Doom: Annihilation

• Austrálie Doom: Annihilation (více)

Skupina mariňáků odpoví na nouzové vysílání a vypraví se na odlehlou vědeckou stanici na Marsu. Jakmile ale do tajného zařízení dorazí, tak zjistí, že se něco opravdu zle pokazilo. Vědcům se totiž nepovedl jeden z jejich experimentů a otevřeli portál do míst, kde se to jenom hemží krvelačnými démony. Těm se ale mezi lidmi zalíbilo, a tak se rozhodli, že by ze Země rádi udělali další peklo. Na partě vojáků tak bude, aby tomu zabránili. Jsou totiž jedinou naší nadějí. (topr harley)

lulinak odpad!

neuvěřitelná slátanina s gumovejma panákama, tywow za tohle k zblití zprznění takovýho herního kultu by měli jít doživotně viset, nic jinýho, nechápu jak jim mohl někdo na to dát prachy... ()

em_zet

to nebyla az tak marna beckova jednohubka na nedelni vecer po pracovnim vikendu. na grafiku prdi pes, kdo hral hry v rozliseni 320x200 maximalne pri 256 barvach neni narocnej, pribeh predvidatelnej, akce dobra a zaver to zachranil. 50% ()

Agent24

Tak jsem četl komentáře tady na CSFD a říkal jsem si že to bude pěkná kravina. Potom jsem koukal na trailer a podle toho to vypadalo jako kravina. Nakonec jsem se odvážil film pustit a jasně je to levné béčko, ale zase taková hrůza to nebylo. Určitě bych to nepřirovnával k Asylum. Efekty nebyli nic moc ale zase že by to bylo tak strašné to ne. Doom jsem hrál to už je pěkná doba a už si z toho popravdě moc nepamatuji. Proto mě to zase tak nenaštvalo, že se to jmenuje Doom. Celou tu dobu jsem si film užil a i když si zaslouží tak 50% tak já dávám 100% protože mi přijde že to všichni srovnávají s jedničkou, která je rozpočtem úplně někde jinde. PS: Příště by to chtělo lepší hlavní postavu a bylo by to lepší!!! ()

afroman001

Scénář 3* Režie 4* Kamera 4* Efekty 5* Herci 4* Hudba 3* Hru jsem nikdy nehrál. Nemám rád 3D hry a tak jsem do filmu nic moc nečekal. Navíc 31% hodnocení mě celkem odrazovalo už od samotného spuštění filmu. Byl jsem od prvních minut dost skeptický ale nic jsem nenašel a postupně jsem se do filmu více a více dostával. Pěkné efekty žádné takové ty Segalovské trapné výbuchy ale skutečně pěkné efekty. Loď, základna, monstra. Herecké výkony průměrné. Myslím že tento film je podhodnocený a zasloužil by si něco kolem 60% ()

Yuri_Boyka

V Universale vyhrabali licenciu na značku Doom, tak prečo by ju s minimálnymi investíciami nepodojili. Zároveň treba využiť aj hype okolo značky, keďže v novembri vychádza nová vysoko očakávaná videohra Doom Eternal. Ak mám byť úprimný, celkom som sa na tento film tešil. Bol som strašne zvedavý ako veľmi zlé to bude. Musím ale povedať, že to nakoniec nie je až taký odpad ako som čakal. Beriem v úvahu aj to, že ide o direct-to-video film, takže k jeho hodnoteniu pristupujem miernejšie. V prvom rade oceňujem zakomponovanie množstva prvkov, ktoré sú pre Doom typické (motorovka, dvojhlavňová brokovnica, BFG, farebné karty pre otváranie dverí, a pod.). Taktiež ma potešili odkazy na iné videohry od id Software (William J. Blazkowicz), či samotných autorov videohier (John Carmack). Akčné scény boli pomerne uspokojivé, hlavne po tom, čo sa tam objavili Impovia. Tí na počudovanie nevyzerali najhoršie a nezabudli tiež využívať firebally, ktoré sú pre nich charakteristické. Okrem Impov sa tu objavili už len zombíci a jeden "(ne)boss" v závere a to je veľká škoda. Bohatšia variabilita démonov by mohla filmu značne pomôcť. K hercom a ich výkonom sa snáď ani nemusím nejako podrobne vyjadrovať. Stačia dve slová - ochotnícke divadlo. A fakt, že hlavným hrdinom je tu žena... v DOOMOVI... ŽENA?!... to už je slušný fuck up. Nesiem zabudnúť aj na tie plastové hračkárske zbrane od Hasbro... to akože vážne? Vyzdvihnúť môžem ešte finálnu scénu v pekle, do ktorej išla očividne väčšina financií. Aby som to teda zhrnul... Doom Annihilation nie je ani zďaleka to najhoršie, čo som kedy videl. Určite neklesá na úroveň odpadu od Asylumu a pokiaľ ste fanúšik videohernej série ako ja, tak si v ňom isto niečo nájdete. Doom film z roku 2005 s The Rockom a Carlom Urbanom je však niekoľkonásobne lepší. ()

Crazydog783

Nejlíp uděláte když zapomenete, že nějaký Doom existuje a budete se na to koukat jako na nějaký náhodný béčko na který jste omylem narazili. Potom to je docela v pohodě. Herecké výkony jsou, jak to u takovýchto filmů bývá, špatné a o efektech ani nemluvím. A děj je samozřejmě předvídatelný. Všechno to, ale kompenzuje docela dobrá akce a ta část v pekle, která byla dost dobrá. Samozřejmě jako Doom film to selhává. BFG vůbec nefunguje jak by mělo a o Doomgirl myslím, že ani nemusím mluvit. Ve zkratce. Dobrý béčko. Hodně špatnej Doom. ()

TeoDorMax

Myslím si, že oskaroví kritici, ktorých je tu na ČSFD dostatok by si mali uvedomiť jednu podstatnú vec. Film je natočený podľa počítačovej hry. Podstatou počítačovej hry Doom nie je nič iné než krvavý masaker, ktorý je okorenený trochou príbehu. Ak sa bavíme o pôvodnej prelomovej hre Doom (1 + 2), ktorá/é vychádzali v 90´ rokoch, tak v zásade ide predovšetkým o jednoduchú hru, v ktorej je hlavná postava (mariňák, ktorý za celú dobu nepovie jedno slovo) hodený priamo do akcie a jeho úlohou je pozabíjať čo možno najviac démonov a prejsť level do konca - finito. Doom 3 sa vydal trochu inou cestou a je to hra viac zameraná na atmosféru strachu a ľakačky, no najnovší Doom sa ako hra vracia späť k priamočiarej akcií a hromadným masakrám démonov, pričom príbeh je síce prítomný, ale nie je ťažiskom hry. PC hra nemá zaujať srdcervúcimi dialógmi, ale tým, že niekoho režete motorovou pílou na dve polovice. Tento film v zásade zobral hru a "natočil ju". Je to krvavé "B"-čko s nevýraznými postavami, slabými dialógmi a priamočiarou akciou. Je to presne to, čo sa deje aj v hre. Čo nájdete v hre, nájdete aj vo filme. Ak máte pre film predlohu, v ktorej sa masovo vraždia démoni, ako z nej chcete natočiť Vykúpenie z väznice Shawshank ??? Jedine tak, že sa ale totálne odkloníte od hernej predlohy a tým pádom to už nebude esenciálny Doom. Na film treba podľa môjho názoru klásť primerané očakávania. Ak točíme film od ničoho, dobre buďme kritickí, ale ak točíme film z hernej predlohy musíme si uvedomiť už hneď na začiatok určité limity. Hra je kultová a veľmi vysoko hodnotená. Je veľmi odvážne a náročné sfilmovať tak dobrý herný kúsok. Predstavme si, že by sme mali urobiť dobrú PC hru z nejakého kvalitného a vysoko hodnoteného filmu. Film hodnotím ako fajn priemer od ktorého človek očakáva ľahkú zábavu na jeden večer. ()

andrejba

" Peklo na Zemi, ale v dost jiném smyslu než asi tvůrci zamýšleli": - online rozhovor medzi Zemou a Phobosom (77.79 miliona km je cca 259 svetelnych sekund - teda 4m19s) - Phobos je malicky, jeho pritazlivost je len 0.06% pozemskej - lod pristane na centimeter presne nad zaloznym vstupom o ktorom predtym nevedeli ze existuje - skvele poltopanky Dr. Bennetta Stona mu vydrzia cely film - reaktorova miestnost ma podlahu z udupanej hliny? - prechod teleportom zavesi Johanke BFG na popruh cez plece ()

Aceboris

Pôvodný Doom bol o poznanie "kvalitnejší." Tu síce akcia nechýba , ale všetko sa zvrhlo na bezhlavé pobehovanie akoze zmutovanych ľudí , ktorí napadne pripomínali Resident Evil . Je jasné , že v dnešnej dobe pokiaľ chcete natočiť naozaj niečo originálne tak je to v podstate nemožné nakoľko v každom jednom filme si môžeme nájsť posolstvo z iného. Ale ti to bolo neskutočne okaté. Režisér Giglio buď veľa krát videl RE , alebo si chcel vytvoriť vlastného . Super mutanti , tak ako sa patrí, nezničiteľný , neporaziteľný, nepriestrelný, neviditeľný Výber hercov nebol zlý , narozdiel od iných hororov kde už na začiatku je Vám jedno kto prvý padne. Nie, že by tu na tom nejak záležalo. Porucicke som počas celého filmu neuveril ani slovo , možno nejaký cmuk cmuk film , alá White princess by jej pristál viac. Za mňa jednorazová akcia ku ktorej sa s istotou už nikdy nevrátim 3/10 ()

mart93

Myslím, že pokud chcete zažít atmosféru peklem napadeného marscity, uděláte nejlíp když si pořídíte pořádný počítač s virtuální realitou a zahrajete si DooM 3 VR, a snad i s českým dabingem. Pak pochopíte jak se cítí mariňák odsouzený na svoje schopnosti s mizernou šancí že bude líp, pohybující se v chladných železných interiérech osvětlené skomírajícím světlem. Jsem fanoušek série Doom. Hlavně tedy dílů 1, 2 a 3. Převést tak komplexní svět do filmu aby to odpovídalo by vyžadovalo hodně talentovaných lidí, technologií a hodně peněz. I tady v tom filmu muselo dát obrovské množství práce udělat interiéry. Bohužel atmosféricky to moc neodpovídalo. Filmu Doom se to podařilo mnohem lépe. Nadruhou stranu si cením té snahy přenést takovou PC legendu do filmu. Ona i ta hra je v určitém smyslu jednoduchá akční scifi vyvražďovačka... Alien je Alien, to mělo duši. Doom holt není na filmová plátna stavěný. ()

freebob odpad!

Ultra levná adaptace kultovní počítačové jakým bezesporu Doom je.Bohužel je to na ní vidět.Herci tragičtí a triky na úrovni děl od Syfy nebo Asylum.Docela se divím že se v Universalu nestydí.Vedle toho vypadá adaptace z roku 2005 s Karlem Urbanem a Rockem jako dílo oskarových výšin. Ja vím, že zřejmě nebylo dost peněz a za pár dolarů dobrou sci-fi řezbu neuděláš,ale vemte si třeba levná b-pokračovani Hvězdné pěchoty nebo Death Race a máte docela slušný dílka.V případě Death Race dokonce nadprůměrný.Samozrejmě v rámci žánru a rozpočtu.Doom Annihilation je prostě břečka a doporučuji obejít oklikou přes Polsko. ()

Keledaia odpad!

Ten film fakt resi prvnich deset minut jestli se otravny brunete nekdo hrabal v supliku se spodnim pradlem. Neda se to sledovat, snazite se najit postavu, ktera vas nebude vylozene obtezovat, abyste se mohli trochu soustredit na to, jak se to vyviji, ale neni to mozny, vsichni tam jsou totalne na pres drzku. ()