Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 1 (1972) (série)


Nerozhodně (S01E21)

(epizoda)
  • USA Sticky Wicket

Obsahy(1)

Hawkeye a Frank se hádají o Frankových chirurgických schopnostech (lépe řečeno neschopnostech). Jeden z Hawkeyho pacientů má potíže a Hawkeye začne pochybovat o svých vlastních schopnostech. (TV Nova)

Recenze (8)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Co si takhle dát odpoledne golf? Ten útok včera v noci nám udělal devatenáctou a dvacátou jamku." Na golf se nepůjde, protože tohle je o vojenském řeznictví a Hawkeyeově dumání. Zábavu mi přitom přinesly jen chvilky drzé upřímnosti mezi chirurgy a skutečnost, že 2:50 je remíza. ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ten oficiální popis je pěkně zavádějící, stejně jako nevěřím, že Frank je tak neschopný, jak nám to tady Hawkeye tvrdí. Mnohokrát bylo zmíněno, jak velké procento úspěšnosti tenhle MASH má, což by s jedním absolutně neschopným chirurgem bylo nepravděpodobné a nevěřím, že by Franka časem nenahradili, kdyby byl tak absolutně neschopný. Jinak tahle epizoda je dobrým příkladem toho, proč nemám Hawkeyeho moc rád - dělá si, co chce, nikoho nerespektuje, uráží druhé veřejně a když se mu to Frank rozhodne vrátit, tak je hned agresivní a rve se, kope kolem sebe jako nafouknutý teenager a nikdo nemá tu kuráž mu říct, že se chová jako kretén (od Trappera bych to ani nečekal, ale Henry by jako velitel měl být povinný zasáhnout, když někdo takhle překračuje meze slušnosti, bez ohledu na jejich přátelství), ta nedotknutelnost jeho postavy mi obecně dost vadila v celém seriálu. Kvůli tomu tahle epizoda patří mezi mé méně oblíbené. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Sticky wicket je metafora používaná k popisu obtížné situace. Vznikla jako označení pro obtížné okolnosti v kriketu, způsobené vlhkou a měkkou brankou. (sator)
  • V tomto díle je Frank (Larry Linville) veden jako špatný a nezručný chirurg, v předchozích epizodách je ale veden jako dobrý operatér. (Winster)

Reklama

Reklama