Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

Lula.cz

Takže....dvě hvězdy a obě za zvířata. Jak za digi aligátory, tak vlastně i za psa. I ten totiž hrál líp, než dvounozí herci. Námět parádní, ale scénárista by si měl dát pár facek. Naprosto zbytečné dialogy a vykecávání se ve chvílích, kdy by bylo záhodno vymyslet plán, jak přežít. Tvůrci si mohli odpustit i blbost jako "rovnání si" otevřené zlomeniny, ale chápu, že to dodalo na dramatičnosti a odvaze filmového táty. Hlavní dvojice navíc není nijak zvlášť sympatická, takže kdyby oba zemřeli, vůbec by mi to nevadilo. Doufám, že podobné téma zpracuje někdo zdatnější, dalo by se z toho vytřískat daleko víc. ()

The_soloist

Být odborníkem na aligátory, asi bych tvůrce žaloval. Koho to proboha napadlo, že pokud se člověk ve vodě nehýbe, tak ho aligátoři nevidí? Asi koukali na Jurský park, ale dobře. Dále mě dorazila ignorace zranění. Otec kyborg v sobě měl minimálně čtyři kousance, žádný problém. Po celý film z něho tekly hektolitry krve, ale on uplaval deset kilometrů, ručně zabil tři aligátory a vylezl na střechu i se psem. Dále mě slečna šokovala, když zavřela dospělého aligátora ve sprchovém koutě. Nezbývá než věřit, že jejich sprchové kouty jsou z adamantia, protože ty české by pěstí prorazilo i malé dítě. Závěrem to slečna dokonala, když v domě zapálila světlici, ještě uprostřed hurikánu, aby upoutala letící vrtulník. A aby toho nebylo málo, tak dokázala přeplavat tucet aligátorů, ve stealth módu jim vzniknout do doupěte, pošlapat jim vajíčka a zase nepozorovaně odplavat. Nejhloupější film s nejvyšším hodnocením, jaké jsem kdy viděl. ()

srolyma

Vypadá to, že z každého floridského hurikánu mají největší radost krokouši. Najednou je všude plno vody, takže si krokodýlí rodinka může vyrazit na výlet do centra a navíc je všude spousta velkých tlustých a neohrabaných ryb, které si přímo říkají o nakousnutí. Šanci má jen trénovaná plavkyně, která sice nejdřív svým mizerným výkonem pokazí školní štafetu, ale na krokouše to kupodivu stačí. A jedna rada – až budete po krk ve vodě a kolem vás se bude prohánět stádečko krokodýlů, tak necákejte. ()

J.Mayen

No co tady napsat, krome tuctu nelogickych hovadin se clovek obcas docka peknych efektu a i trochu toho gore. Je to takovy zrychleny nesmysl ktery ma k relite hodne daleko tudiz ho spis radim k sci-fi nekam mezi hvezdne dalky. ()

McMurphy

Zdejší hodnocení tomu možná neodpovídá, ale za mě jedno z největších překvapení roku 2019. Napínavé, zábavné a docela originální. 70% ()

moviefan4

Tento film vo mne zanechal silný rozpor. Na jednej strane za mňa áno na druhej nie. Áno za to ze film je kvalitný animal horror s dobrou atmosférou, kamerou, akciu. Na druhu stranu nie za veľa neklogickych prešľapov, toľko krát byť pokúsaný od aligátora a byť úplne v pohode... Slabšie 3* keďže Aja bol veľmi kvalitný režisér hororu ale teraz mu očividne stačí slabý priemer. ()

blazma

Chápu proč se takové filmy označují jako horror a zároveň tomu vůbec nerozumím. Souboje s krokodýli už jsme ve filmech měli několikrát, nic méně to že jí krokodýl zakousne ruku zatímco drží pistoli a on pak čeká než vystřelí, je docela směšný když krokodýl by měl mít ten valící reflex, kdy se začne okamžitě s kořistí převalovat co jí zakousne. Buď ty dokumenty kecaj a nebo tento film je naprostá hloupost. ()

blondboss

Po dlhšom čase prišiel do kín vcelku výživný a dramatický survival thriller, ktorý sa unikátne zameral tentokrát na aligátory a ono to aj fungovalo. Mám rád podobné typy filmov a musím povedať, že aj hlavná protagonistka mi do toho celého zapasovala. Samozrejme, nevyhli sme sa tu ťažkému klišé, ktorý asi k takýmto filmom patrí, trošku by som ho asi okresal, ale zároveň to prekryl slušný vizuál. Takže za mňa určite nadpriemerné hodnotenie, ale do štvrtej hviezdy tu niečo chýba. 65 % ()

Wulz

Dávám 4* i když by to spíše bylo asi na ty 3*. Ale ono toho zase moc o Aligátorech (ve filmu) není. Do hororu. A mám rád Aju. ()

zuzza11

Když pominu dialogy, fyzické zákony, přírodní zákony a zvířecí pudy, tak to bylo dobrý! Celou dobu jsem měla šílený strach, co kde kousne psa! Ale aspoň po dlouhé době docela fajn podívaná :-) ()

