Patriarcha bohatej a mocnej rodiny náhle zomrie a zanecháva jeho ženu a dcéru so šokujúcim tajným dedičstvom, ktoré hrozí, že zničí ich životy. (dixx)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Fajnový komorní Thriller s nádhernou Lily Colins a ďábelským Simonem Peggem! Patriarcha velmi zámožné rodiny náhle zemře a zanechá své dceři nepěkné dědictví, kde děsivá tajemství z minulosti začnou vyplouvat napovrch. Filmu trošku škodí delší stopáž, ale jinak staví na tajemnostech, hereckých výkonech a poměrně slušnou dávkou zvratů, které dokážou i překvapit. Simon Pegg si svou roli neskutečně užívá a táhne film do lehce nadprůměrných výšin. Škoda, že násilí je poskrovnu. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

*CARNIFEX*

Simon Pegg nepatrí medzi hercov z kategórie “mimoriadne obľúbený”, no dalo by sa povedať, že nebol tŕňom v oku v žiadnom snímku, v ktorom doposiaľ hral, preto je asi prekvapivé, že ma trochu prekvapuje, že sa ocitol vo filme so scenárom, ktorý pôsobí hlúpejšie, než Einsteinova skúška z matematiky v podobe malej násobilky. Na “Inheritance” sa nepozerá zle, no je mimoriadne cítiť, že príbeh ako taký postráda veškerú logiku, ktorá by sa dala mozgovo tolerovať. Na jeden krát, v období nepretržitých Medardových dažďov, použiteľné. ()

tron

Takto. Nie sú to čisté 4*. Tri by boli objektívnejšie. Hlavná hrdinka na obliatie kávou, Peggova parochňa je čisté zlo a cítil som sa divne, kedy o sebe Pegg hovoril ako o starcovi, ktorému zostávajú posledné roky života, pričom nejde ani tak o to, že herec má 50 rokov, ale vyzerá na 40. A od konca som čakal oveľa šokujúcejší twist, ku ktorému to celý čas smerovalo... a napokon sa nič šokujúce nekonalo. Ale musím dať aj štvrtú hviezdu. Proste musím. Príliš ma to bavilo na to, aby som dal len tri. Najlepšie je od tohto trileru nič nečakať, nepozerať fotky, nedajbože trailery a skrátka sa iba nechať unášať zvratmi, dynamickým napätím a jednotlivými scénami (a postavami, vrátane vedľajších). Námet je geniálny. Scenár občas siaha po klišé a celkovo nenaplnil moje očakávania, ale aj tak dávam palec hore. Pegg o svojom mimoriadnom herectve nepresvedčil. Ale stále ho mám rád. Svojím spôsobom. Akože jasné, je to plné logických blbostí (v podstate už onen geniálny námet je v podstate jedna veľká/riadna konina). Ale tentoraz mi to nevadilo a nechal som sa unášať tempom. ()

MrHlad

Lily Collins zjistila, že její nedávno zesnulý otec schovával třicet let v podzemním bunkru zamčeného Simona Pegga. Má ho pustit ven? Může věřit tomu, co říká? A proč ho tam vlastně její otec zamknul? Zajímavé otázky, nezajímavé odpovědi. Inheritance je utahaná nuda plná obřích logických děr, která se snaží svou hloupost maskovat za vznosné dialogy a velká morální dilemata. Reálně film ale stojí za to vidět jen kvůli tomu, abyste si ověřili, že Simon Pegg zvládne i vážnou roli. Zvládne. A teď, když to víte, už na Inheritance koukat nemusíte. ()

kingik

Lily Collins "zdědí" Simona Pegga na řetězu. 30 let strávil v lesním podzemním bunkru, ovšem kdyby si ho vzali do parády holič a kosmetička, tak je pak jasným objektem pro vědecké zkoumání. Chrup a vlasy mu i bez totální absence slunečního svitu a vitamínů drží, tělesnou konstituci má lepší než leckterý jedinec dodržující zdravou životosprávu a nebylo zjištěno, jak často za jednotvárných dní a nocí masturboval. Zajatce na věčné roky z něj udělal zbohatlický fotřík hlavní hrdinky., který si vzal své temné tajemství do hrobu. Lily Collins bude zřejmě roztomilou herečkou i v padesáti, takže divák se ani moc nesoustřeďuje na to, že hraje státní zástupkyni a matku malé černošce. Úplně ze všeho je totiž nejdůležitější téměř (psycho)logická hra mezi hodnou mladou ženou svého kontroverzního rodinného klanu a podivínským vězněným mužem. Muž se samozřejmě rozpovídá o tom, co vedlo k jeho uvěznění, na divákovi pak je, zda uvěří jeho příběhu. Naprostá většina filmu je poutavá a jednotlivá setkání v bunkru mezi Collins a Peggem zabaví. To se děje většinu filmu, přičemž mladá žena má jisté pochybnosti o slovech svého "dědického nálezu", načež postupně se celý příběh skládá do závěrečné pointy, přičemž ji doprovází nemálo zvratů. Je ovšem poměrně nutné, aby divák přistoupil na logiku snímku, bez toho to zřejmě jen tak nepůjde. Režisér Vaughn Stein má patrně v oblibě neotřelé thrillery s vrcholnou pointou. Navíc má štěstí na zvučná herecká jména, poměrně nedávno ulovil do svého podobně orientovaného snímku "Terminal" superstar Margot Robbie, tentokrát má znovu k dispozici Simona Pegga, který oproti minulému filmovému setkání dostal nesrovnatelně větší herecký prostor a nelze si nepovšimnout, že se postupnými krůčky vymaňuje ze škatule zažitého komediálního herce, navrch došlo k nervydrásajícímu prstění hvězdičky Lily Collins. Jak jejich zajímavý psycho souboj dopadne, to zjistíte některý z večerů, který si pro něj případně vyhradíte. 10/10 ()