Třetí princ

Tretí princ

Third Prince, The

Pohádka

Československo, 1982, 84 min

Tři a půl hvězdičky. Dobré herecké výkony obou hl.představitelů, námět, krásné prostředí, interéry, kulisy, masky, kostýmy, výprava... vše nadstandardní. Jedna a půl hvězdičky dolů za některé logické chybičky a dírky ve scénáři a slabší triky zejména při výskytu dvou Trávníčků na scéně :) Jo a mimochodem, Zoru Jandovou jsem v roli cikánské artistky na první pohled fakt nepoznal.(26.12.2004)

Erbenovu pohádku „O dvou bratřích“ upravil Ota Hofman. Devět let po příběhu o Popelce se ústřední dvojice Šafránková – Trávníček schází znovu a rovnou si zahrají dvojrole. Trávníček je výraznější, rozdíly mezi chováním Jaroslava a Jaromíra zřetelnější než u princezny ze skal a princezny Mileny. Výborně zachyceno napětí při snímání skalního labyrintu. Jména koňů: Kaštánek, Hříbek, jména psů (dalmatinů): Chlupáč, Voříšek.(28.12.2008)

No kde jsou ty časy kdy byl pan Pavel Trávníček takový kocour??Nenávratně pryč. Herectví Libuše Šafránkové se mi nikdy nezdálo dokonce ani v oblíbených třech oříšcích pro popeluchu. Tady zase hraje dvojroli která se skládá z dvojčat, princezen, které mi obě přijdou nanejvýš nesympatické. Pohádka v celku slušná a 3/5 má zasloužené, protože dnešní pohádková tvorba je uplně marná.(28.9.2012)

Jedna z posledních českých pohádkových klasik, jenž už ovšem balancuje nad propastí... Trávníček už asi marně v Doremi vzpomíná na časy, kdy byl jedním z nejlšpích pohádkových princů. Šafránková jako dominatrix vypadá velmi pozoruhodně, až si člověk říká, že by možná stálo za hřích se od ní nechat zpráskat (být v roce 82 samozřejmě)...(19.12.2008)

Taková zvláštní pohádka, svým způsobem mysteriozní, kde stejně nakonec nic není vysvětleno a časových zkratů je v tom tolik a některé ještě podány tak, jakože to tak prostě je a basta. Přesto je to jedna z relativně klasických a tradičních pohádek. S příjemným hlasem vypravěče. Ačkoliv Šafránková se zde tolik nesměje a povětšinou je vážná až nepřijemná, co se výrazu tváře týká. Bartoška je zde chudák jen na oko a Trávníčka je zase až moc. Záběry ve skalách jsou někdy fajn, nevadilo by že se opakuje donekonečně pár uliček, ale ta šílenost s točící se kamerou směrem k nebesům, jakože navození tisnive atmosfery, to proste nebylo moc ono. Na to jak se to ohání bohatstvím a kdoví čím, to na mě působí trochu levně, včetně výpravy. Ale přesto ponechám vyšší hodnocení, protože k tomuto filmu se u mě pojí spousta nostalgie z dětství.(25.8.2017)

• - Když Jaromír poprvé uvidí princeznu ve skalách, začne ji pronásledovat na koni. V jednom záběru je vidět, jak mu spadnul plášť, v dalším ho má zpátky. Nakonec, když se dostane před hrad princezny, je opět bez pláště. (Terva)

• - Na začátku filmu se ve scéne s kejklíři objevila Tereza Munzarová, dcera Jany Hlaváčové a Jiřího Michného. [Zdroj: Primo film] (hermiona)

• - Ve scéně, kdy si princové prohlíží obrazy princezen v sále, je pod jedním ze závojů vidět zakrytý obraz Infantky Margarity od Diega Velázqueze. (Braddy)