Cirque du Soleil: Quidam

(divadelní záznam)
  • USA Cirque du Soleil: Quidam (více)
Dokumentární / Hudební / Rodinný
USA, 1999, 90 min

Režie:

David Mallet

Kamera:

Barrie Dodd

John Gilkey

Útěk malé dívky do světa fantazie. Strhující show kanadské společnosti, věhlasné vynikajícími produkcemi ve stylu moderního cirkusu. Holčička Zoë si myslí, že už viděla všechno, co je na světě zajímavé, a má pocit, že nic kolem už nemá smysl. Jednoho dne se kvůli tomu rozzlobí natolik, že se její malý svět zhroutí a ona se ocitne ve fantastickém prostředí, obydleném dosud neznámými postavami: vytáhlým a tajuplným cirkusovým ředitelem Johnem, dále pak oživlým terčem, několika svéráznými klauny a především spoustou vynikajících artistů, nad jejichž výkony se tají dech… Takový je rámcový příběh další cirkusové show kanadské společnosti Cirque du Soleil (Sluneční cirkus). Špičkoví artisté z celého světa zde předvádějí řadu úchvatných čísel, např. s tzv. německým kolem, s žonglérským náčiním diabolo, švihadly, kruhovými hrazdami atd. Slovo quidam (francouzsky „kdosi“) znamená v tomto případě osamělého bezejmenného kolemjdoucího, který se mihne kolem, ale který je také uvnitř každého z nás. Show měla premiéru 23. dubna 1996 v Montrealu, záznam byl pořízen během turné v Amsterdamu v roce 1999. (Česká televize)

Nethar

Není divu, že Cirque du Soleil patří ke špičce. Určitě se ještě podívám na další představení, minimálně na Alegriu, která by měla být podle ženy lepší, viděla ji naživo. ()

Mr.Hudson

Neskutečné představení, které jsem bohužel viděl pouze na obrazovce našeho televizoru. Je neuvěřitelné, co tento Sluneční cirkus z kanadského Montrealu předvádí. Výborné kostýmy, neskutečné kulisy pěkný nápad a především vynikající artisti, které tento cirkus shání po celém světě. Ono vlastně použít na tyto představení označení cirkus je trochu zavádějící, protože při tomto slově si většina lidí představí stan, cvičené opice a Berouskovi. Cirque du Soleil je ale pravý opak nám předhazovaným cirkusům. Vystupují zde pouze lidé, žádná zvířata a většina triků je založena na fyzické zdatnosti jednotlivých aktérů. A právě tyto věci dělají z tohoto cirkusu tak neobyčejně lákavou show, že ji nemohu odolat. Těším se až tyto akce dorazí i k nám do Čr. ()

Evander

Krásná artistická vystoupení, fantastická hudba, úžasné kostýmy a mnoho dalšího. Proč tedy nedám plný počet? Odpověď je jednoduchá: "Klauni". Klaunská vystoupení mi celkově přijdou jako to nejslabší, co Cirque du Soleil nabízí a zde jich na mě bylo prostě až příliš. ()

Adrai

Tohle je opravdu cirkus s velkým C kterému se žádný jiný cirkus nepodobá. Krásné prostředí, výborná hudba, pěkný příběh prolínající skrze jednotlivá představení, kde u některých člověk doslova "valí oči z důlků". Naživo to musí být nádhera ... ()

RyanRainheart

Úžasné a úchvatné představení, nad kterým nepřestávám žasnout jak nad tím, jak jsou někteří z nás tolik talentovaní. Velký plus si bezesporu zaslouží i skvělá hudba. ()

rodier odpad!

Cirkus ma byt o drezure, zveri, klaunech. Tohle je odpad ktery nevi kam se zaradit, tak si hraje a plive na pojem jmenem cirkus. A btw neprijde vam, ze je tu posledni dobou nejak moc slovaku? Kdo to ma cist? Je to cizi jazyk tak tu nema co delat. ()

StrixCZ

Dokonale bizarní atmosféra a jedni z nejlepších artistů a gymnastů na světě. Navíc konečně cirkus, který si hravě vystačí bez trápení zvířat - kdybych za to mohl přidat šestou hvězdičku, byla by tam... Co dodat...? :o) 100% ()

BR23

Akorát som odtial prišiel. Videl som to naživo (v Blave), miesto sedadla bolo tiež oukej a bolo to pekné. Mno možno je to mnou ale čakal som niečo viac. Akože videl som predtým jednu časť na HBO (neviem už ako sa volala- tuším Worlds Away) a to v telke ma uchvátilo, toto (asi aj koli tomu že divák jako ja to nemal pekné naaranžované kamerami, nazoomované atd...) bolo fajn, pekné za tých umelcov by som dal 100 bodov ale ako divák- ktorý na to hľadel zo statického miesta a plným očakávaním ktoré jaksik neprišlo tomu dávam 3 pretože plno vecí som už videl mnohokrát i inde. Kvitujem že nepoužívajú zvieratá. Preto na ostatné cirkusy (s použitím zvierat) nikdy nechodím. Ci to stálo za tie nemalé peniaze? no to je dosť subjektívne položená otázka. úprimne- pre mna áno, stálo to zato. ale ja dovolím si povedať, žijem na dosť vysokej nohe a takáto príležitosť - vypadnúť z môjho krásneho rodného mesta (krajšieho než Blava :P) a ísť za ojedinelou kultúrou s mojou rodinou- je dosť vzácna. Som ale zvedavý na dalšie reakcie iných ľudí. chcem vedieť ako sú natom a či som len rozmaznaný spratek, ktorý si nič neváži (just kidding) :D ()