Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nadějný motokrosový jezdec Imrich Křepinský (Vítězslav Jandák) si umí řádně komplikovat život. Na tratích mu chybí nutná kázeň a tím pádem i pořádný výsledek, je vyhozen od maturity a ani citový život se nevyvíjí podle jeho představ. Teprve po několika řádných kopancích a seznámení s dcerou svého třídního profesora (Libuše Šafránková) se pokusí ne přímo změnit, ale korigovat svoje jednání.

Snímek z prostředí pro film ne zcela obvyklého je zajímavý i tím, že v rolích motokrosových jezdců se objevují kromě nadějných juniorů i esa tehdejší naší reprezentační špičky jako například Oldřich Hamršmíd. (Robbi)

(více)

Recenze (17)

zette 

všechny recenze uživatele

Dejove me film moc nezaujal, stejne jako Jandak v roli lamace divcich srdci. Presto ma film co nabidnout, zdarile dialogy, duo automechaniku Somr-Mensik, prostredi motokrosu a krasnou Hudeckovou. Herecke obsazeni je v tomto filmu hodne zajimave. Svym pojetim, jako by film patril jeste do let sedesatych. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že jde o docela podhodnocený film, přece jenom Antonín Máša byl pan režisér (jeho Ohlédnutí podle mne patří mezi nejlepší novovlnné filmy) a v Rodeu jsou ještě lehce cítit doznívajícící šedesátá léta, zejména ve volbě tématu, zaměřeného na osudy mladistvého jedince. Většina uživatelů si zde stěžuje na nudný děj, já naopak určité zádumčivé sekvence považuji za největší klady tohoto filmu, hned vedle obsazení vedlejších rolí mnoha výbornými herci. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Pre mna pomerne neznamy reziser Antonin Masa natocil len nudny, nicnehovoriaci film, ktory po rokoch uz nema ani co povedat. mam rad motorkarske filmy ako Easy Ride od Hoppera, len s tymi ceskoslovenskymi mam jaxi problem. Vsetky totiz idu podle jednej schemy. Tuna vladne vatovo plane dialogy, priserna nuda... este aj kulisy boli odporne. Ani ten Mensik /Bourlive Vino, Zrale a Mlade vino/ to nijak nezachranil, V hlavnej ulohe Jandak /pet mužu a jedno srdce, Dny Zrady 1,2/ tiez o nicom . 40 % ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Dneska už se to zdá téměř neuvěřitelný, že Jandák kdysi dostával role frajerů a lamačů dívčích srdcí. Tady to byl dokonce takovej frajer, že randil s Hudečkovou, která se svym exotickym vzhledem byla podle mě jedna z nejhezčích českejch héreček. Ta s nim sice tak trochu vyjebala, ale aby mu to nebylo líto, tak potom se do něj na první pohled zabouchla Šafránková. Jinak film je o tom, že Jandák jezdí motokros a je v tom docela dobrej, ale jeho soukromej život je poněkud neuspořádanej a občas udělá nějakej průser. Ve filmu mě sem tam něco pobavilo, ale zároveň to neni to nic, co bych musel vidět znovu. Trochu mě mrzelo, že dvojice automechaniků Menšík - Somr nedostala víc prostoru. Tam určitě byl potenciál pro nějakou větší zábavu. 55% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Menšík povídá; "hezká holka, tak ji sem přiveď a mi ti ji s Otíkem otestujeme". To je asi tak jediná věc, co jsem si z tohodle filmu zapamatoval, jinak docela nuda, film postrádal nějakou větší osobitost, herci jak když nevěděli co hrát, dialogy, takové neslané-nemastné, navíc filmy s motorkářského prostředí mě podobně jako z toho cirkusového neberou. Jandák byl místy docela tragickej, vypadá to ale, že už od mala chtěl bejt něčím víc a něco si dokázat, tak snad jen ten Menšík a Somer to tu trochu oživili, Hudečková byla kóča a za pozornost stála i mladičká devatenáctiletá Libuška Šafránková ve svém teprve třetím filmu. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama