Marina (Daniella Pineda) se vrací po patnácti letech z ústavu do běžného života. Její sestra Alice (Elle LaMont) si ji vezme k sobě domů. Jenže temné minulosti a jejím hříchům se nedá utéct. Marina se jim bude muset postavit a čelit tak temné legendě Mercy Black! (Rodriguez)

darkrobyk

Mercy Black je bubák, kterého si vymyslela tři děvčata. Aby však mohl naplno vstoupit do našeho světa, bylo třeba vykonat patřičný rituál a dát mu tělo. Tělo jedné z dívek. Z hlediska originality nic překvapivého, ale....solidní herecké výkony, slušná kamera doprovázená odpovídající hudbou a po většinu času napínavá atmosféra. Kvituji, že lekačkami se šetřilo. Divák je záměrně veden tak, aby stále pochyboval, zda za nehodami a neštěstími stojí opravdu temné síly, a nebo ne, což se mi líbilo nejvíce. Tedy malý Bryce byl na zabití stejně jako Will Nylund, a tak nezbývalo než čekat, jestli si pro ně zubatá přijde, či nikoliv. Tři hvězdy za to, že jsem měl zbytečné obavy z další trapné duchařiny. Naštěstí bubáci jsou úplně jiná třída! ()

misterz

Tak klišovitý námet, že už viac ani nemôže byť. Žienka príde z blázinca bývať k starostlivej sestre s malým synom a tam, práve od toho okamihu, sa začne zhmotnovať jej desivá nočná mora z detstva. Z vymysleného sa stáva skutočné... Ale keď už ide o ducharinu s bubákom, tak by toho strašenia mohlo byť viac. Ani atmosféra nenadchla. A záver... banálne a predvídateľné. Skrátka nič, čo by nadchlo. Podpriemer. 40/100 ()

Astaroth12

Toto bolo tak neoriginálne a fádne. Vymyslený príbeh školačiek, ktorý sa zhmotnil do skutočnosti, ako keby podobných príbehov tu už aj tak nebolo dosť. Ale to najhoršie ešte len prišlo o čosi neskor v podobe lacného, hnusne trápneho bubáka, ktorého by sa nenaľakali, ani deti v škôlke. Pointa i všetko ostatne v príbehu išlo mimo mna, asi kvôli predvídateľnosti. Ale nesral ma tak veľmi, kvôli ponurej atmosfére, ktorá v par momentoch bola fakt silná, preto aspoň silne 2*. ()

kingik

Švankmajerův odkaz stále žije. Děvče z vietnamské Večerky čelí své krušné minulosti z času dětských her a malin nezralých, respektive temné legendě Mercy Black, která ji dostala až za brány Chocholouškova ústavu, který své šéfování předal obličejovými plastikami zk(r)oušené Janeane Garofalo. Jistý nemalý potenciál by se v této látce našel, ovšem režisér prostě jaksi neměl velké tvůrčí chutě a nastalé hororo(ho)vno přiživoval hloupými dialogy a nestrašidelnými scénami. Nezáživný až laxní přístup mě o to víc nemile překvapil, neboť jeho autorem je Owen Egerton, po jehož Blood Festu jsem čekal něco hororově zábavného, výživného a schopného. Pokud se ve filmu zjeví onen originální původce hrůzy, jde film okamžitě do nechtěně směšné fáze. A celé počínání se překlopí do iritující podívané. Nabízela se ještě možnost udělat z toho bizarní erotický horor, Daniella Pineda je neokoukaná akvizice, kterou by milovníci šicích strojů a rýžových pokrmů ocenili, ovšem nic takového se nestalo. Cudný průběh měly i scénky hrůzy, trocha krve a hotovo. Chlapeček, ano i dětský figurant je v příběhu neopomenut, v závěru celkem chladnokrevně vyšperkuje oční bulvu. Owen Egerton tohle celé zvládl pouze průměrně, v podstatě až na jistotu. Film na mě navíc působil extrémně levně, ale to mu rozhodně nezazlívám. Ovšem doufám, že příště už se z jeho dílny dostaví něco zajímavějšího. 5/10 ()

oveckaoa

2 holky vezmou kámošku do lesů k vodě, že ji ´´zabijou,, a obětují Mercy Black. Ta jim na oplátku prej vyléčí matku jedné z nich dějově se to pak posune o 12 let dopředu kdy je obě propustí a oni stále Mercy Black vídají. Největší problém filmu je v tom, že samotnou Mercy Black zde jde vidět ani ne 10 minut z 88 a celkově je i film koncentrát snad všech urban legend hororů co vyšly. Pro režiséra od výborného Blood Festu rapidní zhoršení. ()