poster

Strakatý pás (S01E06) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Speckled Band

 • Československo

  Škvrnitá páska

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1984, 52 min

Tvůrci:

John Hawkesworth

Režie:

John Bruce

Předloha:

Arthur Conan Doyle (povídka)

Kamera:

Ken Morgan

Střih:

Chris Gill
(další profese)
 • D.Moore
  ****

  Atmosféra za milion - tak napínavá, že má místy co do činění snad i s hororem. Ne že by to Holmesovi bránilo v očividném nadšení, se kterým se pouští do vyšetřování.(30.12.2016)

 • Rodriguez
  *****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Burke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 1. a 2.série - 100%(12.1.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Strakatý pás je moje oblíbená povídka na papíře a stejně jako u jiných částí tohohle Sherlockiálního cyklu se dopustím srovnání rozhlasová verze s tou televizní, ale předem, hlavní výhodu předlohy vidím v atmosferické tajemnosti a tajemné atmosferičnosti (ha, tajemná dualita!), žel, tohle se na obrazovce jaksi odmítá zjevit a exotičtěji, než podivuhodné sídlo páně padoucha, působí i divé kníry zúčastněných. Mluvené slovo × tv film.1 : 0 Ovšem demagogicky magořivější smích herr Holmese jen tak někde k slyšení není.(24.3.2015)

 • liquido26
  ****

  V tomto díle podává vynikající výkon kromě Bretta také Jeremy Kemp v roli doktora Roylotta.(9.9.2010)

 • filmmovier
  *****

  Výborná adaptace výborné povídky. Má to atmosféru, celé je to tak správně strašidelné a Jeremy Kemp který hral Roylotta podává také strhující výkon.(10.12.2011)

 • - V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým spisovatel později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Strakatý pás" se v tomto seznamu nachází hned na 1. místě a je tedy nejoblíbenější holmesovskou povídkou A. C. Doylea samotného. (PhillM.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace