Dobrodružství Sherlocka Holmese - Série 1 (1984) (série)

Skandál v Čechách (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie A Scandal in Bohemia (více)
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, 1984, 52 min

Detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného společníka doktora Watsona navštíví tajemný cizinec. Ten je požádá o pomoc v jisté delikátní záležitosti, rád by totiž všemi prostředky zabránil aféře, která by mohla ohrozit svatbu dědice českého trůnu se švédskou princeznou. Na vyřešení případu dostávají tři dny. Holmes se během vyšetřování setká s jedinou dámou, která ho kdy dokázala okouzlit svým důvtipem a moudrostí. Jedná se o překrásnou operní pěvkyni Irene Adlerovou. (Česká televize)

subic

7%ní roztok kokainu mohu vřele doporučit! Watsone. A pak už jde jen o operní pěvkyni Irene Adlerovou, která sice stihne utéct, ale zanechá Holmesovi svůj dopis. A to je první díl úspěšného seriálu, který bude mít dalších 10 let spoustu dílů. ()

baclajean

Výborne zrealizovaná filmová podoba knižnej predlohy, Watson síce nebol natoľko presvedčivý, zato Holmesa zahral hlavný herec vynikajúco. ()

Nonna

První zpracování, kde se mi Irena Adlerová zdála skutečně dostatečně okouzlující na to, aby učarovala i detektivovi, který jinak běžně po ženách nekouká. No a k tomu - jak se David Suchet narodil Poirotem, je pro mě Jeremy Brett dokonalým ztělesněním Sherlocka Holmese. Jinak už si ho snad ani neumím představit a ostatní filmoví Sherloci mi přijdou směšní. Ty pohyby, střídmá splašenost, divoký pohled v očích, který umí rázem přejít do výsměšného, vyčkávavého, klidného.....prostě herecký koncert. Watson skvěle sekunduje a vše má patřičnou náladu - kulisy, kostýmy, hudba, výběr míst pro natáčení. ()

Nut

To je ale žena, jaká by z ní byla královna! Škoda, že není na mé úrovni.....Jak jsem poznal, je skutečně docela jiné úrovně než Vaše Veličenstvo!!!.........To nemá chybu. ()

Mapl

Jeremyho Bretta v roli Sherlocka Holmese jsem obdivoval dlouhou dobu. První díl je extrémně silný kalibr na začátek. Herecký výkon je koncert, Brett a jeho grimasy, mimika a gesta jsou nepopsatelná. Musel to být fantastický pan herec. Těším se na další dosud neshlédnuté díly v premiéře v České televizi. :-) A děj a průběh dílu zaujme ve všech ohledech. ()

ferika

Z ucty k velkemu detektivovi davam 3 hviezdicky. Osobne mi zapletky v tomto dieli pripadaju neprekvapujuce a ploche. Uz predtym som nebol velkym priaznivcom Holmesa. Pokusim sa pozriet si este dalsi diel, a pokial bude mat podobne nevyrazne napatie a pointu, asi sa s velkym majstrom rozlucim. ()