Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

SkeeveTulp

Je to spíše televizní film. Příběh není špatný, byť nic vyjímečného. Scénář by ale potřeboval trochu propracovat, a hlavně režie je dost nevyvážená, stejně jako kamera. Když se k tomu přidá zbytečně přehrávající David Novotný, a podprůměrná Ha Thanh Špetlíková, vyjde z toho film, který sice neurazí vidět, ale není to žádný zážitek a brzy na něj zapomenete. Film na nedělní odpoledne. Je to škoda, podobný film by tu vůbec nebyl na škodu, protože vietnamská komunita je tu dost silná, a náhled do jejího fungování by vůbec nezaškodil. ()

Naby

Zajímavej počin, originalita se tomuhle kousku rozhodně upřít nedá. Celosvětově to asi opravdu spadne do běžného průměru, ale v českých vodách jde určitě o nadprůměr. Trochu by se tomu dalo vyčítat ze stránky hereckých výkonů, nebo občas trochu zmatečný scénář. Na druhou stranu naopínavé i zajímavé to rozhodně bylo. Pár překvapení jsem se taky dočkal. Celkem 3,6* ()

camomilla

Ach jo.. zacatek byl fakt slibnej, dobra myslenka, zajimave prostredi, samozrejme kontrast mezi zlym a hodnym poldou / novacek a starej pardal. Jenomze pak se z toho stalo neco, co spis pripomina dil ceske policejni serialove detektivky (teda nevim co ted davaji, televizi nemam uz 8 let).. tam by to asi pusobilo o hvezdu vic nez v tady v situaci, kdy se ma jednat o plnohodnotny film, za ktery bych mela dat skoro dve stovky v kine. Skoda promarneneho potencialu. ()

EasternJoe

Nestyděl bych se dát 4*, kdyby nebylo posledních 15 minut filmu. Ty to zabily... Sorry, jako! Ale abych nebyl úplně zlý, patří to k lepšímu průměru v ČR. ()

Medwjed

Na české poměry solidní krimi, ale musím uznat, že potenciál to mělo vyšší než jaký byl konečný výsledek. Co film bohužel dost sráží je dabing vietnamského herce. ()

PoprockCZ odpad!

Jestli to měla být parodie na Vietnamce, tak pěkně špatná. Trailer vypadá ještě celkem dobře, pár nemístných vtipů, ale má to spád - jenže realita filmu? Celé je to točeno na ruční kameru, která je po chvíli náročná na sledování, film se snaží působit cinematic - Cinemascope formát, malá hloubka ostrosti, barvy,... ale technická odfláknutost (nějaké plánování záběrů moc neprobíhalo) a hlavně příběhově dialogové dno jej odsouvá na spodní hranici sledovatelnosti. Nejdřív to na mě působilo jako studentský film, ale pak jsem si uvědomila, že to bych studenty ještě celkem urazila. V půlce vypnuto, ty dialogy jsou až tak rasisticky / hospodsky vyšponované, že jsou totálně nevtipné a trapné. Nedokázala jsem ani udržet linku příběhu, většina věcí se musí říct slovy, protože vizuál je zjevně nedokáže ukázat... typický Céčkový film. ()

Sa.sa

Uvěřitelné a kvalitně natočené... Ten konec stál za to a bylo zajímavé sledovat jak to dopadne ;) Ha Thanh Špetlíková je opravdu pěkná a David Novotný je herec, neherec, ale tato role mu sedla...! ()

Milo384

Docela nuda. Hlavní vyšetřovatel až moc nepříjemný. Celé to působí jak epizoda seriálu na Nově. Dobře je zde vykreslen rozpor komunity a práce. Moc mě to nesedlo. 2-3* ()

Nick321

David Novotný rasistického křupana zahrál velmi přesvědčivě. Lezl mi na nervy po celou dobu filmu, až jsem si přál, aby mu tam konečně někdo z vietnamské komunity udělal na čelo třetí oko. K mojí smůle se tak nestalo. Jinak film co do detektivky není nic vyjímečného, rozuzlení v podstatě všichni tušíme. Ale řekl bych, že věrohodně nám divákům to ukázalo vhled do vietnamského světa, že každý je tam někomu zavázaný. Děti rodičům, rodiče majitelům nemovitostí nebo těm, co jim pomohli emigrovat a tím si u nich dospělí udělali dluh. ()

ocepek

Raluca předchozí film Viktory, bych řekl, že je výrazně lepší. V podstatě je to běžný televizní film poměrně dost rozvleklí a od nedělní produkce ČT před pěti lety se liší jen vietnamkou v hlavní roli. Sapa je vykreslena jako ChinaTown někde v L.A. budiž je to klišé, nadsázka a nic většího tu asi nemáme. O to více bych čekal, že bude propracovanější zápletka. A to se bohužel neděje. Je to obyčejný nudný příběh, kdy si říkáte už aby ten záběr skončil a šli jsme dál, no a pak přijde konec. David Novotný se nepředvádí ale také mu nevěříte toho drsného policistu, Ha Thanh Špetlíková asi hraje jak nejlépe umí, ale je to stále seriálové hraní ala soupopera. Co mi vysloveně vadilo byl zvuk. Prostě některým dialogům nebylo rozumět to se mi už v kině dlouho nestalo. ()

sonB

Velmi solidní krimi. Děkuju za zajímavý vhled do vietnamských životů. Dozvěděl jsem se docela zajímavé věci. Tu krimi linku to zajímavě oživuje a musím říct, že jsem docela koukal, jak to měla ta hlavní holka těžké. Moc pěkné a exotické lokace. Jinak oceňuji pokus o syrovější pojetí, nemusí to sedět každému, ale cením si pokusu udělat věci trochu jinak než je v místním dost nepestrém českém rybníčku zvykem. Abych jen nechválil, v krimi lince bych uvítal trochu lepší vysvětlení a závěrečný twist je sice docela překvapivý, ale konec je tak nějak náhlý. Uvítal bych nějaké doznění. Na druhou stranu postava kapitána Kříže ztělesněná Davidem Novotným film táhne a některé jeho hlášky rozhodně zlidoví a opravdu od srdce jsem se zasmál. Krimi by byla za velmi solidní 3 a půl hvězdy, ale maličko nadhodnocuji, protože se mi líbí snaha přiblížit český žánrový film aspoň trochu světu. Jen tak dál a příště s větším rozpočtem! ()

beforemid9th

zajímavej crossover kriminálky a sociálního dramatu z viet komunity. víc mě braly scény z viet komunity, který maj svojí autenticitu a ty neherci jsou fakt přesvědčiví. ta kriminální linka funguje jen jako story vehicle, ale tuhle funkci plní. zábavný hlášky kapitána Kříže a fakt dobrá chemie mezi ústřední dvojicí. jsem rád, že jsem mohl zase jednou jít na něco českýho, co není tragikomedie, kde všichni akorát kecaj u stolu. ()

Marlowe

Dlouho jsem zvažoval, zda na tenhle biják jít. Nakonec jsem neodolal vietnamskému vábení, osedlal tramavaj číslo 9 a dokodrcal jsem se na pražský smíchov. Milé překvapení v podobně svižného děje, atraktivně propracovaných vztahů zejména v podání hlavní vietnamské hrdinky směrem ke své komunitě. Právě výrazný vietnamský prvek byl příjemným osvěžením a Ha Thanh Špetlíková je moc hezká stánkařka, jak by řekl její parťák kapitán Kříž, který si ve filmu solidně zahláškuje. Zamrzí snad jen konec, který je zkratovitý až to hezký není. Místy mě vadila roztřesená kamera a mnoho zaměrů na jednu minutu. ()

lineker

O vietnamské komunitě se toho obecně zase tolik neví. Je to svět sám o sobě, který se nesnaží za každou cenu pronikat do toho našeho. Proto je krimi příběh z tohoto prostředí určitě divácky lákavý. Samotný film, po trochu rozpačitém začátku začne nabírat na tempu po nástupu Davida Novotného. Je pravdou, že v jeho roli detektiva drsňáka, bylo možná až moc tlačeno na pilu ve vyhrazování se vůči vietnamské komunitě, nicméně to v jeho podání působilo vcelku zábavně. Krimi zápletka zcela banálně také nevyzněla a v závěru jsme si užili i malé dějové "překvapení". Krásný průměr. ()

cezero

Podprůměrná česká kriminálka, která se drží standardu nováckých seriálů, z prostředí vietnamské tržnice SAPA se toho dalo vymáčknout rozhodně víc. Plusem jsou Novotného hlášky u kterých jsem se párkrát pousmál. ()