Československý film zabývající se poznáváním života mladého motokrosového jezdce Imricha Křepinského. Tohoto nespoutaného mladíka milujícího rychlost, jenž nebyl připuštěn k maturitě kvůli neúspěšné zkoušce z matematiky, ztvárnil V. Jandák a musím uznat, že nepříliš rozumného motokrosaře zahrál velmi přesvědčivě i zábavně. Kromě Křepinského sportovních ocenění a závodů samotných (!) můžeme sledovat i jeho milostné zklamání, nástup do pracovního procesu či tradiční válku s rodiči (otec V. Babka a matka režisérova oblíbená J. Třebická). Ve vedlejších rolích je nutno znímit na prvním místě tehdejší krasavici E. Trejtnarovou, jejíž nevídaná atraktivita a půvab zde snad dosáhl vrcholu, dále kolegy v práci mechaniky J. Somra a V. Menšíka a mladičkou vnučku profesora matematiky V. Šmerala L. Šafránkovou. Ve snímku se ukázalo mnoho známých tváří v epizodních rolích, pro pořádek zmíním agresivního tanečníka J. Krampola, infantilní hlupáčky J. Lábuse a J. Hrušínského, mladšího Imrichova bratra E. Parduse či senilního souseda V. Trégla. Přestože osobně Rodeo chápu jako mírnou režisérovu úlitbu režimu a kvality jiných jeho snímků nedosahuje, rozhodně mě ani tentokrát A. Máša nezklamal, naopak jeho zobrazení proměny nezodpovědného a vzpurného mladíka v muže s charakterem (odmítnutí finanční sumy za puštění závodu a jdoucího za svým cílem) je jako vždy působivé.(3.3.2015)

Mozna by slo hodnotit i vyse, ale pribeh neni zas az tak zajimavy... Pro retro priznivce motorismu je to radost, (jak si jde Jandak koupit noveho Califa, to jsem se pobavil... :-))...taky jsem na nem kdysi jezdil, a je fakt, ze v tehdejsi bide to byla asi nejlepsi dosazitelna motorka), a pro priznivce pohlednych herecek tez...trojka Hudeckova, Dvorakova, Safrankova potesi, a femme fatale (pro duo Somr-Mensik) Eva Jirouskova taky neurazi... :-) Docela me to vlastne bavilo. 3+(29.5.2011)

Svojim spôsobom dosť zvláštny film. Prostredie motokrosového športu je určite atraktívne, no po režijnej a scénickej stránke nedotiahnutý film. Výkony niektorých hercov pôsobia rozpačito a nevieryhodne, asi ich pán režisér nedokázal usmerniť. A taktiež je mi ľúto, že to už nie je vo farbe, mohlo to ten film posunúť ďalej. Čiže námet celkom slušný, typicky Štorkánovský, ale režijné pojatie vskutku podivné.(13.12.2010)

Dejove me film moc nezaujal, stejne jako Jandak v roli lamace divcich srdci. Presto ma film co nabidnout, zdarile dialogy, duo automechaniku Somr-Mensik, prostredi motokrosu a krasnou Hudeckovou. Herecke obsazeni je v tomto filmu hodne zajimave. Svym pojetim, jako by film patril jeste do let sedesatych.(18.7.2016)

Řekl bych, že jde o docela podhodnocený film, přece jenom Antonín Máša byl pan režisér (jeho Ohlédnutí podle mne patří mezi nejlepší novovlnné filmy) a v Rodeu jsou ještě lehce cítit doznívajícící šedesátá léta, zejména ve volbě tématu, zaměřeného na osudy mladistvého jedince. Většina uživatelů si zde stěžuje na nudný děj, já naopak určité zádumčivé sekvence považuji za největší klady tohoto filmu, hned vedle obsazení vedlejších rolí mnoha výbornými herci.(11.9.2012)