• Karlos80
  **

  Menšík povídá; "hezká holka, tak ji sem přiveď a mi ti ji s Otíkem otestujeme". To je asi tak jediná věc, co jsem si z tohodle filmu zapamatoval, jinak docela nuda, film postrádal nějakou větší osobitost, herci jak když nevěděli co hrát, dialogy, takové neslané-nemastné, navíc filmy s motorkářského prostředí mě podobně jako z toho cirkusového neberou. Jandák byl místy docela tragickej, vypadá to ale, že už od mala chtěl bejt něčím víc a něco si dokázat, tak snad jen ten Menšík a Somer to tu trochu oživili, Hudečková byla kóča a za pozornost stála i mladičká devatenáctiletá Libuška Šafránková ve svém teprve třetím filmu.(13.3.2011)

 • dobytek
  ***

  Dneska už se to zdá téměř neuvěřitelný, že Jandák kdysi dostával role frajerů a lamačů dívčích srdcí. Tady to byl dokonce takovej frajer, že randil s Hudečkovou, která se svym exotickym vzhledem byla podle mě jedna z nejhezčích českejch héreček. Ta s nim sice tak trochu vyjebala, ale aby mu to nebylo líto, tak potom se do něj na první pohled zabouchla Šafránková. Jinak film je o tom, že Jandák jezdí motokros a je v tom docela dobrej, ale jeho soukromej život je poněkud neuspořádanej a občas udělá nějakej průser. Ve filmu mě sem tam něco pobavilo, ale zároveň to neni to nic, co bych musel vidět znovu. Trochu mě mrzelo, že dvojice automechaniků Menšík - Somr nedostala víc prostoru. Tam určitě byl potenciál pro nějakou větší zábavu. 55%(16.7.2011)

 • Flakotaso
  ****

  Řekl bych, že jde o docela podhodnocený film, přece jenom Antonín Máša byl pan režisér (jeho Ohlédnutí podle mne patří mezi nejlepší novovlnné filmy) a v Rodeu jsou ještě lehce cítit doznívajícící šedesátá léta, zejména ve volbě tématu, zaměřeného na osudy mladistvého jedince. Většina uživatelů si zde stěžuje na nudný děj, já naopak určité zádumčivé sekvence považuji za největší klady tohoto filmu, hned vedle obsazení vedlejších rolí mnoha výbornými herci.(11.9.2012)

 • Schlierkamp
  ***

  Československý film zabývající se poznáváním života mladého motokrosového jezdce Imricha Křepinského. Tohoto nespoutaného mladíka milujícího rychlost, jenž nebyl připuštěn k maturitě kvůli neúspěšné zkoušce z matematiky, ztvárnil V. Jandák a musím uznat, že nepříliš rozumného motokrosaře zahrál velmi přesvědčivě i zábavně. Kromě Křepinského sportovních ocenění a závodů samotných (!) můžeme sledovat i jeho milostné zklamání, nástup do pracovního procesu či tradiční válku s rodiči (otec V. Babka a matka režisérova oblíbená J. Třebická). Ve vedlejších rolích je nutno znímit na prvním místě tehdejší krasavici E. Trejtnarovou, jejíž nevídaná atraktivita a půvab zde snad dosáhl vrcholu, dále kolegy v práci mechaniky J. Somra a V. Menšíka a mladičkou vnučku profesora matematiky V. Šmerala L. Šafránkovou. Ve snímku se ukázalo mnoho známých tváří v epizodních rolích, pro pořádek zmíním agresivního tanečníka J. Krampola, infantilní hlupáčky J. Lábuse a J. Hrušínského, mladšího Imrichova bratra E. Parduse či senilního souseda V. Trégla. Přestože osobně Rodeo chápu jako mírnou režisérovu úlitbu režimu a kvality jiných jeho snímků nedosahuje, rozhodně mě ani tentokrát A. Máša nezklamal, naopak jeho zobrazení proměny nezodpovědného a vzpurného mladíka v muže s charakterem (odmítnutí finanční sumy za puštění závodu a jdoucího za svým cílem) je jako vždy působivé.(3.3.2015)

 • zette
  ***

  Dejove me film moc nezaujal, stejne jako Jandak v roli lamace divcich srdci. Presto ma film co nabidnout, zdarile dialogy, duo automechaniku Somr-Mensik, prostredi motokrosu a krasnou Hudeckovou. Herecke obsazeni je v tomto filmu hodne zajimave. Svym pojetim, jako by film patril jeste do let sedesatych.(18.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace