Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

husokachna

Od Ajacha bych alespoň čekal nějakou invenci, divnost. Ale tohle je tak k uzoufání nudný, nenapínavý, bez hran, bez zábavy, tam prostě není nic. A doráží to celej electřin komplexo voblouk s otravným "jsi predátor, tak budeš pyčo plavat rychlejc než otřesně cgi krokodýl ti řikám, nebo skončíš v incesto pornu". Jediný pozitivum je tak krásná a docela sympatická Kaya. ()

Johny303

Aligátoři se relativně povedli a... to je tak asi všechno. Zejména demence ústřední dvojice (zvláště pak Haley) způsobila, že jsem se vůbec nebál o jejich životy a po celou dobu jsem se strachoval zejména o rodinného pejska. Největším kamenem úrazu jsou ovšem primitivní a dementně načasované dialogy - aneb když ti aligátor ukousne ruku a ty máš pět minut nato chuť probírat trable v manželství. Ale to už je taková survivalová klasika, která by se dala odpustit, kdyby fungovalo všechno ostatní, což tady nefunguje. Rozhodně neprohloupíte, když si namísto "Kořisti" pustíte spíše slušných "47 metrů" nebo ucházející "Mělčiny". ()

no2

7/10 - Nadějná plavkyně Haley Kellerová není sebevrah, jak čteme v obsahu filmu. Tak, a to je jediná myšlenka. Jinak už v tom nic moudrého nehledejte. Film pro nenáročného diváka, kdy dcera jede v hurikánu zachránit svého otce, ale v jeho zatopeném úkrytu narazí na zubaté "domácí mazlíčky". Obsahově je to béčko se svými neduhy, přešlapy a nelogičnostmi, jeho forma je však "áčková", Aja to prostě umí a tady to opět potvrdil. Spolu s hlavní hrdinkou jsme vtaženi do hurikánového pekla, kde uprostřed krvežíznivých aligátorů je šance na přežití téměř nulová. Podobné filmy nejsou úplně mým šálkem čaje, ale tady jsem se nenudil, jen se kochal atmosférou filmu, jak dlouho už u žádného béčka ne. Takže proto moje hodnocení nakonec je nadprůměrné vzhledem k hodnocení zde na CSFD. Aja mě opět nezklamal. ()

Flopik

Chválim začiatok, ktorý vtiahne hneď do deja a na nič nečaká. Príbeh jednoduchý, búrka, povodeň a aligátory. Vizuálne super, krokouši vyzerajú skvelo. Po hororovej stránke nič moc, krvavé málinko.  U mňa čistý priemer. ()

Israha

Aja se po několikaleté pauze k horrorům nevrátil ve stylu, na který jsme od něj byli zvyklí. Crawl není krví nasáklá odpornost pro gorehoundy, ale ve své podstatě středoproudý nature amok horror, na který v dnešní době, kdy jsou horrory v kině trendy záležitostí, půjdou zástupy jakože fanoušků žánru, kteří ale vlastně nechtějí vidět nic extrémního. Je však Crawl špatným, či dokonce nefunkčním filmem? Ani zdaleka! Aja se s tím stále ještě nemaže, pořád umí zatraceně dobře zahustit atmosféru boje o přežití proti hned dvěma silám přírody najednou, a velmi plynule do tohoto námětu zapojuje i osobní konflikty dvou hlavních protagonistů, aby měly dopad na konečné vyústění příběhu, a pouze nenatahovaly stopáž. Pravda, na explicitní násilnosti a krvavosti se sice ubralo, ale vybrané scény dokáží zabolet, fungují survival elementy a v subžánru i celkem netradiční (a skvěle vypointované) lekačky. Škoda jen horšího CGI (v případě stvárnění hurikánu, aligátoři jsou naopak vydaření a docela přesvědčiví), no a ty superhrdinské výkony ústředních postav je v rámci posouvání děje nutné mlčky přejít, s tímhle neúspěšně bojuje naprostá většina horrorových snímků. ()

