The Twilight Zone - Season 5 (1963) (série)

The Old Man in the Cave (S05E07)

(epizoda)

Omnibus

"Chytrej jako opice, z jeskyně nám radí, vezmem naňho palice, s tím si neporadí!" V této epizodě se dozvíme, jak rychle si to frčí po silnici postapo kabriolet a a kolik koňských sil má jeho motor. Také budeme, spolu s panem Goldsmithem, mnoho let věšet lidem jeskynní bulíky na nos a pak se divit, že se z nich stane nasraný dav. Troufalá myšlenka: A co kdyby (ne hned, ale po roce, dvou, kdy už starcovy rady byly prověřené, coby moudré a užitečné) pan Goldsmith obyvatelům městečka o "starci v jeskyni" prostě jen řekl pravdu? Nebo snad pravda je v postapo světě taky kontaminovaná, že je třeba se jí vyhýbat? ()

Mr.Apache

"Postapo s Jamesem Coburnem? Pět hvězdiček!" řekl Jindros. A měl pravdu. Krom působivé atmosféry a dobré pointy je navíc vyložená radost sledovat psychologický souboj mezi oběma hlavními představiteli. ()

Willy Kufalt

Krajina spustošená atomovou válkou, uvnitř zmanipulované stádo zoufalých lidí a záchrané zprávy od nikdy nespatřeného starce... I v poslední páté sérii původní Serlingovy TTZ lze občas narazit na skvosty. Tahle epizoda k nim patří díky velmi zdařilé studie zběsilého konání davu, místy opravdu mrazivé atmosféře i pointě a skvělému Jamesu Coburnovi v hlavní roli. ()

honajz2

Je to dobré a atmosférické, ale vyplyne to tak, jak se celou dobu očekává a tím pádem mi v tom chybí nějaký zvrat, nebo moment překvapení. Čekal jsem holt víc, ale jinak spokojenost. 4* ()