No kde jsou ty časy kdy byl pan Pavel Trávníček takový kocour??Nenávratně pryč. Herectví Libuše Šafránkové se mi nikdy nezdálo dokonce ani v oblíbených třech oříšcích pro popeluchu. Tady zase hraje dvojroli která se skládá z dvojčat, princezen, které mi obě přijdou nanejvýš nesympatické. Pohádka v celku slušná a 3/5 má zasloužené, protože dnešní pohádková tvorba je uplně marná.(28.9.2012)

Dávám objektivní ****, i když tuto pohádku nemám moc rád. Připadá mi příliš temná a ponurá. Ale vím, že se hodně líbí ženám, asi i díky Pavlu Trávníčkovi, kterého já ale také příliš nemusím. Jako pohádka funguje, vše je jak má být, výprava je skvělá a exteriéry nádherné. A princ Jaroslav je pěkný proutník.(6.7.2010)

Tohle je asi moje nejoblíbenější pohádka, a i když sama o sobě moc vánoční není, pustím si ji v tu dobu klidně z videa. Pro mě je to skvělá kombinace mystéria a hrdinského příběhu v pohádkovém ladění. Navíc netradiční - třeba hlavní hrdinou je lichý princ, na kterého princezna nezbyde. Úžasné, po pár letech musím svůj komentář doplnit - čím jsem starší, tím radši mám pohádky s temnou atmosférou. A ta hudba a ta vrcholná scéna!!, vždycky mi naskočí husí kůže. Málokterý kus v naší kinematografii se může pochlubit výpravností a epičností jako tahle pohádka (i když by se samozřejmě mohlo leckde přidat právě na výpravě).(1.11.2006)

Devet let pote co se poprve na nasem pohadkovem nebi sesla dvojice Pavel Trávníček a Libuše Šafránková (Tri orisky pro popelku) se pohadkovi tvurci opet rozhodli dati tyto herce dohromady. Z tohoto spojeni vzesla dalsi pohadka, ktera podle meho patri v tomto zanru mezi top ten. Atmosfera pribehu je zdarile udelana,hudba na urovni, napeti a tajemstvi diamantovych skal na takovem spravnem stupni , ze neprekracuje svou pohadkovou mez. Ja mezi tremi bratry nejvice sympatizoval s Jaroslavem. Poprve jsem mel moznost videti pani Safrankovou s neuveritelne tvrdym, selmovskym vyrazem ve tvari, nadhera. Jako nadherna, nespoutana kocka co zije na ulici. "Tvuj druhy bratr srdce moje, je krasny jako ty,jen jeste zije..."(2.1.2009)

Rozhodně nadprůměrná pohádková filmařina, výborné herecké výkony (Hlaváčová, Munzar, Trávníček, Šafránková), slušná atmosféra, úsporný střih, podivná je ale místy výprava (především oděvy všech tří princů vypadají spíš jako úbory nějaké tělocvičné jednoty z konce 19. století) a některé lokace taky dost překvapí (novodobý hřebčín, zámek v Roztokách), občas velmi nepovedené postsynchrony. Evidentní je snaha budovat příběh daleko tajemnější a "fantasijnější", než bylo v té době běžné, což je rozhodné plus. O to víc ovšem zamrzí řada naprostých anachronismů v dialozích. Problematický je také trochu moc překotný závěr, kdy se z "úsporného vyprávění" najednou stává vyprávění skoro nepřehledné. Stačilo by přitom málo, a bylo by to celé ještě o dost syrovější a přesvědčivější. Celkový dojem: 70%(9.2.2013)

• - Pád během chytání zbloudilého jehněte nebyl nahraný. Trávníček tehdy opravdu spadl a měl co dělat, aby nebohé zvíře nezranil. [Zdroj: kafe.cz] (Bioscop)

• - Když Jaromír poprvé uvidí princeznu ve skalách, začne ji pronásledovat na koni. V jednom záběru je vidět, jak mu spadnul plášť, v dalším ho má zpátky. Nakonec, když se dostane před hrad princezny, je opět bez pláště. (Terva)

• - V Adršpašských skalách se natáčely poměrně náročné scény, kdy herec Pavel Trávníček v rámci své dvojrole princů Jaromíra a Jaroslava musel lézt po skalách. Všechny tyto své scény natočil bez zdravotní újmy hlavně díky horolezcům, kteří mu do skal připravili speciální úchyty. (Lynette)