Děj filmu se odehrává v koloniální Indii, kdy britský důstojník a jeho žena násilně vezmou do péče kmenovou dívku z komunity Gond a je na místním kmenovém hrdinovi Bhimovi (N.T. Rama Rao Jr.), aby zachránil dítě. Spolu s několika dalšími členy své komunity míří do Dillí, kde je mladá dívka držena v zajetí. Mezitím Ram, statečný britský policista, dostane za úkol najít Bhima a jeho muže a zatknout je. Ram a Bheem se stanou blízkými přáteli, když se v Dillí střetnou. Co se stane, když poznají své skutečné úmysly? (jorgus)

Withree

Neskutečně našlapaná bomba. Tohle tak sledovat v indických kinech, to musí být zážitek! Můžeme se smát někdy až amatérským trikům nebo over-the-top hudebním číslům, ale to srdíčko a láska k filmu jde cítit z každé scény. ()

Myslivir

Vlhký sen amerických filmařů toužících natočit film oslavující jejich válku za nezávislost na Británii. Ten by se jim totiž točil dost blbě, jelikož se to tehdy na začátku bojů pokusili hodit na chudáky indiány (u kterých ale pravděpodobnost, že sami od sebe půjdou vyhazovat čaj do oceánu, nikdy moc vysoká nebyla, takže plán to byl už od začátku debilní). Rasistický origin své vlastní země tedy ve velkolepém kabátku asi točit nebudou, a tak opět přichází Indie, jež svému příběhu neoblékne z epičnosti kabát, ale rovnou zimní bundu. Z jistých důvodů jsem byl nucen tento film sledovat na telefonu, což možná ve výsledku stálo život jeho baterku a router od wifi - akce je tak neuvěřitelně nadupaná, barvitá, okázalá a nápaditá, že se mi obraz vůbec nestačil načítat. A doprovází ji neskutečně rytmická, emocionální a místy až sympaticky agresivní hudba, takže muzikálové sekvence jsou jeden banger za druhým. I obraz a práce s kompozicí bere dech, jen zpomalených záběrů by mohlo být méně, občas to totiž vypadá jak přírodovědné dokumenty. Ale to všechno je vlastně přesně to, pro co jsem přišel. Narozdíl od mého močového měchýře si nemůžu stěžovat. ()

Hashirama

Laco a Dežo skáčou dvacet metrů do vzduchu a po desítkách vybíjejí nejzlejší bílé kolonialisty, přičemž vše prokládají odpočinkovými tanečky. Bollywoodské escapist cinema v nejlepším duchu a ještě natolik pompézní, že oproti tomu Star Wars vypadají jak epizoda Hospody. Pro běžného západního diváka může jít o těžko stravitelné windaloo, protože porce je to víc než vydatná a natolik přesycená barvami a okatým patosem, až se z toho hlava kroutí. Je to ovšem stylistika, která reprezentuje zcela jinou kinematografii, a jako taková stojí za pozornost. Ve stínu Hollywoodu či evropských produkcí se může zdát úsměvná až trapná, ale stojí na vlastních nohou a prezentuje jiné vizuální i vypravěčské hodnoty, než na jaké jsme zvyklí, tudíž pro každého, kdo hledá pravou filmovou exotiku, může být RRR skvělou branou do jiného světa. Navíc jde divákovi na ruku i skvělou akcí, zábavnými postavami i vesměs klasickými motivy. Chci však využít příležitosti, že jsem přežil indický film, a zakomponovat malé sociálně-historické okénko… Už mě teda lehce sere ten sociálně-politický podtext à la Čína, kdy se jeden nezištný barevný správňák, co by nezkřivil vlas ani vedle sedícímu makakovi, statečně postaví na odpor zkurvenému bílému kolonáckovi, který mu hrozně ubližuje a bere mu svobodu i kulturu. Nepochybně si všichni žili ve smíru se všehokršnou, než globalizace zahájila povšechnou frontální lobotomii, nicméně nelze nepodotknout, že Britové byli vpravdě jediná instance, která v Indii zanechala nějaký otisk moderní civilizace. Nemluvě už o sousedních státech, kde doba Britského impéria představuje jediné období jakési prosperity. Netvrdím, že moderní civilizace či pokrok jsou automaticky super, ovšem dnešní Indie tyto hodnoty bere za své a její současná společnost je podobně mongoloidně konzumní jako všechny rozvíjející se až rozvinuté země. A ještě si ze své domoviny udělala ve jménu kapitalismu jedovatou skládku. Čili ve světle civilizačního vývoje mi tato nacionalistická nota, kterou RRR razí, přijde poměrně úsměvná. Ovšem když se oprostím od těchto fuj fuj polemik, tak jako koloritně omaštěná epická pohádka plná barev, vjemů a šíleně nadsazené akce je to překvapivě svižné a zábavné. 7/10 ()

LordMysti

Začínám přicházet na chuť těmhle indickejm řežbám. V současné záplavě více méně stejných akčních filmů se stejnou choreografií je tohle absolutně něco jiného, šíleného, ale už opravdu dobře natočeného a i digitální efekty nejsou moc pozadu. Chvílemi jsem opravdu koukal s otevřenou pusou co to je za šílenosti, ale ve výsledku jsem odcházel se silnými pocity a úsměvem na rtu. ()

tlesk

Takhle epicky zábavný a rozmáchlý měl být Jáklův Žižka. Tohle je přesně ta přepálená akční blbina, která staví národním hrdinům piedestal... ()

wege

Kolega v práci o tom dlouho básnil, že to je nejlepší film od devítiletého scénáristy, co kdy viděl. Měl naprostou pravdu. Bylo to tak blbé, až to bylo krásné. Už kdysi jsem zkoušel nějaký ten Bollywood, nedokázal jsem to dokoukat. Tady možná díky fakt hustým akčním scénám, nebylo tak špatné. Ten děj byl ustřelený, nereálný, ale tak tam asi chodí. Stejně jako zpěv v částech, kdy to fakt nečekáte (třeba u bičování). Naprosto famózní bylo ale vykreslení těch Angličanů, už dlouho jsem neviděl takové čiré zlo. ()

adamix

Bollywoodsky gýč s pár dobrými akčnými scénami, sympatickými postavami (samozrejme len indickými, tie britské sú len šašovia), šialenými trikmi ale zato s peknými exteriérmi, na ktorú sa bude dobre pozerať, kým sa zbavíte predsudkov z bollywoodskej tvorby, pochopíte a príimete mentalitu tejto kultúry a prehltnete odvážnu trojhodinovú stopáž. Film, ktorým sa pár ľuďom páčiť nebude, ale tí ostatní, ktorí nikdy predtým niečo podobné nevideli, ho budú žrať. ()

DJ Kritik

Veľmi pekne spracovaná indická balada a aj jednotlivé postavy tu majú nielen kladné a záporné rysy. Priateľstvo a zároveň i vzájomná rivalita medzi hlavnými hrdinami je "rozprávková". ()

lobodlak

Pokud máte radi Bollywood, tak nelze jinak, než doporučit. V tomhle filmu je totiž všechno tak přehnané. Ať už "bromance" hlavních hrdinů, taneční vložky, akční scény... Ale všechno to skvěle funguje. Takže, šílené? - Naprosto! Přehnané? - nevýslovně! Zábavné? - Stoprocentně! Shlédnout? Určitě! ()

mac000

Zahlédnul jsem mezi komentáři k tomuto filmu výraz "dementní blábol." Bohužel s tím musím souhlasit. A dlouho ne žádný Bollywood!! ()

Pitryx

Na mně to bylo příšerně dlouhé a za týden jsem nevěděl, na co jsem se to díval. Takže to ve mně nějaké hluboké dojmy nezanechalo. Natočené je to profesionálně, na té nejlepší úrovni, ale fakt je to zbytečně dlouhé. Já dám šedesát s tím, že podruhé bych u toho už asi nevydržel. ()