Sady1993

Jen těsně, ale přecejen nakonec asi za 4,, resp. 3,5. Jen škoda hloupých klišé, místy nesmyslného chování postav a i tu stopáž, ač nebyla přemrštěná, bych přecijen ještě trošku zkrátil. Ale bylo to zábavné a napínavé. ()

vodkasesemte

Kája tady vypadá naprosto luxusně. Od Labyrintu nám vyrostla a tady je k nakousnutí. Celá mokrá prolejzá roury, heká a skučí u toho, není div, že po ní ti aligátoři tak jedou! Akorát měli sejmout i toho skurwenýho čokla, za to strhávám jednu hvězdu dolu. Empathetic from a safe distance. What a shit show. My little fuckin fur baby. That apex-predator shit doesnt help. You figured that shit out all by yourself. So we may be stubborn, but we dont give up. You gave up on mother. Mom was not happy and I was selfish and I didnt pay enough attention to her (to řikám). To nemohli rozbít zespoda? They gather in the floodwaters, bcs its easier to hunt. They hunt what splashes. I think the rain will cover us. The eye is above us. Fakt smula. You are faster then they are! A sou tam, kde byli. You gotta be fucking kidding me. The house made it after all. Shes a strong one. Its not just a house. Its our home. The last place we were a family. ()

AndrewNewman

Film v ktorom sa najlogickejšie správa pes. Ako fakt, bez problémov zostane tam kde má zostať, dopláva tam kde má doplávať, dokonca ho ani nenapadne sa hádať s aligátormi, proste robí to, čo od neho Hollywood požaduje. Inak mám rad takéto survival vecičky, v ktorom monštrá ohrozujú ľudí, ale táto jednuhubka ma až tak nenadchla. Nebudem tu menovať nejaké chyby alebo nedostatky, skrátka to pre mňa nebolo tak výživné, aby som tomu udelil tie klasické tri hviezdy. Smrtiaci príliv s Blake Lively mal pre mňa viac šťavy. ()

DenisR

Není skoro ani chvíle, kdy hlavní hrdinové mohou odpočívat. Každou sekundu hlavním hvězdám házejí tvůrci klacky pod nohy až je někdy neskutečné, co všechno dokážou ustát a přežít. ()

Nekrosef

Nikdy jsem nebyl moc na horory, ale podle traileru jsem čekal, že není čeho se bát. Nakonec tam pár lekaček bylo, div jsem nevysypal obsah svého občerstvení po zemi. Pro někoho možná moc krvavé po kousnutí. Tenhle typ zvířecích hororů nemám vůbec nějak vysledovaný, ale líbilo se mi to. Je to napínavé, stále se stupňuje nebezpečí pro možné přežití. Na více shlédnutí to pro mě však není. Ale jen na to jedno adrenalinové. Nemít však velká očekávaní - kategorie letní jednohubky. Místy i pobaví. Záleží, jak moc nároční jste na filmy. Čím více, tím méně doporučuji. ()

clint123

Nechápem niektoré podnízke hodnotenia či komentáre, veď tento film je robený hlavne ako "oddychovka" od našeho jednotvárneho života. Oceňujem taktiež kombináciu katastrofickeho žánru s hororom. Netreba tu vôbec rozmýšľať nad dejom, keďže je jednoduchý a priamočiari. Minimum postáv, pár ich padne za svačinu pre aligátorov, čiže pre mňa skvelý, oddychový, nature-horor s adekvátnou dĺžkou a hlavne žiadnou "sladotou"! Brutálny nárez jak má byť a to ja rád. Ja si myslím, že netreba hľadať na všetkom chyby a chybičky, nikto není dokonalý, a filmoví tvorcovia sú tiež len ľudia. Ja si idem film vychutnať do kina a nie sa hrať na filmového kritika a hľadať nedokonalosti. Samozrejme záleží aj na žánri, každý má rád niečo iné. Aja mňa milo prekvapil, pre mňa jeden z jeho najlepších filmov s top pochmúrnym počasím. Som spokojný. ()

bmx6

Viděno v kině a sice nemůžu říct,že by to byl nějaký horor tisíciletí,ale nadšený jsem dost.Smrťáků mohlo být více,přesto spokojenost,protože byly alespoň dost krvavé.Lekaček se objevilo za celý film také hodně,někdy jsem to fakt ani nečekal.Navíc filmů,kde se vyskytují aligátoři moc není a většina nestojí za nic.Maximálně Krvavá laguna je dobrá,která se ale s tímto filmem vůbec nedá srovnávat.Alexandre Aja se s tím popral velmi dobře a pro jeho horory mám slabost.Jinak Kaya Scodelario je kočka a hrála na výbornou.Barry Pepper byl také solidní,kterého jsem dlouho neviděl.Takže spokojenost a doufám,že bude Blu-ray. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019