Smrtící stroj

• Velká Británie Death Machine

V přísném utajení vyvíjí podezřelá zbrojní firma novou zbraň - mechanického vojáka. Tajemství projektu střeží ocelové vraždící monstrum! V zapadlém motelu neznámý ozbrojenec vraždí vše živé - když se skloní nad poslední žijící, najednou se začne zmítat v křečích a padá. Vzápětí se objeví šerif - dobře ví, o co tu jde. Je to už několikátý případ vraždícího kyborga společnosti CHAANK. Dívka, která útok jediná přežila, vše prozradí médiím a vypukne skandál. Do čela společnosti je jmenována mladá bioložka Hayden Caleová, brzy však zjistí, že ani ona nemá šanci zastavit tyto nebezpečné "pokusy". V podzemních laboratořích totiž dál vládne šílený profesor Jack Dante, který je autorem kyborgů a dál vyvíjí prototypy nezničitelných bojovníků. Do továrny pak vnikne skupina ekologů, se kterými se Hayden spojí. Podaří se jí dokonce proniknout do počítačového systému a odhalit profesorovy hrůzné pokusy. Dante zjistí, kdo se mu do programu "naboural" a tak začíná boj o život. Dante vysílá své smrtící kyborgy, aby skupinu zlikvidovali... (oficiální text distributora)

bruceman7

Tři za nezamýšlenou legraci, kterou tvůrci maskovali v zdánlivě hrozivých scénách. Jen by mě zajímalo, zda má pan Norrington svolení od Gigera kopírovat vetřelce, byť v plechovém provedení. 5/10 ()

iXtr3m3

Slušné akčné sci-fi béčko. Potešila úloha Brada Dourifa, potešili slušné efekty a dobrá atmosféra. Rovnako potešil vzhľad, sila a nezastaviteľnosť hlavného "monštra". Úsmev na tvári vykúzlila "zbroj" klaďasa, ktorá buď bola cielene z gumy, dalo by sa to pochopiť kvôli absorbcii nárazov a vnútro zo železa, len by to chcelo vysvetliť, lebo inak to mohlo niekomu pripadať ako smiešny gumený oblek zo žineniek z telocvične. :) A po dlhých predlhých rokoch zaujalo pri opätovnom zhliadnutí zistenie, že tam hrala aj Rachel Weisz. ()

jednaveta

Norringtonův pokus pojednat béčkovou sci-fi jako nezávislý film ne tak úplně vyšel, ale rozhodně je na co se koukat. ()

raduna01

V roce 2003 se do čela největší světové zbrojařské společnoszi postavila žena, která má zabránit úpadku firmy. Její předchůdce byl za nejasných okolností zavražděn. Správní rada však začíná dělat nové ředitelce společnosti nepochopitelné problémy. Hlavně jí nechce nechat propustit hlavního konstruktéra Jacka Danteho. Ten totiž vyrábí nové typy zbraní, které umí ovládat jen on sám. Při prohlídce danteho pracovny jsou objeveny pancéřové dveře, za kterými je objevena Jackova nejoblíbenější hračka. Nepozorností jednoho z techniků je stroj spuštěn a tím oživena ocelová nestvůra, která může zničit vše živé. Nastává obrovský chaos, protože začal boj o přežití, Nikdo totiž neví čím je stroj poháněn a jak jej zastavit. ()

Kingjiri

Na Death Machine se dá koukat buď jako na prachobyčejnou vykrádačku Vetřelce, Univerzálního vojáka a dalších akčních hitů osmdesátejch let nebo na svym způsobem fanouškovskej projekt vzdávající hold těmhle akčním legendám. Dle různejch narážek (hlášky nebo jména postav) za sebe volim druhou možnost. Jenže fanouškovská amatéřina nečouhá jenom ze scénáře, ale taky z low-cost kulis, efektů a občas i herců. Ještě víc mi ale vadila až céčková první hodinka se šnečim tempem vyprávění a téměř žádnou akcí. Bohužel jsem měl k dispozici jenom nejdelší dvou hodinovou verzi, což byla jednoznačně chyba. Druhá polovina byla v rámci možností vcelku fajn, byť balancovala někde na hraně skvělýho céčka a ve světlejších momentech průměrnýho béčka. Dvou hodin života sice nelituju, ale představa druhý projekce vyvolává pocity ztráty času, dvě silnější hvězdy. ()

Stejšn

Vůbec no není takový průser, jak si to pamatuju z mládí. Brad Dourif (později známý, jako Dr. Gediman ze čtvrtého Vetřelce, nebo Gríma Červivec z Pána prstenů) tu hraje dokonale hnusného geniálního psychopata, kterého se bojí všichni, včetně jeho šéfů. A právě to, že se ho chce nová ředitelka korporace zbavit, ho smrtelně nasere a vypustí ZLO. Je to sice směs RoboCopa, Vetřelců, Univerzálního vojáka a několika dalších významých sci-fi, ale namíchaná účelně a funkčně. Hlavní mechanická atrakce je zuřivá a pořádně kousavá, kamera a střih dělané s citem a to vše doprovází slušná hudba. Není to nic, co by bylo potřeba vidět často, ale rozhodně to není špatný film a má několik pozoruhodných zapamatovatelných pasáží. A hlavně - je to čístý cyberpunk! "Byla to nehoda, sežral ho žralok!" - "Uprostřed týhle budovy?" ()

Dr.Loomis

Zábavné béčko,které se mi po dlouhé době dostalo do rukou,bestie je luxusní,smrtící,nesmrtelná a cyborgové také nemají chybu,za mě 85%. ()

argo.smile odpad!

To bola teda pekná sračka. Béčka mám rád a ešte k tomu aj pekné staršie ale toto bolo moc aj na mňa. Prehnaná stopáž, otravné cvakanie zubov, závrate z točenia hlavou príšery, záporáka zahral hnusne a slizko až ma išlo vykotiť. No proste, vyhnúť sa tomu oblúkom. ()

BaseDallas

Miestami trápne, ako napríklad kričané samopovely maníka, čo sa dostal pod kontrolu exoobleku. Ináč, Dobré Béčko, Brad Dourif bol dokonca skvelý :) (hodnotenie v žánry) ()

Mark1983

Určité pasáže film stahují k tomu průměru, ale scény s robotem byly obstojné až zaujatelné, takže myslím, že ty tři hvězdičky si film zcela jistě zaslouží. ()