Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (Cinemart)

Dogfish

Takovou dvojku trotlů aby člověk pohledal. Ke konci už jsem fandal aligatorům. Nebylo možne, že by aspoň jednoho nesežrali. Ne. V druhé půlce udělali z aligatorů ryby. Ty taky můžou být jen ve vodě. No a jak jsem v člunu a chtěl bych odplout, tak počkám na vlnu, co mě hodí zpátky do baráku, z kterého utíkám. No a ti digitální ještěři, to je bída. 1* za to, jak se dá zavřít aligátor ve sprchovém koutě. ()

Torgal

Poctivý napínák s aligátormi v pivnici. V rámci žánru nemám čo vytýkať, dobre zvládnuté je to aj po technickej a hereckej stránke. Pri sledovaní ale stále cítiť, že toto je béčko ako vyšité a žiadne zbližovanie otca s dcérou tomu nezabráni. Aja sa každopádne vie odviazať aj viac, z tohto cítiť pevnú ruku producenta, ktorý mu nedovolil drsnejšie zaobchádzanie s postavami. Vznikol tak len solídny mainstream s vraždiacimi zvieratami, čo ale aj tak nie je najhorší výsledok. 6/10 ()

misbos

Musím za svým taťkou, aspoň na chvíli, aby smutný neronil slzy krkodýlí - aneb - jsme savci, ještěrky a hadi jsou naši odvěcí nepřátelé. Pět, protože jsem dostal dobře zahraný uvěřitelný postavy s jasnou motivací v logickejch situacích (v rámci žánru). Co mám chtít víc? Nějakej fanservis?? ()

dalziel

Ale šlo to.Keď človek musí sedeť doma na rici zvládne pozrieť čokoľvek. Dobré obsadenie,dobré triky aj príbeh ujde.Skrátka dobré za 3 hviezdy.60% ()

tranquill

"Když nebudem šplouchat, nebudou lovit." Nadstandardní "zvířecí" horůrek s parádní napínavou atmosférou podpořenou skvělou kamerou. "Jsem Alfa predátor!" ()

Acrobat

Jednota deja prospeje troche realistickosti, z ktorej ma zasa vytrhlo prostredie pod domom. Klobúk dole ak amici takto stavajú, ze si tam viete hrať schovávačky aj s aligátormi. Ti sú obrovskí na súši ale vo vode sa akosi scvrknú. Ze pôsobia náramne umelo možno staviť mizernú výplatu. Ešte mizernejšia je hlavná hrdinka, s ktorou mam problém skôr ja osobne. Miestami odporne sú aj dialógy ktoré majú pôsobiť na dušu Američanov. Priam umelo a katastrofálne pôsobí osadenie epizódy so zlodejmi, pretože nebyť ich aligátory vlastne nikoho veľmi jest nebudú. Klišé vedie v tom, ze kým na iných sa vrhnú hneď, na našich ľudí váhajú. Dobre vlastnosti sú všadeprítomná voda a vlhkosť, vietor ruch a nutný krik. Pepper je majster v prežití (lekári by mohli povedať ci je to možné). Crawl sa mi páčil menej nez žraločí Shallows, no napriek prevažujúcim negatívam a mojej neschopnosti uchopiť napätie a námet, sa pozeranie nestalo nepríjemným, ale znesiteľným. (Videné 4.10.2019, BDrip) ()

Eventyrer

Ten typ filmu pri ktorom sa so srdca nasmejete a skôr ako ľuďom, držíte palce zvieratám. Výbuchy smiechu pri scénach kde aligátory papajú ľudí alebo sa s ľuďmi inak zabávajú, sú zábavné az groteskné. Dej je predvídateľný a zápletka nudná. Sharknado s krokodýlmi. Niekto si pri pozeraní dokumentu o hurikanoch povedal: keď príde hurikán a okolité bažiny zaplavia ulice, aligatory z bažín by mali byť v meste. - logika ako so žralokmi. - čo by sa stalo keby tornádo nad morom vcuclo žraloky? ()

Likan7

Kořist je příjemná jednohubka, která Vám bude chutnat. Nebudete na ní vzpomínat, ale když na ní narazíte, vzpomenete si, že to bylo fajn. Celá první hodina odehrávající se ve sklepě je skvělá. Atmosféra, stísněnost a velký potvory, co si Vás chtějí dát ke svačině, všechno dobrý. Postavy se překvapivě nechovají jako dementi ale jako solidně přemýšlející lidi, kterým jde o kejhák. A Scodelario i Pepper jsou uvěřitelní. Škoda posledního aktu, ve kterém vylezeme ze sklepa a musíme s aligátory bojovat stále. To už bylo dost na sílu a dost přehnaný, ale pocit z prvních 2/3 to nezkazí. ()

