Furie

(festivalový název)

Když jí dceru Mai unese gang obchodníků s orgány, bývalá gangsterka Hai (Veronica Ngo) je nucena vrátit se k násilnému životu zločince. (Netflix)

animario

Vietnamci nejsou jen zdatní obchodníci s českýma potravinama a marihuanou, ale do budoucna možná i tvůrci kvalitní akční kinematografie. Na rýžovým poli filmů z Asie sice nic vyjímečnýho, přesto tuhle vlaštovku z Vietnamu cením, jelikož je beru prakticky za našince a účastí v martial arts žánru mile překvapili. Pominu-li otřepanej příběh s únosem dítěte, zbytečně ukecaný scény (fňuk) a celkově nevýraznej scénář, má film současnej vizuál a celkem solidní i přehlednou akční choreografii (jen těch akčních scén mohlo být víc a delších). Zejména finální pacifikace hl.záporačky a následně party jejích nohsledů nemá chybu, byť oboje trvá jen pár vteřin. Veronica Ngo umí, je sympatická a má už i pár zářezů v Hollywoodu. ()

misbos

Just Another Pissed Mother - aneb - máš to dobrý, když máti bejvala gangsta. Je to o pár pater lepší než Maria, akce je dobře natočená, Veronice Ngo to bez problémů věříte, komba sice nejsou bůhví jak košatý, ale zase jsou efektivní. A závěrečnej shoot-out je hodně poladěnej, to sem fakt čuměl. Rovný čtryry. ()

tompaulman

Na jedné straně béčkový příběh a béčkové hraní, na druhé straně celkem zábavné fighty a dobře odsejpající děj. ()

Tipko

Síce sa od bojových umení vo filme dištancujem, dávam tri hviezdy za krásne slová herečky Veroniky Ngo z filmu o svojej dcére: "porodiť Mai a stať sa matkou bola tá najlepšia vec, čo som urobila." ()

Tamten

Solidní rubačka, ale na špičky ve svém žánru nemá ani náhodou. Přílišná snaha o dojemný děj by se ještě dala překousnout, ale souboje neukazují žádné excelentní techniky, spíš přímou surovost, kterou křehké holce moc neuvěříte. A pak ta "nesmrtelnost". Když se Stallone se svojí postavou už po padesáté zvedne ze země po smrtící ráně, tak se usmějete a řeknete si dejme tomu. Když se malá vietnamka už po padesáté zvedá po smrtící ráně, tak zůstává už jen hlava v dlaních. ()

ER

Taken ve vietnamské produkci s ženou v hlavní roli. Vizuálně paráda se skvělou choreografií bojových scén, byť někdy více, někdy méně s použitím efektů, střihů. Přeci jen Ngo má něco kolem 45kg. Story o unesené dceři využívá dost příběhových klišé, včetně vzpomínání na přísného otce a jeho poučky. Také se seznámíme s venkovským Vietnamem a zjistíme, že nepřejícní lidé jsou všude, včetně problémů jak vyjít s penězi. Což bych bral jako největší slabinu filmu, ale chápu tvůrčí tým, že story dělal pro "západního" diváka.  Ale kdyby se těchto věcí film zbavil včetně vykreslení hlavní postavy jako matky, která přežije vše, tak by výsledek byl o dost lepší. ()

Mamlas odpad!

Hysterická ženská furt někde chodí, furt se mlátí a všechny zmlátí. Monotónní, otravně blbé, pomalé, nudné. ()

murkl

Je to velice příjemné sledovat, jak se mlátí Vietnamci mezi sebou. Film má spoustu much. Dialogy jsou hodně divný a padouši jsou hlupáci, ale stejně se na to ještě, kvůli těm bitkám, minimálně 50x podívám. ()

HanzoBureshi

Parádní akční kousek, který určitě zabaví. Není to nic velkého a není to žádný Hollywood, ale je to docela skromný filmek, který mi ukázal super nabitou akci, co se pořádně ukázala ve finále. Herečka Veronica Ngo si během filmu vedla opravdu dobře a na konci ukázala pořádné MARTIAL ARTS. Co se týče nějakých záporáků, tak tady byla jen nějaká šéfka, kterou ale vůbec neznáme. Gang unáší děti, ale o tom gangu opravdu nevím nic. Několika sekvencemi mi to připomíná dobrý Taken, no a toto je s bojovým uměním a ve Vietnamu. Mě to bohatě stačilo a jsem svým způsobem docela spokojený. Mé hodnocení: 6/10 ()

hansen

Každý jistě pamatuje serii Smrtonosné pasti kdy Bruce Willis vždy domlácený,dořezaný,postřelený si šel stále za svým.Veronica Ngo je to samé,jen místo pindíka má čárku.Slušný akční nářez. ()

Mukade

Neuveriteľne jednoduché. Už sa skoro ani trochu neunúvajú (po vzore predchodzích podobných filmov) ukázať ako prišlo prosté vietnamské žieňa k svojím fantastickým bojovým schopnostiam, len bije a bije a bije a bije xDD. Bije sa skoro ako Bruce Lee, strieľa ako James Bond, yeah well... ()

Baerdeller

Začátek docela utahaný až jsem to chtěl vypnout. Nakonec jsem ale rád, že jsem to neudělal, protože ono se to časem rozjede. Film obsahuje spoustu akční choreografie, která zůstala stále relativně přehledná a velice dobře se na ní koukalo. Příběh je blbý, ale člověk na tenhle typ filmů nekouká kvůli příběhu, že? Pro mě se jedná o příjemné překvapení. Podobné (ale lepší) korejskému Aknyeo. 3*** ()

Lucky Eda

Na Vietnamsky film jsem byl dost překvapenej :) povedený pomalej rozjezd ze zacatku tolik zbytecnosti ze jsem v kině usínal ale pak už to mělo tempo a konečně se tam něco dělo trocha vtipu tam take nechyběla :) no i do Vietnamu se dostava vlna fenismu :D ()