AgnesDee

Tento film je přehnaný, noblesní, může se pro někoho zdát i přeplácaný, ale skvěle fungující a rozhodně nenudící příběh o přátelství a zradě mezi dvěma muži, pro něž je nejdůležitější jejich kmen, jejich země, a hlavně jejich přátelství. Jediné, co filmu ubližuje, je stopáž, která je v některých momentech až zbytečně natažená. Myslím, že by se bohatě dal film stáhnout o takových třicet až čtyřicet minut a vůbec by mu to neuškodilo. ()

ESW

Vidět poprvy Bollywoodskej film je jako vidět poprvé film v kině někdy na začátku 20. století. Ty obrázky vám totálně pomotaji hlavu, je to trochu devils work, ale rozhodně hlubokej zážitek na úrovni vyléčení se ze španělský chřipky. Ale rozhodně, rozhodně ne artovej zážitek. Jiný kraj, jiný mrav. Chvaltepána. ()

Hora1000

Koukám, že úpadek západní civilizace pokročil až tak, že je ochoten sledovat tyhle vymaštěný indický megahovadiny a ještě se nad nima hromadně rozplývat. Nepochopim... ()

Kytarka

S. S. Rajamouli je můj nový hrdina mezi režiséry. RRR jsem viděla prozatím třikrát v relativně krátké době, pokaždé od začátku do konce s bradou přilepenou k podlaze. Tahle epická bromance story nadupaná CGI zvířaty, digitálními efekty a občas solidně přepálenými akčními scénami dokáže způsobit časový paradox, kdy tři hodiny trvají sotva dvacet minut. V tomhle filmu není ani zas tolik B/Tollywoodu, jak by člověk očekával, zpívá či tančí se jenom párkrát a vždycky to sedne jako hrnec na prdel. Myslím, že žádnou podobnou, barvami jásající, kulervoucí akčňárnu krásně oslavující přátelství dvou sympaticky urostlých chlapíků jsem snad ještě neviděla. Každá zlomová scéna je protkaná nějakou silnou emocí, která vás nenechá odejít. Bheem & Raju for the win! ()

rigby

Parádní akční film s historickým podtextem. Nádherné scény, které jsou potěchou pro oko. I klasické zpomalené záběry nechybějí. Ani tance a písně, opět choreograficky bezchybné. Jediné, co mi trochu chybělo, byla nějaká love story. Do těch tří hodin délky by se určitě vešlo něco většího, než jen ten slabý náznak. Jinak jsem si to opravdu užíval, jak to má u řádného bollywoodského filmu být. 4+ ()

hufnagel

Bollywood,ale fakt v plnej kráse.Akcie nasnímané úplne brutálne,povinný pátos,menej tančekov a dosť divná friend story.Zíram čo už dnes Indovia dokážu. ()

Auguscotty

Tak som sa znovu rozhodol načas opustiť svoju komfortnú zónu a pozrieť si film od krajiny, od ktorej som ešte žiadny iný film predtým nevidel a musím podotknúť, že sa to ozaj oplatilo. RRR je Tollywoodsky zázrak. V skratke ide o trojhodinový epický zážitok, ktorý v sebe zahŕňa akciu, drámu a v neposlednom rade aj muzikál a nejakú tú romantickú komédiou. RRR priam prekypuje dokonalou technickou precíznosťou, fantastickou hudbou a veľkoleposťou, ktorú som neprecítil už dlho. V strede toho všetkého je ale pomerne jednoduchá zápletka: záchrana indického dievčaťa po jej únose britskými kolonialistami a otázka, či novovzniknuté priateľstvo dvoch hlavných hrdinov s odlišnými cieľmi vydrží, alebo nie. Film obohacuje jeho historické zasadenie (hlavní dvaja hrdinovia skutočne existovali, aj keď ich stretnutie a udalosti vykreslené vo filme sú väčšinou len fikciou) a taktiež aj indická kultúra a mytológia (spojitosť s bohom Rama, ktorého je vidno už na plagáte filmu). Výsledný produkt je aspoň v mojich očiach perfektný snímok, ktorý je vtipný, strhujúci a dojímavý a režisérovi/scenáristovi Rajamoulimu sa podarilo vynikajúco vybalansovať všetky tieto emócie. Zatiaľ môj obľúbený film z roku 2022. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson