Třetí princ

Tretí princ

The Third Prince

Pohádka

Československo, 1982, 84 min

Jedna z posledních českých pohádkových klasik, jenž už ovšem balancuje nad propastí... Trávníček už asi marně v Doremi vzpomíná na časy, kdy byl jedním z nejlšpích pohádkových princů. Šafránková jako dominatrix vypadá velmi pozoruhodně, až si člověk říká, že by možná stálo za hřích se od ní nechat zpráskat (být v roce 82 samozřejmě)...(19.12.2008)

No kde jsou ty časy kdy byl pan Pavel Trávníček takový kocour??Nenávratně pryč. Herectví Libuše Šafránkové se mi nikdy nezdálo dokonce ani v oblíbených třech oříšcích pro popeluchu. Tady zase hraje dvojroli která se skládá z dvojčat, princezen, které mi obě přijdou nanejvýš nesympatické. Pohádka v celku slušná a 3/5 má zasloužené, protože dnešní pohádková tvorba je uplně marná.(28.9.2012)

Dávám objektivní ****, i když tuto pohádku nemám moc rád. Připadá mi příliš temná a ponurá. Ale vím, že se hodně líbí ženám, asi i díky Pavlu Trávníčkovi, kterého já ale také příliš nemusím. Jako pohádka funguje, vše je jak má být, výprava je skvělá a exteriéry nádherné. A princ Jaroslav je pěkný proutník.(6.7.2010)

Devet let pote co se poprve na nasem pohadkovem nebi sesla dvojice Pavel Trávníček a Libuše Šafránková (Tri orisky pro popelku) se pohadkovi tvurci opet rozhodli dati tyto herce dohromady. Z tohoto spojeni vzesla dalsi pohadka, ktera podle meho patri v tomto zanru mezi top ten. Atmosfera pribehu je zdarile udelana,hudba na urovni, napeti a tajemstvi diamantovych skal na takovem spravnem stupni , ze neprekracuje svou pohadkovou mez. Ja mezi tremi bratry nejvice sympatizoval s Jaroslavem. Poprve jsem mel moznost videti pani Safrankovou s neuveritelne tvrdym, selmovskym vyrazem ve tvari, nadhera. Jako nadherna, nespoutana kocka co zije na ulici. "Tvuj druhy bratr srdce moje, je krasny jako ty,jen jeste zije..."(2.1.2009)

Ve všem tom mačkání ovladačky televizoru a hledání toho nejvhodnějšího pro naše oči vždycky narazím na tuto pohádku s Pavlem Trávníčkem a "neodolatelnou" Libuší Šafránkovou. :-) Ačkoliv místy hodně depresivní a pochmurná pohádka, skrývá se v ní jisté kouzlo, kterým si mě vždycky získá a já ji nedokáži odolat. Ať je to herci nebo prostředím, jisté charisma má a to je dobře :-) 65%(26.12.2008)

• - Pád během chytání zbloudilého jehněte nebyl nahraný. Trávníček tehdy opravdu spadl a měl co dělat, aby nebohé zvíře nezranil. [Zdroj: kafe.cz] (Duoscop)

• - Pavel Trávníček si zažil jednu "horkou" chvilku během natáčení jezdeckých scén v Adršpašských skalách. V jeden moment se mu totiž kůň doopravdy splašil, a tak Pavel Trávníček proti své vůli ujel na koňském hřbetě několik desítek kilometrů, než se jeho kůň zastavil. (Lynette)

• - Původně měla hrát hlavní roli černovláska Zora Jandová. (Rodriguez)