Vlčí volání

• Česko Volání vlka (více)
Trailer 1

Francouzská ponorka Titan je vyslána k středomořskému pobřeží Tartus (Sýrie), aby tajně obnovila jednotku francouzských speciálních sil působící v této oblasti. Během své mise zachytí neidentifikovaný kontakt sonaru. Expert ponorky Chanteraide přezdívaný „zlaté uši“ nejprve klasifikuje zvuk jako zraněnou velrybu, ale rychle se ukáže, že kontakt je neznámá ponorka předávající svou pozici íránské fregatě a vrtulníku operujícímu v oblasti. Vrtulník vypustí hloubkové nálože v nevyprovokovaném aktu agrese. Poté, co vyvázli živí, Titan se vynoří na hladinu a kapitán sestřelí helikoptéru Panzerfaustem 3. Úkol obnovit jednotku speciálních sil splní a vrátí se na základnu. Po návratu slyší z rádiové stanice zprávu, že Rusko  napadlo Alandské ostrovy, které patří Finsku a že se francouzský prezident rozhodl poslat do Finska vojenskou pomoc. Moskva vyhrožuje nukleárními represáliemi proti Francouzské republice. Další den už ruský Timur III vypouští nukleární raketu R-30 z Behringova moře a francouzský prezident je nucen jako odvetu vyslat ponorku Formidable SSBN ... (JOJ Cinema)

Trailer 1

DonBraso

Malinko ponorky neuškodí,ale všechno s rezervou.Abel Lanzac toho moc nenatočil a přišel s dramatem z jedné ponorky,kde si vymyslel v pravdě lišácký scénář,který popírá jasný fakt,ale dejme tomu.Začátek hned navnadí parádně.Pak se malinko přehoupne do romantické noty,což je doopravdy nesmrtelný klišé,ale nějak ten závěr musí vypadat po vzoru Hollywoodu.Ono to má být především drama,ale občas i ta akce je zde..Postavy jsou jasně dané,ale nějak jsem si ani s jednou moc nepotykal tedy.Spíš jsem jen věděl,že jeden je dobrák a druhý slyší i prd Miloše Zemana ve člunu.Půlka filmu se zbytečně táhne a opět nastupujeme do ponorek.Pak má přijít vlastně to největší napětí,ale film moc napínavej není.Je pěkný,že divák se doopravdy cejtí v ponorce a na uších má sluchátka,přesto tomu absolutně schází tempo.Je to takový nemastný neslaný film,který ukazuje zas věc z jiného úhlu a hlavní "hrdina" není žádný macho,jen se tak třikrát narodil:)55% ()

Big Bear

No vida, další ponorkový film, přitom dle názvu to mohl být klidně western či dokument BBC o vlcích :-) ! Frantíci celkem překvapili a je to po delší době další z rybek v rybníku moderních ponorkových filmů. Těm z války dnes trochu oprášil torpédové komory seriál Das Boot, osmdesátkové typu Gray Lady Down, Honba za Rudým říjnem atd... přikryl čas a jen sem tam se objeví něco moderního. Napsled to byl film Hunter Killer 2018, ale jinak si nic nevybavuji. A tak jsem rád, že někdo zase přispěl a člověk co na ponorkách nepracuje zaznamenal zase další technologický poskok v tom všem vybavení podmořských rozpoutávačů jaderné apokalypsy. Konec konců pokud k něčemu někdy nedej Bože dojde, nebudou Rusové startovat stařičné čtymotorové turbovrtulové Beary, ani to asi nebudou stále sloužící americké strategické Buffy B52, ale budou to ponorky kdo něco začnou, nebo naopak dokončí... A pak se tak ochladí až z toho šílené Grétě slezou copy z hlavy a začne Skölstrejkovat za trochu toho tepla. Ve filmu mne zarazilo pravda pár nelogičností, nicméně herci byli moc fajn a závěr byl také velice slušný. V ponorkových filmech většinou sledujeme kapitána a osádka mu sekunduje. Tady je hlavním hrdinou echolokační důstojník s téměř dokonalých sluchem. Ano, to jsou ti co sedí se sluchátky na uších a jsou v ponorce schopni dle zvuků určit co se kolem děje, zda je nahání nepřátelský torpédoborec či zda kolem jen nejede nějaký civilní parník či tanker... Trochu to v závěru připomnělo Doktora Divnolásku či Fail Safe a celý ten proces, kdy už se od určitého bodu prostě nedá nic dělat než jen zaraženě mlčet a odpočítavat kdy mi to asi spadne pod balistickou křivkou na hlavu... Původně jsem chtěl dát za tře hvězdy, ale film se mi tu zdá nespravedlivě podhodnocený a tak přidám čtvrtý kontrolní kód pro aktivaci jaderné střely. * * * * ()

Mamutol

Úvodních 22 minut slibuje celkem zábavnou akci, ale pak se z toho stane nudná jednoduchá vykrádačka všech ponorkových filmů. Navíc nevěřím tomu, že rozkaz vypustit nukleární raketu z ponorky není nějakým způsobem možné zrušit, protože to byl byl svět už totálně v prdeli. Film jako takový odpad není, vojáci musí plnit rozkazy a také to, na co jsou vycvičení. ()

mnx

Fáze, kdy ponorka obdrží rozkaz rozpoutat třetí světovou, a potom jede podle rozkazu děj se co děj (potápeč z vlastní armády bušící jim na poklop nepotápěč) mi přišla poněkud ujetá. Doufám, že to až takhle na dřeň při reálném konfliktu nefunguje. Jinak se mi to dost nad očekávání líbilo, asi jako většina ponorkových filmů (no ono jich zase tak moc není). Nevěřte až tak průměrnému hodnocení, tohle je opravdu solidní válečný thriller, navíc ukazující, kam až může zajít absurdita hypotetického konfliktu. ()

kolemjdouc

tak zfušovaný politicky směřovaný film jsem už dlouho neviděla.Jako kniha by příběh asi vyšel líp.Spoustu toho pokazili herci.A záběry kdy má být divák ohromen tím jak se zapínají všlijaká hejbátka než se vypustí nějaký "plašič",napětí protagonistů - no sakra neberte to vážně.:-))) V reálu by to byl jiný cvrkot.Ale přece nebudeme lidi strašit.Že? ()

• V čase 16:09 pri vyhlásení poplachu si vojak Ponožka viditeľne dáva dole slúchadlá z hlavy. V nasledujúcich záberoch ich má ale stále na ušiach. (Johnny.ARN)
  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)