Jaroslav Papoušek, kdysi člen Formanova týmu, se dobře zabydlel i v éře normalizace, když natáčel samé bezzubé taškařice. Jejich bezprostřednost byla však stále chtěnější. Zpráva o tom, že televize chystá natáčení o zájmové činnosti družstevníků, přivede místní obyvatele k mimořádné společenské i sportovní aktivitě, ale výsledkem je jedině řetězec nekonečných zmatků, nedorozumění a pohrom... Poslední dokončený film Jana Libíčka. Text písničky "Huláni, huláni, malovaný děti, sednou na koníčka, jako ptáci letí" je uveden ve "Špaličku" Mikoláše Alše. (oficiální text distributora)

Vesecký

Trochu satirický pohled na naši tradiční sousedskou vesnici, jakýsi předobraz Troškových komedií Slunce, seno... Ano, takoví jsme byli. Bohudík. Ono být v té době v televizi, to bylo něco, a tak nebylo divu, že se jézeďáci (když už tajemníkovi uteklo prase a předseda měl skřipku) chtěli jaksepařrí vytáhnout. Jenže televizní štáb přijel udělat reportáž nikoliv v létě, ale v zimě. A co točit, když už nefungovali ani hokejisté ani ochotníci... Ne že by to byl film k popukání, ale díky naší výborné herecké generaci se na to koukalo docela pěkně. ()

IvonaK

Film se dá, akorát mě trochu nudilo, že se tam polovinu filmu vedla v hospodě diskuze.Spíše bych to jejich vykládání zkrátila a věnovala větší pozornost hokejistům a těm dívkám v sokolovně. ()

Pitryx

Hm, nevím, od pana Papouška bych asi čekal víc. Jako že Homolky můžu vícekrát, tak tohle podruhé nemusím. Nějak jsem se asi zapomněl bavit. A když už tak dobří herci, tak to chtělo taky lepší scénář. Vadil mi "Zděnek" a taky střih. Dávám jen něco málo hercům za snahu 201109048008/8014 ()

javlapippi

"Měli přijet vo žních a nebyly by žádný problémy!" Súdruzi vidiečania na papieri mierne nadhodnotili úroveň voľnočasového vyžitia u nich v obci a keď sa ohlási na ich aktivity zvedavá televízia, musia behom týždňa narýchlo zbúchať potemkinovský hokejový oddiel a ochotnícky súbor. "Děvčata, děvčata, tak co je?! Doteď sme dělali poezii a vy se chováte horší jak kluci!" Je okolo toho samozrejme veľa schôdzovania a mudrovania rázovitých dedinčanov vo vtipnom podaní hercov ako Haničinec, Kryzánek, Augusta, Budínová, Libíček, Řehoř alebo Hlinomaz, ktorí hádžu jednu solídnu hlášku za druhou. "Karel by to tlustý pěkně vodříz!" Je z toho ešte cítiť novovlnné postupy scenáristových predošlých opusov, tuná už sú síce skrotené normalizáciou a poväčšinou profesionálnymi hercami, takže homolkovská ani hořímápanenkovská autentická smršť sa nekoná, ale aj tak som sa pobavil hodne a nechápem miestne nízke hodnotenia a odpady. "Československý soubor písní a tanců to není, ale soubor to je!" ()

tuctovychlap

"jsme Bubličáci..a kdo je víc!" :) Papoušek řízlej Formanem..jasně, již ne ten Papoušek vod kde-já-mohla-bejt-kdybych-byla-neztloustla a i to říznutí není kvalitativně do hloubky a šířky, ale.."nějaké chcípácký družstvo by si to samozřejmě dovolit nemohlo!" ano, družstvu Papouška (hlavně Libíček, Augusta a Pepík Hlinomazů) to promíjím..:) ()