Petulka88

Béčko jako řemen s okatě CGI ještěrkama, kde samozřejmě postavy řeší svoje rodinné problémy v těch nejdebilnějších situacích (nechápu, proč tohle serou úplně všude). A i když Vás Kořist nemá čím překvapit (a ani se o to nijak nesnaží), pokud vypnete mozek, budete se až překvapivě dobře bavit. Díky střízlivé stopáži navíc tempo vydrží po celou dobu a film nezačne nudit. Upřímně je to na 3 a půl hvězdičky, ale protože mám pro tyhle zubatý mazlíky vážně slabost, dám tu půlhvězdičku navíc. See You Later, Alligator... ()

netWoor

Budu muset někdy navštívit Ameriku a zjistit, jak tam ti místní ty domy vlastně staví. Proč je v baráku ve sklepě jeskyně a dvoumetrová odtoková roura prostě nepochopim. Takže, první půlka eště fajn, ale minimálně od "nesmíme cákat" strašná kravina. Jednu chvíli to vypadalo, že na těch krokodýlech budou i jezdit. Škoda. Hodně bídnejch 3. ()

bearmeedek

Nerozumím vůbec tomu ohodnocení (proto jsem se nachytal). Tenhle film byl zcela zjevně natočen pouze pro blbce. Co tedy to hodnocení …? Nebudu se rozepisovat proč. Snad jen, že i blbec tuší, co vydrží lidské tělo a jako sílu má ohromný aligátor. Jednu * za kulisu přírodní katastrofy. ()

gemi

Příjemná digitální jednohubka, při které se člověk nenudí, ale rychle na ní zapomene. "See you later alligator..." ()

E lan

Příjemné napínavé překvapení! Děsiví zabijáci, super triky a dost sympatické hlavní postavy (a herci). No tak to prostě má být. Člověk pak i odpustí těch pár lekacích scén😀 ()

mira.l odpad!

Nepotřebuju být odborník na aligátory, krokodýly a podobnou havěť, abych viděl, jak obrovská snůška nesmyslů tohle byla. Už zkraje mi přišlo krajně podivné to stavení, "papundeklovej" barák na Floridě má sklepení členité jak gotickej hrad. A co je nejlepší, ze sklepa je docela pěknej výhled na benzínku naproti. Aligátoři jako krávy trhaj človíčky na potkání, ale Haley, ta má ruce a nohy buď krajně nechutný nebo strááááášně pevný. Páč jak jinak si vysvětlit, že jí ta nablblá ještěrka vezme za ruku, několikrát se s ní ve vodě otočí kolem osy a pak jí pustí, aniž by jí nějak vážně tu ruku pochroumala...lalala??? Protože Haley signální světlicí dočista popálila velmi citlivou aligátoří pokožku. Jo a pak tam mají taky dost festovný sprchový kouty. Mimo jiného. Ty woe to fakt nešlo, totok....:)))). ()

Tirkus odpad!

Asi jsem viděl jiný film než všichni ostatní, ale co já jsem viděl byla naprostá CGI píčovina s aligátorama, kteří neměli s těma ze skutečného světa nic společného. Jejich super schopnosti se měnily dle toho, co zrovna film potřeboval pro přežití postav a pro budování napětí, které absolutně neexistovalo. Hlavní postavy by měly několikrát ztratit končetiny, ale místo toho jim aligátor zanechá na ruce/noze škrábanec jak od kočky, nejdřív nemohou pomalu ani chodit a plazí se jak šneci a za 5 minut už se zase běhá/plave jak na olympiádě a na několik "vážných zranění" se zapomene téměř okamžitě. Od prvního útoku se neděje nic nového, nečekaného ani originálního, film nevyužije ani ostatní postavy, protože je nechá všechny pochcípat téměř okamžitě, zatímco u hlavní dvojky nejde ani chvilku pochybovat o jejich přežití. Neskutečně nudné kecy o rozbitém vztahu mezi otcem a dcerou, ke kterému jsem jako divák fakt nic necítil, a naprosto kreténský chování hlavně u té dcery mě donutilo fandit aligátorům. Přehnaně vynucený happy konec byl poslední flusanec do ksichtu od režiséra. Větší napětí a lepší zápletku mají i dokumenty o aligátorech na Prima ZOOM. ()

ER

Tak kdo bude rychlejší? Plavkyně nebo krokodýl? Až do poslední klapky je stav mírně ve prospěch plazů. Dobrá, napínavá podívaná, jen občas jsou digitální efekty příliš vidět. ()

Nix

Vůbec to nebylo špatný. Dycky když se krokodýl objeví v nějakém lepším snímku tak chci bejt u toho. Tohle stojí za podívání. ()

tlesk

Žádná nervy drásající filmová podívaná se nekoná. Výsledným produktem je zcela a dočista průměrný počin, který bude za pár let běžnou výplní ve všedním televizním programu v pozdních večerních hodinách, kterou po pár minutách přepnete, nebo ji zhlédnete jen proto, že nic lepšího zrovna nenajdete. Možná bych se radši i podíval na některý ze záměrně béčkových hororů studia Asylum, kde si aspoň na nic nehrají. Plusem Kořisti tak zůstává jen slušný vizuál, přímočarost a ucházející herci, kteří film jakž takž drží pohromadě a nad vlnami podprůměru, které ovšem zejména ke konci postupně stoupají. Je to krátké, a přesto místy zdlouhavé. Doporučení si Kořist zaslouží jen pro vyložené milovníky žánru. Prostoupenost klišé a jednoduchosti děje z tohoto počinu dělá film jako ušitý pro letní sezónu. Po ní už ostatně nikoho zajímat nebude. Je to béčko, ale to které není ani nechtěně vtipné. Jediným zábleskem tvůrčího nadhledu byla píseň, hrající u závěrečných titulků… ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019