poster

Ecce homo Homolka

 • anglický

  Behold Homolka

Komedie

Československo, 1969, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaposlav
  odpad!

  Nepochopiteľné hodnotenie a podľa komentárov nie som jediný, čo si to myslí. To ako keby natočili 4 hodiny bežného života záznamu len tak a zostrihali to na film. To sa viacej zabavím, keď behnem na pivo s kamarátmi, alebo si zahádžeme na koš, či prejdeme sa po nákupnom centre. To sa musí človek strašne nudiť a nemá s kým ani kecnuť, keď toto je ochotný pozerať a ešte aj opakovane. František Husák zomrel v roku 1991 v nemocnici na následky, že ho niekto dobil. Po takomto filme sa nedivím, že sa nejeden našiel, čo mal chuť nie len jemu jednu streliť, keď vyhodil prachy za lístky do kina. Prepáčte za tu prostorekosť, ale cukrovať to tu falošne nebudem ako to niektorí "odborníci" robia tu na čsfd, aby boli populárni. Beriem na vedomie, že je to z roku 1969, ale už Hitlera pred 30 rokmi než toto dielo vzniklo točili na farebný film. ČB laciná nuda, ktorú natočili za max. dva dni. Najviac roboty mal asi ten, čo mal tento bordel nastrihať.(2.7.2018)

 • gabin(a)
  **

  Zkoušela jsem se dívat mockrát, i proto, že někteří uživatelé, co si jich vážím, dali 5 hvězdiček. Nikdy jsem nedokoukala, jak mně ta famílie lezla na nervy. Oficiální text distributora říká, že se můžeme Homolkovým smát a zároveň nás při tom smíchu trochu mrazí. Tak mě teda jenom mrazilo a to hodně. Ale je fakt, že takových rodin u nás bylo a je fakt dost. Možná proto mi to nepřipadá ve filmu k smíchu :-( Ty dvě hvězdičky jsou za balet H. Růžičkové a p. Šebánka.(10.9.2012)

 • Agatha
  *****

  Filmová trilogie o rodině Homolkových je rozhodně perlou a chloubou české kinematografie v režii pana J. Papouška. Nikdo však nedokáže tento snímek ohodnotit lépe než my - Češi. V zahraničí by se asi divili co je nám na tom vůbec k smíchu, ale my víme, že se smějeme tak trochu sobě. Každý ve filmu srovnává něco nebo někoho ze své vlastní rodiny a okolí. Typická pražská rodinka si vyjede na výlet do lesa a ... - neznáme to odněkud? I po letech mě fascinují neuvěřitelné herecké výkony Marie Motlové a Josefa Šebánka (nikdo by to lépe nezahrál). K filmovým manželům ztvárněným Františkem Husákem a Helenou Růžičkovou, které to ohromně sluší, není co dodat. Je to neobyčejně vtipné, svižné a plné života...(15.9.2007)

 • Subjektiv
  ****

  Dle wikipedie je karikatura: "...zjednodušené, někdy humorné či komické, jindy satiricky kritické a úmyslně zesměšňující, výtvarné či literární dílo, které značně zvýrazňuje některé tvary obličeje, lidské postavy nebo i nějaké osobní vlastnosti, důležitý povahový rys (či jiné další významné skutečnosti) u zobrazované osoby resp. u karikovaného člověka. Karikatura se od všech jiných humoristických žánrů vyznačuje nejen svojí úmyslně zjednodušenou zkratkovitostí podání, ale především zjevným přeháněním a úmyslným zdůrazňováním vybraných rysů zobrazovaného člověka. Navíc kromě své humorné stránky může být výrazem ostré společenské kritiky, jasného zesměšnění..." V Ecce homo Homolka jsou oněmi vybranými rysy maloměšťáků třebas pívo, tepláky, pupky, hádavost, podpantofláctví, závislost na televizi, fandění fotbalu, povinný rodinný výlet, uječená děcka, "naši nejsou doma" a spooousty dalších. Maloměšťáctví je tak mírně přibarvené a se zvýrazňovači chuti, ale zároveň dík onomu lehkému zkreslení a zkratkovitosti ukrutně vtipné a přes to všechno trefné...(15.2.2010)

 • Anderton
  ****

  Keď dokáže Spielberg priznať, že pri tvorbe Jurského parku sa inšpiroval Cestou do praveku, prečo preboha Brooks a spol. nepriznajú, že predobrazom Simpsonovcov sú českí Homolkovci? :))) Lenže oni sa alibisticky zbavili babičky a deda šupli do starobinca a tak majú po problémoch s autorskými právami, parchanti jedni....Rodina je základ státu, máma je více než manželka, deti mají radši dedu, ale kdo ví....(15.4.2013)

 • - Písničku, kterou chlapci zpívají, když si hrají, zpívala původně jejich matka Věra Křesadlová. (sud)

 • - Josef Šebánek (dedko Homolka) v čase nakrúcania nebol herec. Všetko improvizoval, nepoužíval žiaden scénar a režisér sa obával, aby nepovedal niečo nevhodné. Vždy sa však udržal v rámci normy. (unagi)

 • - O natáčení scény, kdy jsou obě rodiny v jednom pražském bytě a hádají se, Helena Růžičková později pronesla, že byla filmována v létě, ve velkém počtu lidí na malém prostoru a za takového vedra, že se herci ani nedrželi scénáře a skutečně na sebe křičeli. (Claude Speed)