Pan Monk a konec 1/2 (S08E15) (epizoda)

Mr. Monk and the End: Part 1

Pán Monk končí - 1. časť

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2009, 43 min

První část závěrečného dvojdílu seriálu, kdy konečně Monk vyřeší vraždu své ženy. Zakončení seriálu je velmi slušné, byť se zde objeví i několik chyb v kontinuitě seriálu (detaily ohledně způsobu smrti Trudy nebo co Monk dělal v okamžiku, kdy se o vraždě dozvěděl) - což není v dlouhodobě trvajících seriálech nic neobvyklého a ani tady mi to nevadí. Víc mi vadí náhodné objevení soudce (a charaktery se chovají, jakoby ho dávno znaly), kterého jsme nikdy předtím neviděli a zrovna on se ukáže být vrahem Trudy. Kdyby ho už ukázali v nějakém předcházejícím díle nebo zmínili jeho jméno, působilo by to lépe. Každopádně tahle berlička se soudcem odstartuje zajímavý příběh, kdy je Monk otráven a policie provádí pátrání po unikajícím nájemném vrahovi. Shalhoub i zbytek maincastu zde hraje skvěle, najde se tu i pěkný humor (Monk, který je víc zdrcený faktem, že bude zvracet, než oznámenou smrtí, Randy, který přes mikrofon zpanikaří celé nádraží), jsou tu pěkné charakterové momenty (kapitán/Randy na konci v kanceláři) a celé to vede k rozbalení klíčového kusu důkazu (dobře, že nešlo o něco, co by bylo vytvořeno až pro tuto epizodu, ale Trudin dárek byl představen už několik řad zpátky). První část byla obecně o něco lepší, ale i přes slabší epizody se zakončení Monka opravdu povedlo.(24.7.2020)