Ledová sezóna: Ztracený poklad

USA / Indie / Jižní Korea / Čína, 2019, 91 min

Dean Stefan

Gigi Meroni
  • silentname

"Norm Of The North: King Sized Adventure". Film, ktorý je lepší ako jeho dvaja predchodcovia, a to je asi tak všetko. Nie, nemôžem povedať, že toto je konečne dobrý film o našom polárnom medveďovi. No po tom, čo som videl jeho predchodcov, tak toto je aj v rámci zlých animovaných filmov ešte celkom tolerovateľné. Humor je síce stále viac trápny, než vtipný (aj keď je tu jedna dobrá hláška o tom ako sa dostať na univerzitu). Príbehovo je to klišé, no možno by sa to mohlo deckám páčiť. Aspoň veľmi malým. Myslím si. Mám pocit, že animácie sa tu trošku oproti predchodcom zlepšili. Minimálne niektoré časti lesa a Arktídy vyzerali lepšie. A celkom môžem povedať, že sa mi páči, že Norm si chce stáť za svojim slovom, lebo slovo dané kráľom má svoju váhu. A myslím si, že to by sme si mali asi všetci vziať za svoje. Dodržať svoje slovo, keď ho už niekomu dáme. Inak má však film presne tie isté stupidity ako naposledy. Norm stále zakopáva a nakoniec vyviazne v pohode. A je to proste blbec. Lemuri sú veľmi nevtipní. A zloduch je čistý stereotyp. Ale mám pocit, že sa na tom aspoň veľmi zabáva. Animácie síce o niečo lepšie, no stále nie dobré. Ale som ešte rád, že tu tentokrát máme jeden kompletný príbeh. A nie 2 malé príbehy ako naposledy. Takto to ide podľa mňa lepšie. Každopádne si ale myslím, že film nestojí za to, aby ste naň v januári 2020 išli do kina. Určite nie. Hodnotenie: D+(3.8.2019)

Tenhle film me fakt moc nenadchnul. Cekal sem asi trochu neco lepsiho, no nic no, segre se to libilo a tak proto, protoze se zrejme libi malejm detem tomu prodavam hvezdicku. Za me 23,1%(8.6.2020)

• tomisaburo

Naprosto otřesné, přečkat 90 minut je na medaili.. Dcera se od začátku hodně nudila. Režisér by měl vzít zbytek sebeúcty do hrsti a spáchat seppuku.(21.6.2020)

S dcerkou včera sami v kině a nasmáli jsme se docela dost! Jednoduché, s lehkým historicky naučným základem, kdo nic nečeká, možná se i dětsky zasměje!(15.6.2020)