Třetí princ

Tretí princ

Third Prince, The

Pohádka

Československo, 1982, 84 min

2 mysicka: jj, ještě že tam nebyl i Luďa Sobotů:-((12.6.2007)

For Me 76%(13.9.2008)

Hodně průměrná pohádka.(22.12.2007)

Ve všem tom mačkání ovladačky televizoru a hledání toho nejvhodnějšího pro naše oči vždycky narazím na tuto pohádku s Pavlem Trávníčkem a "neodolatelnou" Libuší Šafránkovou. :-) Ačkoliv místy hodně depresivní a pochmurná pohádka, skrývá se v ní jisté kouzlo, kterým si mě vždycky získá a já ji nedokáži odolat. Ať je to herci nebo prostředím, jisté charisma má a to je dobře :-) 65%(26.12.2008)

Pro děti snad až příliš temná pohádka s hutnou téměř až hororovou atmosférou, nakonec však přece jen dobro zvítězí nad zlem, jak už to v pohádkách bývá a konec dobrý, všechno dobré. Třetí princ je jednou z mnoha vynikajícíh pohádek české filmové školy 80. let, úžasné exteriéry Adršpašských skal a vynikající a krásná pohádková hvězda Libuše Šafránková už jen dotvářejí až brutální erbenovskou poetiku Třetího prince(29.11.2004)

• - Libuše Šafránková si pak pro roli princezny musela navléknout černou paruku. (Rodriguez)

• - Původně měla hrát hlavní roli černovláska Zora Jandová. (Rodriguez)

• - Na začátku filmu se ve scéne s kejklíři objevila Tereza Munzarová, dcera Jany Hlaváčové a Jiřího Michného. [Zdroj: Primo film] (hermiona)