St. Louis 1903. Bohatá rodina Smithových má čtyři krásné dcery. Sedmnáctiletá Esther se zamilovala do Johna, chlapce, který se právě přistěhoval do sousedství, ten si jí ale zpočátku sotva všímá. A pak přichází zpráva, že paní Smithová dostala skvělou práci v New Yorku, což znamená, že se rodina musí odstěhovat ze St. Louis... (oficiální text distributora)

JimiH

Tenhle muzikál mi vážně moc pod kůži nešel. Skvělá Judy Garlandová, která zazpívá dvě nejlepší písně snímku, zbytek už pak spadá spíše do průměru až podprůměru (zvláště všechny nemožné odrhovačky). To zidealizované prostředí jihu, paličatý a despotický tatínek, bodří sousedé... je dnes natolik protivné, stejně jako většina postav s výjimkou maminky Mary Astor. Mám muzikály rád, ale tenhle mi přijde jako značně přeceňovaný a plytký. ()

Biopler

Roztrieštený príbeh neprospieva tomu, aby naladil diváka na fajn songy, ktorých je na muzikál málo. Nesúrodosť či nevyrovnanosť snímky, ktorá chce všetko americké ukázať, no v globále len prešľapuje na mieste a ja neviem čo si mám na konci o tom celom myslieť. Je to hodne americký film v dobrom slova zmysle, no prázdny. Len kvôli farebnosti Technicoloru si ho divák zapamätá. ()

Chip89

Další ze starších muzikálů. Opět krásný filmový zážitek. Když se dostávám k těmto starým filmům mám pocit, že ty nové se točí podle jednoho a téhož vzoru. Krásní herci,hlavně ty dětské,kouzlo své doby, velká rodina, spousta úsměvných situacích, které nejsou nepřirozené. Takových filmů bych chtěla vidět více a dnešní tvůrci by se z nich měly učit. ()

yerdua

moooc krásný hudební film, uplne se mi libil ten nadech toho idealistickeho zivota a ty psotavy, skutecny romanticky film, moc me ohromil :) ()

Bonniesgun

Judy to umí, o tom není pochyb! Můžete ji zbožňovat jako Dorotku nebo jako maminku Lisy Minelli. Pro mě ale bude vždy hlavně Ester z Meet me in St. Louis. Příjemná atmosféra americké středostavovské domácnosti začátku století, příjemné nepřílš vtíravé a nepříliš "hurá" písně, krásné barvy, krásní herci (konečně nepoužili toho ošklivého Freda - promiň Frede!)... Prostě musíte vidět! A jestliže nesnášíte muzikály, nevadí, tohle není muzikál, jen tam občas zpívají... ;o) ()

Demoiselle

Krásný film toho období. Okouzlující a omračující jako Judy. Nejvíc se mi líbí nálada v celém filmu a to roztomilé randění. Nádhera! ()

Misterioso

Setkáme se v St. Louis se tváří jako příjemný a pohodový film, a asi takový i je, ale nějak výrazně mě do dobré nálady nedostal, což je docela chyba, protože si myslím, že to je primární úkol muzikálů. Judy Garland je výborná jako vždy, písničky také ujdou a pro colorizované filmy jsem měl vždycky slabost, ale i tak jsem byl docela zklamán. Že příběhy v muzikálech většinou za moc nestojí, na to už jsem si jako jejich "nefanda" zvyknul, ale sem tam mě nějaký překvapit přeci jen dokázal, což se tomuhle ovšem nepovedlo. Spíše jsem se totiž nudil a s žádnou postavou se neztotožnil. Koukat se na to ale dá, byť je to podle mě mírně přeceněná klasika. ()

Sopholojong

Prilis preafektovana, az hystericka muzikalova seansa s do oci bijucimi studiovymi kulisami a gycovymi kostymami. Typicky hollywoodsky "teatr" 40. (az 50.) rokov s nalestenymi hereckymi vykonmi, ktore su dnes naozaj k smiechu (tie posedenia rodiny z vyssej spolocnosti, ktora nikdy nevyskusala ake je to sa nadret, len ako sa nudit a konzumovat, su dnes az urazajuce). Judy Garland je zlaticko, ale tu s tym zostrihom na ofine "podla hrnca' vyzera strasne odpudzujuco a nalepku sexsymbolu svojej doby nechapem dodnes (i ked na druhu stranu prave ona svojim dynamickym herectvom zachranuje, co sa da). Uz i ked tie "spevacko-tanecne" vystupy prezivate, musi byt nieco zle. Len priemerne vyrazny kus slavneho obdobia jedneho velmi specifickeho zanru. ()

Vilda

Velice příjemný film (muzikál) se songy, které utkví v paměti. Je neuvěřitelné jak nádherný mohl být život na začátku století, kdy muži byli opravdoví gentlemani a ženy vypadali opravdu rozkošně žensky. Jen bych poopravil obsah uváděný jako oficiální text distributora, kde nabídku k práci v NY dostala hlava rodiny, tedy pan Smith a né paní. Pokud se tedy nemýlím. ()