TheSpearCZ

Alexandre Aja, režisér dnes již legendárního Hills Have Eyes nám přinesl solidní survival thriller s aligátory, kteří rozhodně mají můj respekt pokaždé, když jsou na scéně. Stopáž tady tomu dosti pomáhá, nic se neoddaluje a jde se rovnou na věc, což je rozhodně dobře. Samotné herecké výkony nezklamaly, napětí si film drží po celou dobu a došlo i na nějaké to gore (sice se drží v míře, což u Aji není zvykem, ale mě to osobně vůbec nevadilo). Jen v první polovině ty samotné dialogy byly strašně otravné, ale ve druhé části se to úplně otočilo a konec jsem si vyloženě užil. Víc takových bych prosil. Čisté 4* ()

bozka10

Takto ma vypadat animal horor,ziadne polhodinove omacky a sracky kym sa zacne nieco djat.Akcia a boj o prežitie od začiatku az do konca non stop akcia,sympaticka hlavna hrdinka ktorej nejde nedrzat palce aj na nohach!brutálny nárez. ()

warrenur

Vizualne peknucke a i ten vztah k prezivsim si nejak vytvorime. "Jasterky" vyzeraju uveritelne, lakacky su sice predvidatelne, avsak davkuju sa pomerne prijatelnym sposobom pri gradovanej atmosfere a prijatelnej hudbe. Slabsi priemer, avsak vztah otecko-dcerka celkom funguje a tak im to odpustite. Moze byt. 55% Kaya ne neznicitelna Lara Croft s Wolwerinovskou kostrou z adamantitu. ;) ()

Bozvav

Docela slušnej biják ze života zvířat. Já osobně fandila pejskovi. Jo pustit si aligátory do obýváku, není žádná sranda. Slušně udělané, děj rychle odsýpá, hudba se hodila. Za mne tři zubaté hvězďule. ()

Sydonai

Chválím příjemně gradovaný začátek a rovnoměrné tempo až skoro do konce. Bohužel Aja nepřichází s ničím originálním a oproti jeho Piraním se jedná o pár kapiček krve, které nemáte potřebu vidět znovu. Při každé nové postavě na scéně je Vám jasně, že se jedná jen o krmivo pro digitálně ne vždy dokonalé ještěrky. 55% ()

Chilly00

Super letní biják. Bavila jsem se královsky. Připomínalo mi to v lecčem film Mělčiny. A stejně jako Mělčiny mě bavila i Kořist. Od podobného typu filmu jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - napětí, zábavu, rychlé tempo. Nadbytek krve k dobrému zážitku nepotřebuju. Ano, rozhovory otce s dcerou byly tak nějak nadbytečné, ale alespoň si člověk na chvíli oddechnul od atakujících aligátorů. Za mě super napínavý thriller, včetně perfektní práce kamery. Jinak herečka Kaya Scodelario mi hodně připomínala Emmu Stone. A opět některé námitky diváků, že film působí nereálně - ano, protože je to přeci film a podmínkou dobrého filmu není, že musí kopírovat skutečný svět se vším všudy. Tyhle typy komentářů opravdu nechápu :-) ()

FilmWave

Takhle fyzicky utahaný jsem po filmu už dlouho nebyl. Parádní až atletická hororová jízda. Škoda jen, že hlavní hrdinka je taková, no, protivná. ()

HH odpad!

Tak takhle opravdu ne! Od počátku do konce je všechno špatně - scénář, režie, herci, lokace, triky, hudba... Tohle se fakt totálně nepovedlo. ()

sadlokan

Excelentní orkán!Aligoši jsou tam jen na okousání B.Peppera.Zavřít je do...je málo.Hlavní hrdina není pavouk,takže do dalších pokračování mu už jaxi chybí končetiny.Hvězdu navrch za B.Haleyho. ()

Isomut

Uhm, napätie fajn, ale už by som viac ocenil film s plnou batériou a signálom bez srdcervúcich rodinných výlevov. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019