Secret War (S01E18) (epizoda)

Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 16 min

Tvůrci:

Tim Miller

Philip Gelatt

Sovětští drsňáci vs krvelačné okultistické zrůdy. Dokonalé završení série.(6.9.2019)

• Naushika.

Tohle nebyl film nýbrž rádoby silná cutscéna z nějaké mainstreamově střílečky. Ohavné uncanny valley postavy, stupidně américky pojatý Rusové co pořád říkají "comrade" a mluví anglicky s (pseudo)ruským přízvukem, tisíckrát omletá formule "nacisti a okultismus" tentokrát veleoriginálně pozměněná na "sověti a okultismus", spousta krvavých detailů, které mají tu šarádu udělat "drsnou a dospěláckou" a samozřejmně, i uprostřed Sibiře vyškrábneme nějaký ty kozy, protože to, že jste rozpáraná lidská obětina zlých kultistů ještě neznamená, že nemůžete posloužit jakou kousek pěkného masa na koukání pro diváky. Eww. Po zklamání z první poloviny série a několika nadějných epizodách druhé poloviny přišel na úplném konci zase pád do sraček a tento poslední díl mi přišel snad úplně nejhorší.(2.4.2019)

Děrsu Uzala se do okultního příběhu vlastně hodí... ta podoba, nedalo se nezmínit. Každopádně zájmy o okultismus v této době byly především na druhé straně, tedy je to celé trochu naruby, i když krajina Sibiře má svá tajemství. Navíc celý děj stojí a padá s grafikou, čímž příliš padat nemůže, je to úchvatné, obzvlášť právě ta krajina. Přesoudruhováno tu ale bezesporu je. 75%(21.2.2020)

// Kdyby se Battlefieldy vykašlaly na neustále dokolečka opakovanou historii a taky přiblblý multiplayer a vznikla akční střílečka z tohohle prostředí, byl bych v sedmém nebi. Ale asi mi bude muset stačit tenhle kraťas.(24.3.2019)

Dávam za štyri len kvôli tomu, že som nasraný, že takýto námet nikto nepretaví do celovečerného filmu, pritom by to šlo jednoducho viď. u niekoho preceňovaný u mňa nedocenený Overlord. Skvelý gore efekt, vynikajúce. Vedel by som si predstaviť ruskú podobu Wolfensteina. Škoda. Technicky jeden z tých najlepších kúskov celej série, aj keď nie najlepší. Škoda potenciálu.(1.5.2020)

• - Zbraně, které použivají vojáci, jsou samopaly PPŠ-41, odstřelovací pušky Mosin-Nagant a SVT-40, kulomet DT-28 a revolver Nagant. (K98)