne vyšvihli a priniesli nám príbeh, ktorý v mnohom kopíruje scénky, ktoré priniesol animák "Aladdin". A nie, nie len preto, že tu máme draka (namiesto džina), ktorý splní Dinovi tri želania. Ale tých narážok je tu oveľa viac. Postavy vyslovene reprezentujú a dokonca majú aj charaktery našich hlavných hrdinov, scénka kde sú Din s Li-Nou medzi kopou darčekov doslova pôsobí ako stretnutia Aladdina s Jasmine a samozrejme je tu zloduch, ktorý chce konvicu s drakom pre svoje vlastné osobné potešenie. A dokonca tu budeme mať aj ruku Midasa (ktorú sme mali možnosť vidieť v "Aladdin and The King of Thieves"). Takže áno, originality to moc v sebe nemá, no na druhú stranu ma postavy ohromne bavili. Tentokrát nie sme v arabskej púšti ale v modernom čínskom meste, takže je to zasadené v úplne inom svete a najmä keď sa náš drak Long rozhodne veci spoznávať, je to veľmi vtipné. Humor celkovo je silnou stránkou filmu. Je tu kopec skvelých fórov, na ktorých som sa úprimne rehotal a boli dobre spracované. Je super, že film aj búra niektoré staré klišé a pôsobí tak oveľa sviežejšie a zaujímavejšie. Ako fakt, že napriek tomu, že Din v niektorých veciach nepovie pravdu, nebudeme mať scénky, kde budú na seba naši hrdinovia nahnevaní alebo spolu nebudú komunikovať, aby sa následne udobrili. A film pokračuje v úplne rovnakom duchu ako predtým. To je skutočne skvelé. Okrem toho sú tu rozhodnutia niektorých postáv, ktoré sú veľmi silné a dobre emocionálne zachytené. A myslím si, že tu máme asi aj jeden z najlepších koncov zloducha, aký som kedy v animovanom filme videl. Vo výsledku si myslím, že "Wish Dragon" je film, ktorý ocení celá rodina. Sadnite si k telke, a užite si to. Film rozhodne stojí za to vidieť. Hodnotenie: A- ()

ScarPoul

Ten Čínsky háv tomu veľmi svedčí. Hrdinovia sú sympatický a hoci je to prerozprávanie inej, klasickej rozprávky, má to v detailoch stále čím prekvapovať( hoci príbehovo je to veľmi priamočiare). V zásade z toho mám rovnaký pocit, ako z tohtoročného Lucu. Také to pripomenutie, že rozprávky sú dakedy len rozprávky a že dakedy im svedčí, keď neriešia úplne dospelé veci a udržujú si tú povestnú detskú naivitu a pozerajú na svet cez ružové okuliare. Dakedy to zarezonuje viac. A aj napriek poznanému, to ( aspoň mňa) vôbec nenudilo. ()

Stanislaus

Kouzelný drak doby čínská verze Aladdina zasazená do současné Šanghaje nemá sice příběhově moc čím překvapit, nicméně je to mile a od srdce odvyprávěná pohádka o důležitosti rodiny a (ne)materiálních hodnotách s nadčasovou platností, takže člověk filmu odpustí jistou míru předvídatelnosti a neinovativnosti. Long je obdobně potrhlý jako Džin a opravdu mě bavila jeho konfrontace s moderním světem. Postavy nebyly sice charakterizovány bůhvíjak hluboce, ale svůj účel splnily. Děj filmu hezky odsýpal a vedle humorných a akčně laděných scén došlo i na nejedno nenásilně okaté ponaučení do života. Slabší čtyři hvězdičky! ()

EvilPhoEniX

Netflix s těmi animáky docela válí. Rodina na Baterky je pořád jasný vrchol, ale tohle je milé překvapení. Tak trochu Alladin, ale nevadí. Hlavní hrdina dostane konvici, ze které vyleze kouzelný drak, který mu dokáže splnit tři přání a je to příjemná zábava pro celou rodinu. Humor funguje ( drak je boží) a záporák, který vše řeší svýma dlouhýma nohama byl top. Animace slušná, postavy super a feel good atmosféra z toho jen čiší. Bavil jsem se víc než jsem čekal.  Příjemná podívaná. Příběh- ****, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- *, Gore-ne Humor- ****, Herci- ****, Atmosféra- ***. 8/10. ()

• Jackie Chan nadaboval Longa v mandarínské verzi a diváci mluvící anglicky si ho tak neužijí. (Rominator)