Černý slzy (TV film)

Česko, 2002, 90 min

• -henry-

Zpracování hodné svého mistra: tentokrát nečekaně srozumitelné, spíše až moc klasické, ale hlavně nedbale zpracované, jak se na Českou televizi sluší a patří (mikrofon v záběru při bitce s noži se dá přehlédnout, primitivně namaskované opuchliny může zmírnit snad jen ta "důmyslně" černobílá stylizace, zato herci si to dávají jak na divadelní zkoušce).(24.9.2009)

• movie

Odfláklá sračka, která se snaží nalákat na "drsnou a pravdivou realitu", ale omezuje se v mantinelech televizních seriálů s rasovým motivem. A režie? hrozná - Cieslare, di se zahrabat!(16.1.2003)

Už je to nějakou dobu, co jsem to viděl, ale dojem to ve mně rozhodně zanechalo, ostatně jinak bych si na to v té záplavě televizních filmů nevzpomněl po tolika letech. Syrové, drsné, bez pozitivního pohledu. Nepostřehl jsem žádnou z chyb, které jsou popisovány v dalších komentářích. Snad akorát ten Shakespeare tady byl zneužitý až moc, nemusel by se na něj klást takový důraz. Kryštof Hádek tady září, jde asi o jedinou roli, za kterou ho mohu pochválit. Takže za vydařené dílo tleskám, ale znovu se na to asi dívat nebudu, přecejenom dost depresivní podívaná. Snad právě pro svou skutečnost a věrohodnost. nemyslím si totiž, že by to bylo až tak přehnané.(9.7.2012)

Povedený dramatický příběh s řadou silných momentů. Jenže: bůhvíproč se ho tvůrci rozhodli nenatočit "normálně" ale "umělecky". Což filmu dost ubližuje a snadno ho to mohlo zkazit úplně. Hodit obraz do černobílých odstínů a dát mu barvu jen v pozitivních chvílích bylo jistě myšleno dobře, nicméně je z toho zbytečná stylizace, která diváka pocitu "úplně stejně to přece chodí u nás ve městě" spíše zbavuje, než aby ho prohlubovala. Stejně jako hudební doprovod, kterého často bylo až příliš. Co se týče dvou muzikálových čísel, ty radši mlčky přejdu a budu se tvářit, že ve filmu vůbec nebyly...(7.8.2007)

"Vítku, ty můj polí kvítku..." Takový milý Romeo a "jiná" Julie. Námět dobrý, možná to provedení mohlo být lepší. Rozhodně jsem tenhle film nějakou tu chvilku rozdýchávala, protože to ve mně zanechalo vcelku silné stopy. Po tomhle jsem si hodně uvědomila, v čem to žijeme. Ve světě násilí, kdy si lidé nejsou rovni a lásce není přáno. Ach a pro Kryštůfka nemám slov.(29.2.2012)