Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Moderní ztvárnění stejnojmenného románu Syn černého lidu, napsaného v roce 1940 Richardem Wrightem, sleduje Biggera 'Biga' Thomase, mladého Afroameričana, který žije se svou matkou a sourozenci v Chicagu. Big udržuje vlažný vztah s dívkou, okázale nosí zelené vlasy a punkovou bundu, kouří trávu a má u sebe pistoli. Přesto rázně zavrhuje spiklenecké plány svého kámoše, který chce přepadnout krámek na rohu a přijít tak ke snadným penězům. Big, který chce rozhodovat o vlastním životě, přijme práci šoféra v rodině bohatého podnikatele Willa Daltona. Přestěhuje se do jejich sídla a začne dělat řidiče Daltonově pokrokové dceři Mary. Když se však připlete k nešťastnému úmrtí, dostane se do střetu s vlivnými společenskými silami, které se postaví proti němu. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (15)

Thoki 

všechny recenze uživatele

Ten onen dějový zvrat (vzrat) mi přišel hodně slabý.. do té doby pozoruji vcelku inteligentního mladého kluka, který nechce podlehnout stereotypu mladého černošského kluka z chudých poměrů. Člověka, co přemýšlí, co dělá a co říká.. ale ona chyba, mi přišla velice trapná, pozor SPOILER, ten kluk, který fakt není tupec, který vznikl na jihu USA spářením sourozenců s IQ stébla trávy, neví, že když chce umlčet holku, aby jí jen neslyšela matka, tak jí začne dusit polštářem a tak dlouho.. to mu vůbec nedošlo, co se může stát?! A hlavně, ani jí nezkusí oživit - myslím, že po té chvílí by stále možnost byla.. ne, on hned ví, že se musí zbavit těla a od té chvíle sledujeme jiný film. Paranoidní týpek, který bouchačkou ohrožuje i svou holku a týpek zabité, na kterého se to mladý černoch snaží hodit, tak se s ním sejde a ještě mu chce pomoc s policií atd?! WTF.. sorry, do onoho momentu se mi to i líbilo a čekal jsem, jak se to bude dál vyvíjet, pak jsem byl těžce zklamán.. myslím, že to mohlo vytěžit více ()

rublik05 

všechny recenze uživatele

Takový jednoduchý, vcelku koukatelný film, který je těžce průměrný a asi i zapadne mezi tucty podobných filmů. Příběhově nenabízí vcelku nic nového, herci ujdou, atmosféra i hudba dobrá. Koukat se na to dá, bohužel asi jen jednou a stačí. Film, na který se dá podívat, nikoho asi neurazí, ale asi ani absolutně nijak nenadchne. 4/10. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Native Son jsem si pustil, aniž bych věděl, o čem film vlastně bude. V půlce filmu jsem ale zažil docela solidní příběhový šok, který mi popravdě znechutil zbytek celého filmu. A to i přesto, že se vlastně jedná o nosnou kostru celého děje. Přitom film začíná jako takový osudový příběh mladého kluka, nutno podotknout, že černocha, který je poměrně dost inteligentní, ale má těžký život. Dostane šanci svůj život změnit a té se chopí. Všechno funguje, film docela i baví. Tedy až do jednoho momentu, který je natolik brutálním skokem v rámci celého námětu a ještě tak hloupým momentem, až se nechce věřit, že tenhle jinak inteligentní kluk se do takového průseru vůbec dostane. Logika pak v příběhu nemá místo a všechno se zde začne dít tak jako víc živočišně. Dokoukal jsem to, ale přiznám se, že jsem po shlédnutí filmu byl docela otrávenej z toho, co tvůrci v tomto filmu s tím klukem provedli. Dlouho mě scénář neotrávil natolik, jako v případě tohoto filmu. Jako kdybych sledoval dva naprosto rozdílné filmy s dvěma naprosto rozdílnejma postavama, které jinak mladý hlavní herec ztvárnil poměrně zajímavě. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Film jako hlazení proti srsti. 1) Nudné, odtažité, prázdné kecy, podivná režie. Po pár týdnech od zhlédnutí si vůbec nevzpomínám, o čem film přesně byl. 2) 24letý Nick Robinson (Jan, Maryin kluk) byl důvod, proč jsem se na film koukl. Ale není každý den posvícení. Za zmínku stojí 24letý Ashton Sanders (Big). ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Díky velké síle zdrojového materiálu a výkonům Ashton Sanderse a KiKi Layneho zanechá tato městská tragédie Syn černého lidu v paměti dlouhotrvající stopu. Je to bolestné a za srdce beroucí a ukazuje to, že i po 80 letech vydání Wrightova románu se změnilo málo. Přes nadějný začátek mě druhá polovina trochu zklamala. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama