Ochotní dospělí

Consenting Adults

Thriller / Krimi

USA, 1992, 95 min

Ako hitchcockovská variácia miestami zaujímavé (z toho, čo som postrehol, tu nájdete odkazy na North by Northwest, Vertigo, Rear Window aj Psycho), no ako plnohodnotný thriller stráca film na vykonštruovanosti scenára a mizerne napísaných charakteroch (Kay, Richard a hlavne Priscilla pôsobia ku koncu už vyslovene dementne). Poteší tradične vynikajúci Spacey, ale na viac ako 5-6/10 to nemá ani tak.(23.9.2007)

• Lacike

V 70tych rokoch natocil Alan J. Pakula filmy, ktore sa stali klasikami, ale to co natacal v 90tych rokoch bolo uz dost ubohe. Vrcholom je tato trapna fraska, ktora sa tvari ako napinavy thriller, ale po cely film ma naplo iba z toho ako hlupo sa postavy spravaju. Este tak prva polhodina, kym nastane sokujuci zvrat, celkom funguje. Ale od zvratu, kedy sa ma chudak chlapik branit imbecilnej konspiracii proti nemu a patra po dôkazoch svojej neviny, je otrasna. Strieda sa nuda so stavmi znechutenia nad tym aku chujovinu tvorcovia vymysleli. Scenar je proste strasna zlatanina a Pakula svojou nudnou reziou filmu nedodal ani stipku napätia. Najtrapnejsie je beckovo hlupe finale s uzi. Uz som len cakal, ze hlavny hrdina proti zaporakovi vytiahne raketomet. Pôvodne som dal 2* za solidny civilny uvod, ale po zvrate sa z toho filmu stane taka strasna sracka, ze ma to uplne znechutilo. Sklame aj herecke obsadenie. Je sice hviezdne ale za zmienku stoji len Kevin Kline. Spacey, Whitaker a spol. predvedu len nudny podpriemer. 2/10.(10.4.2016)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 25%, Audience Score - 24% | FDb.cz - 74.6% | Dobrý Thriller s působivými herci i skvělou ještě neo-noirovou atmosférou, který chvílema opravdu nešetřil našimi nervy. Holt Pakula to vždy uměl s filmy tohoto typu skvěle! Ale zde byla strašná škoda, že vyložil karty na stůl skoro hned na začátku. Kdyby se k ději ještě na konci přidal překvapivý plot-twist, s vyšším hodnocením bychom neváhali ani vteřinu, ale takhle by byli 4* moc. Přesto film rozhodně stojí za zhlédnutí a je škoda, že upadnul v naprosté divácké zapomnění. 65%(2.2.2021)

,,O NIC NEJDE, PROSTĚ SE JEN TAK V NOCI VYMĚNÍME, JAKOBY V POLOSPÁNKU SE PŘITULÍME A UDĚLÁME TO“..... /// Tak to prostě je. Z manželství se vždycky něco vytrácí. A hry (životy) těch druhejch se zdají bejt zajímavější. Původně o nic nešlo, ale teď Richard plave v pěknejch sračkách. Jelikož manželka jedná velkoryse (a rychle), celej život je najednou v hajzlu. Není už pozdě na to ptát se ,,KDO JE EDDY?“ Rozjíždí se pátračka (že by vrchní strážmistr Arazím zbledl závistí) a film, kterýmu ,,šéfuje“ K.Spacey začíná ,,bavit“. Sice se tu chování podřizuje napětí ( – ne jako v těch levnejch hororech, jen proč to dělat jednoduše, když to jde složitě), ale Pakula tyhle dramatický situace zvládal. Přesto mi to finále připadá staromódní...........a tak tam stojí a čumí a říkají si: ,,to jsme ale hlupáci, že jsme naletěli.“ ...,,Máš mě ráda?“ ,,To víš že jo ty jeden hlupáčku, kterej naletíš na každej ďábelskej pojistnej podvod“. ,,Dej mi hubana a zapomenem na všechno“.PS:.. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že je s pracháčema nebezpečný měnit si ženy. (Je to s houmelesákama bezpečnější?....NEPIŠTE MI!). 2.) Jsem (rádoby) zpěvačka, kterou manžel nechal pojistit na 1a půl mega (doláčů). 3.) Jsem pojišťovák a nechápu, proč mi lidi nevěřej. 4.) Jsem manželka, která ať se děje cokoliv, vždycky bude s tím pravým. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(7.7.2011)

• Kaka

První polovina je hloupá a naprosto mimo. Druhá už je relativně jakž takž napínavá a nepředvídatelná. Nicméně proměna postavy Kevina Klinea, resp. jeho utrhnutí se ze řetězu je stejně nevěrohodné, jako snímek sám. Trapně (hloupé dialogy) hecující Mary Elizabeth Mastrantonio prakticky ani nestojí za pozornost, stejně jako úlisný a tehdy ještě relativně neznámý Spacey. Klíčová scéna samotná je naprosto mimo a tvůrci si zřejmě pustili při psaní scénáře hlavu na špacír, protože takovéto "scifi prvky" mně rozesmávaly co minutu. Výměna manželek ? Ne děkuji. Jednou a dost.(11.10.2007)