poster

Třetí princ

 • Československo

  Tretí princ

 • anglický

  The Third Prince

Pohádka

Československo, 1982, 84 min

 • eagle-eye
  ***

  Jedna z posledních českých pohádkových klasik, jenž už ovšem balancuje nad propastí... Trávníček už asi marně v Doremi vzpomíná na časy, kdy byl jedním z nejlšpích pohádkových princů. Šafránková jako dominatrix vypadá velmi pozoruhodně, až si člověk říká, že by možná stálo za hřích se od ní nechat zpráskat (být v roce 82 samozřejmě)...(19.12.2008)

 • ivishka
  ***

  No kde jsou ty časy kdy byl pan Pavel Trávníček takový kocour??Nenávratně pryč. Herectví Libuše Šafránkové se mi nikdy nezdálo dokonce ani v oblíbených třech oříšcích pro popeluchu. Tady zase hraje dvojroli která se skládá z dvojčat, princezen, které mi obě přijdou nanejvýš nesympatické. Pohádka v celku slušná a 3/5 má zasloužené, protože dnešní pohádková tvorba je uplně marná.(28.9.2012)

 • rakovnik
  ****

  Dávám objektivní ****, i když tuto pohádku nemám moc rád. Připadá mi příliš temná a ponurá. Ale vím, že se hodně líbí ženám, asi i díky Pavlu Trávníčkovi, kterého já ale také příliš nemusím. Jako pohádka funguje, vše je jak má být, výprava je skvělá a exteriéry nádherné. A princ Jaroslav je pěkný proutník.(6.7.2010)

 • brooklyn73
  *****

  Devet let pote co se poprve na nasem pohadkovem nebi sesla dvojice Pavel Trávníček a Libuše Šafránková (Tri orisky pro popelku) se pohadkovi tvurci opet rozhodli dati tyto herce dohromady. Z tohoto spojeni vzesla dalsi pohadka, ktera podle meho patri v tomto zanru mezi top ten. Atmosfera pribehu je zdarile udelana,hudba na urovni, napeti a tajemstvi diamantovych skal na takovem spravnem stupni , ze neprekracuje svou pohadkovou mez. Ja mezi tremi bratry nejvice sympatizoval s Jaroslavem. Poprve jsem mel moznost videti pani Safrankovou s neuveritelne tvrdym, selmovskym vyrazem ve tvari, nadhera. Jako nadherna, nespoutana kocka co zije na ulici. "Tvuj druhy bratr srdce moje, je krasny jako ty,jen jeste zije..."(2.1.2009)

 • predators
  ****

  Ve všem tom mačkání ovladačky televizoru a hledání toho nejvhodnějšího pro naše oči vždycky narazím na tuto pohádku s Pavlem Trávníčkem a "neodolatelnou" Libuší Šafránkovou. :-) Ačkoliv místy hodně depresivní a pochmurná pohádka, skrývá se v ní jisté kouzlo, kterým si mě vždycky získá a já ji nedokáži odolat. Ať je to herci nebo prostředím, jisté charisma má a to je dobře :-) 65%(26.12.2008)

 • - Pád během chytání zbloudilého jehněte nebyl nahraný. Trávníček tehdy opravdu spadl a měl co dělat, aby nebohé zvíře nezranil. [Zdroj: kafe.cz] (Duoscop)

 • - Pavel Trávníček si zažil jednu "horkou" chvilku během natáčení jezdeckých scén v Adršpašských skalách. V jeden moment se mu totiž kůň doopravdy splašil, a tak Pavel Trávníček proti své vůli ujel na koňském hřbetě několik desítek kilometrů, než se jeho kůň zastavil. (Lynette)

 • - Původně měla hrát hlavní roli černovláska Zora Jandová. (Rodriguez)