Vlčí volání

• Česko Volání vlka (více)
Trailer 2

Chanteraide má absolutní sluch a pracuje jako zvukový analytik na ponorce francouzského námořnictva. Když zachytí podivný zvuk, nejprve není schopen ho rozpoznat, právě proto je také ponorka, na které slouží napadena a musí se vynořit, aby se obránila proti pumám útočného vrtulníku. Podaří se ho zneškodnit. Chanteraide ale nemůže přestat myslet na záhadný zvuk, který ponorka vydávala a tak pátrá na vlastní pěst, až přijde na to, že jde o vyřazenou ruskou ponorku Timur III. Když má nasoupit na svou další misi, která má za cíl pomoci Finsku proti ruským výbojům, není na ponorku ke svému kapitánovi vpuštěn, protože v jeho moči najdou stopy po marihuaně, kterou kouřil se svou novou dívkou. Než se ale stačí analytik vzpamatovat, je vyhlášen stav ohrožení. Na Francii se blíží jaderná hlavice z Behringova moře. Opět se jedná o ponorku Timur III, která ji vypálila. Prezident Francie dává rozkaz vystřelit v odvetu. Úkol dostane kapitán ponorky, na které se měl plavit i Chanteraide. Když si ale Chanteraide poslechne zvukovou nahrávku, přijde na to, že střela je příliš lehká a neodpovídá letu jaderné hlavice. Jedná se tedy pouze o provokaci teroristických skupin, které chtějí vyvolat jadernou válku mezi mocnostmi. Je tedy nutné kapitána ponorky zastavit dříve, než vypálí jadernou hlavici a rozpoutá peklo na zemi... (TV Prima)

Trailer 2

verbal

Začínám se těch žabožroutů fuckt bát! Podle tohohle totiž, jakmile tamní prezident nařídí jadrný odpal, dle armádních směrnic ke všemu odhodlaný a bezprecedentně hrdinný Le capitán Nemo okamžitě vypne obraz i zvuk a jede si drsně po svým, aby si to ten pojebaný Makron ještě náhodou nerozmyslel, kdyby třeba vystřízlivěl z absintu a uvědomil si, že někoho nukleárně vybombardovat nebyl až tak třeskutě vtipný nápad, jak se původně zdálo, když v nejlepším upištěnou fistulí ječel „Rien na va plus“ uprostřed své kohorty chichotajících se namrdaných sluníčkářských pičusů. Tudíž Námořnictvo ze Saint Tropez musí začít hrát lodě samo se sebou s cílem se strategicky zdecimovat, asi aby zmátlo nepřítele, navigováno jen mimořádně iritujícím autistickým jelimanem, co na pět kiláků slyší přes stěnu ponorky kytovce funět si při šukání do ucha, načež během vteřiny i bezpečně pozná, že to zrovna Willy prcá MobyDicka. CTK???!!! Sedmá rota za ponoru! Parádní kokotmédie. ()

misterz

Veľké potopené nič. Vážne neviem čo kto na tejto kakačke má, ponorky? Celý príbeh mi prišiel ako ušitý horúcou niťou - zo začiatku len jedno veľké hysterické prekrikovanie v trápnej snahe zaujať diváka, chaotické, nudné, banálne, predvídateľné, obsažne hlúpe, bez zaujímavých scénok, bez napätia.... No zato s plným vrecom trápností a smiešnej patetickosti (hlavne k záveru). A herci? Radšej nekomentujem, strašné niečo. Na hranici odpadu. 20/100 ()

sepp

Vůbec nechápu místní kritiku. Čekal jsem podle komentářů odpad a dostal sjem velmi příjemné překvapení. Ano, pár logických lapsů tam bylo, přičemž dva hodně zásádní, potuď ok. Zbytek ale funguje perfektně a od americké produkce nejde rozpoznat. A závěrečné obrazy že jsou patetické? Naopak, ty jen podtrhly kladný dojem z celého filmu. Velmi příjemné překvapení. ()

Gilmour93

„Raději budu mít německou divizi před sebou než francouzskou za zády.“ To řekl generál Patton. Pak tu máme hádánky. Jak se říká sto tisícům Francouzů s rukama nad hlavou? Armáda. Co je nejdůležitější na francouzských bojových vozidlech? Zpětná zrcátka, aby vojáci dobře viděli, jak se vyvíjí situace na bojišti. Nebo je tu nabídka na eBayi: Prodám francouzskou vojenskou pušku. Nepoužitá, pouze dvakrát zahozená. S takovou pověstí byl nejvyšší čas natočit něco pro pozvednutí národní vážnosti, protože řekněme si na rovinu, série filmů o sedmé rotě ničemu nepomohla. Takže tady nejdřív Aristotelés předešle, že lidé na moři jsou mezi životem a smrtí a pak žabožrouti začnou honit ponorku za krvavého přílivu. V hlavní roli jsou analytik akustického boje, který uslyší i to, když Spongebob otočí na plotně obracečkou maso u pana Krabse a námořnickou šedí pečlivě natřená forma a obsah. Takže příště.. Uklidňuje mě, že u nás nehrozí ta patálie ohledně trvání na rozkazu k jaderné odvetě. Náš kapitán by se jistě držel doktríny svého vrchního velitele jezevce rudoocasého a dobře by věděl, že jen idiot nemění názory. A hlavně, kromě žlutého nafukovacího člunu na vysočinském rybníku žádné námořnictvo nemáme.. ()

Big Bear

No vida, další ponorkový film, přitom dle názvu to mohl být klidně western či dokument BBC o vlcích :-) ! Frantíci celkem překvapili a je to po delší době další z rybek v rybníku moderních ponorkových filmů. Těm z války dnes trochu oprášil torpédové komory seriál Das Boot, osmdesátkové typu Gray Lady Down, Honba za Rudým říjnem atd... přikryl čas a jen sem tam se objeví něco moderního. Napsled to byl film Hunter Killer 2018, ale jinak si nic nevybavuji. A tak jsem rád, že někdo zase přispěl a člověk co na ponorkách nepracuje zaznamenal zase další technologický poskok v tom všem vybavení podmořských rozpoutávačů jaderné apokalypsy. Konec konců pokud k něčemu někdy nedej Bože dojde, nebudou Rusové startovat stařičné čtymotorové turbovrtulové Beary, ani to asi nebudou stále sloužící americké strategické Buffy B52, ale budou to ponorky kdo něco začnou, nebo naopak dokončí... A pak se tak ochladí až z toho šílené Grétě slezou copy z hlavy a začne Skölstrejkovat za trochu toho tepla. Ve filmu mne zarazilo pravda pár nelogičností, nicméně herci byli moc fajn a závěr byl také velice slušný. V ponorkových filmech většinou sledujeme kapitána a osádka mu sekunduje. Tady je hlavním hrdinou echolokační důstojník s téměř dokonalých sluchem. Ano, to jsou ti co sedí se sluchátky na uších a jsou v ponorce schopni dle zvuků určit co se kolem děje, zda je nahání nepřátelský torpédoborec či zda kolem jen nejede nějaký civilní parník či tanker... Trochu to v závěru připomnělo Doktora Divnolásku či Fail Safe a celý ten proces, kdy už se od určitého bodu prostě nedá nic dělat než jen zaraženě mlčet a odpočítavat kdy mi to asi spadne pod balistickou křivkou na hlavu... Původně jsem chtěl dát za tře hvězdy, ale film se mi tu zdá nespravedlivě podhodnocený a tak přidám čtvrtý kontrolní kód pro aktivaci jaderné střely. * * * * ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)
  • V čase 16:09 pri vyhlásení poplachu si vojak Ponožka viditeľne dáva dole slúchadlá z hlavy. V nasledujúcich záberoch ich má ale stále na ušiach. (Johnny.ARN)