• dinsdale
  *****

  Obsahuje spoilery :o) Každý máme nějaké oblíbené filmy, o nichž neumíme vysvětlit, proč je tak milujeme. Pro mě mezi ně patří pohádka Třetí princ se svou tajemnou atmosférou, výbornou hudbou a krásnou Libuškou Šafránkovou (dokonce na druhou!). A vždycky, když na konci Jirka Bartoška vystoupí ze skály, bulím jako malá.(29.1.2008)

 • Nach
  ****

  Dlouho jsem se této pohádce vyhýbal, neboť jsem jí viděl jen kouskovaně a nikdy ne od začátku. Velká chyba. Třetí princ se u mě zařazuje do zlatého fondu nejlepších pohádek, které naše malá země za svou historii vyplodila. Má nádherný spád, úžasnou atmosféru, skvělé herce a hlavně i zkušenou režii. Karel Jaromír Erben by byl potěšen. Já tedy určitě jsem. 75%(2.10.2012)

 • gjjm
  *****

  Dějově to není nic moc, sentimentální příběh jako u každé pohádky, ale má fantastiskou technickou kvalitu (kamera při scénách u skal) a navíc takovou zvláštní temnou poeticko - symbolickou atmosféru, která se mi hodně líbí - vlastně je to spolu se Třemi veterány a S čerty nejsou žerty jediná česká pohádka na bych byl schopen se dívat i teď. A navíc se tam hraje go :)(25.8.2009)

 • nash.
  **

  Snažil jsem se, několikrát, ale k srdci mi, přes všechny nepopírané kvality, tato pohádka nepřirostla. Není to ani temnou náladou, ani nehonosnou výpravou, které obé mohlo být i kladem, ale spíš podivným odstupem, který tu cítím, a nejspíš taky Trávníčkem, protože už jednou ho mívám plné zuby a tady je hned dvakrát. To je možná na jednu pohádku až příliš.(27.5.2011)

 • rakovnik
  ****

  Dávám objektivní ****, i když tuto pohádku nemám moc rád. Připadá mi příliš temná a ponurá. Ale vím, že se hodně líbí ženám, asi i díky Pavlu Trávníčkovi, kterého já ale také příliš nemusím. Jako pohádka funguje, vše je jak má být, výprava je skvělá a exteriéry nádherné. A princ Jaroslav je pěkný proutník.(6.7.2010)

 • - Pavel Trávníček si zažil jednu "horkou" chvilku během natáčení jezdeckých scén v Adršpašských skalách. V jeden moment se mu totiž kůň doopravdy splašil, a tak Pavel Trávníček proti své vůli ujel na koňském hřbetě několik desítek kilometrů, než se jeho kůň zastavil. (Lynette)

 • - V Adršpašských skalách se natáčely poměrně náročné scény, kdy herec Pavel Trávníček v rámci své dvojrole princů Jaromíra a Jaroslava musel lézt po skalách. Všechny tyto své scény natočil bez zdravotní újmy hlavně díky horolezcům, kteří mu do skal připravili speciální úchyty. (Lynette)

 • - Dialogy malé kejklířky-provazochodkyně, ztělesněné tehdy čtrnáctiletou Lucií Zedníčkovou, namluvila rovněž Libuše Šafránková. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace