poster

Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu

 • USA

  Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

 • USA

  Dr. Strangelove

  (neoficiální název)
 • USA

  Edge of Doom

  (pracovní název)
 • USA

  A Delicate Balance of Terror

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

 • Velká Británie

  Dr. Strangelove

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bombu

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 1964, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Brilantní satira Stanleyho Kubricka o možnosti zneužití atomové bomby a o úloze jedince, který může zničit celý svět. Snímek, který přesně vystihuje dobu studené války z komediální stránky, ale i tak je to film k zamyšlení. Peter Sellers byl v trojroli naprosto vynikající a nominaci na Oscara si vysloužil zcela zaslouženě. Velmi zdařile mu sekundoval George C. Scott. Snímek, který ve své době musel způsobit velký poprask.....(29.2.2008)

 • paascha
  *****

  A zase jeden vyhnilý film, respektive jeden, kterému záhadně vyfičelo hodnocení. Že by tam bylo nějaké sprosté, ošklivé a nepěkné slovíčko? Třeba prdel nebo kunda? Ale proč bych do hodnocení Kubrikovy nejlepší komedie s mým oblíbeným Sellersem v hlavní trojroli psal kunda, kurva? Možná jsem tam napsal hovno. Nebo debilní američan. Nebo jsem tam nenapsal nic, jen si to, já starej vůl, už nepamatuju:-) Ale já byl na vojně dva roky, tak na to mám nárok, heč. Jinak ovšem souhlasím se všemi, kdo hodnotí vyšším počtem hvězdiček.(1.7.2012)

 • Dan9K
  ****

  Hodně vtipná záležitost (ačkoliv koukám, že ostatním to většinou tak vtipné nepřišlo) s poměrně nijakým začátkem, geniálním prostředkem a rozporuplným koncem, jehož potenciál nebyl využit ani trošičku (nebo možná tu trošičku jo). Herecký výkon George C. Scotta byl k popukání. Ne až tak Petra Sellerse, který se mi líbil pouze ve ztvárnění prezidenta.(2.8.2006)

 • genetique
  *****

  Kubrick už v epicentre rokov studenej vojny vedel zachytiť absurditu celého vojenského zbrojenia a súperenia medzi USA a Ruskom, dnes sa na tú situáciu pozerá divák s ešte väčším nadšením a s ešte väčšou nechápavosťou. Je mi jasné, že divákom v tom čase pri nejednej scény, ktorá podliehala dokonalej paródii, zamrzol úsmev na perách. Kubrickov scenár, ktorého podstata je zatlačená ad absurdum, je navyše úplne dokonale zahraný, doprevádzaný jedným z najtrefnejších vojenských hudobných doporovodov. Skvostný záver, jedinečné spracovanie a unikátne čierny humor. Je až neuveriteľné, čo všetko sa zmestí do tak krátkej stopáže natlačiť. 95%.(1.5.2009)

 • Javert
  *****

  "Ale jestli se s prezidentem nespojíte, zodpovíte si to u firmy Coca-Cola!". Skvělý Kubrickův film, který paroduje události té doby, Studenou válku, ale zároveň varuje před nukleárním nebezpečím. Peter Sellers si svoji trojroličku opravdu užívá (Mein Führer) a George C.Scott je opravdovým prototypem amerického generála....Mein Führer! I can walk! (27.7.2007)

 • - Honorář Petera Sellerse činil celých milion dolarů. Kubrick vtipně podotknul, že dostal tři za cenu šesti. (hot_spot)

 • - Producenti sa snažili film presadiť pred Akadémiou filmových umení a vied v mnohých kategóriách. Keďže Peter Sellers hral vo filme trojrolu, producenti bojovali za jeho nomináciu v troch kategóriách: jednu za herca v hlavnej úlohe a dve za vedľajšiu úlohu. Sellers bol nakoniec na Oscara nominovaný iba v jednej kategórii (herec v hlavnej úlohe) za všetky tri roly. (moviefilm)

 • - Spoiler: Závěrečná scéna, kdy Peter Sellers vstává z vozíku se slovy: "Mein Führer, I can walk!", byla Sellersovou improvizací. Ve scénáři se nic podobného nenacházelo. (JayZak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace