Rue a Jules se setkávají poprvé od Vánoc, když East Highland vítá nový rok. (HBO Max)

DJ_bart

"Listen, I fucking know what you are. You're just a fuckin' junkie-ass bitch and you're probably fucking eating that ginger's ass for fuckin' drugs or whatever the fuck you're into. Fuckin' junkie-ass bitch." ________ Režisér Sam Levinson se ani po víc než roční odmlce s ničím nesere a v expozici druhé řady generační výpovědi 'Euforie' eklekticky prezentuje působivou backstory antihrdiny a drogového dealera Fezca, exkurzi do drogového byznysu, a posléze na pozadí víru novoročních oslav rozehrává důmyslnou šachovou partii plnou intrik, napínavých konfliktů a vztahových peripetií. Věrný divák a filmový labužník uvítá i zajímavou plejádu nových stylistických změn – buď silně saturovaný a zrnitý vizuál který pracuje s přirozeným světlem, častější využití retro songů, anebo přímočarou lineární naraci na relativně minimalistickém měřítku...... Vzhledem k tomu, že většina lákadel z traileru se už vyčerpala, máme se určitě nač těšit. Dokonce dorazil i Justin Bieber z Wishe a pornoherečka Chloe Cherry. Nathan každopádně dostal to, co si zasloužil. Fezco steals the show! ()

Necrotongue

Po obou speciálech, které uzavíraly první sezónu, jsem se dlouho odhodlával k tomu, abych načal druhou sérii. No, zatím to vypadá, že jsem se obával vcelku zbytečně, protože druhá řada odstartovala ve velkém stylu. Všichni puboši jsou zpět i se vším pornem, chlastem, fetem a sexem a vzhledem k tomu, že se nic výrazně nezměnilo, furt nemusím mít nikoho rád (což je osvěžující), protože drogový dealer je tu pořád za největšího sympaťáka (co mi tím asi tvůrci chtěli říct?), takže můžu s klidem nadále fandit všem těm destrukcím a sebedestrukcím. P.S. Snad nebudu mít noční můry, těch penisů tu na mě bylo trochu moc. / Poučení: Vždycky nos vyprošťovák v ponožce. ()

Qitek

A tak nám to začíná přesně tak, aby divák věděl, že se bude zase šokovat a že opravdu kouká na Euphorii. Levinson nám servíruje pro jistotu stopořený péro ani ne po třech minutách, zase je to fucked up minulost v úvodu jedné z postav, se spoustou fucked up otců, bratrů, kamarádů, babiček - ono je to vlastně jedno koho, podstatný je, že to je dost dark a zabalené v cool obalu. Všichni jsou opět dostatečně sjetí nebo napnutí, nevíte kdo koho napadne, co se posere, kdo se posere, kdo se v dalším záběru rozbrečí, nebo kdo koho pojebe, kdo koho zlomí, prostě typický dospívání na jedné planetě. Jo, málem bych zapomněl na malé dítě (který má taky hodně drak/cool minulost samosebou) skáče s kladivem v ruce a ruší drogové dealery s bouchačkama. No prostě to co mě pořád tak trochu štvalo na první sérii, tady dupe na plyn ještě tvrději (bohužel)x Ano… vizuál to má mňamózní a někde pod tou over the top slupkou temnoty a "coolovosti", se pořád skrývá křehký a smutný příběh Rue. Škoda že to Levinson tak zbytečně hrotí. Zendaya krása nebeská i herecká a vůbec všichni herci jedou velkou ligu (nebo jsou typově skvěle obsazení) Skalní fanoušci budou asi chrochtat blahem. Enjoy. Mě to i kdybych pominul veškerý piňdoury, kozy a za každou cenu vizuální onanii asi začíná jen reálně nudit. Uvidíme. ()

jirikzaboj

Tvůrci nelhali a opravdu nám první epizoda ukazuje náčrt toho, na co se můžeme těšit ve druhé sérii a to sice, že to bude sakra temnější. Úvodní sekvence slouží pro backtime story Fezca a jeho bratra Ashe a já si v prvních minutách říkal, jestli jsem si pustil opravdu Euphoria. Takový nápal drogového byznysu, střílení a netradiční výchovy jsem fakt nečekal a okamžitě mě to vtáhlo. Silvestrovská párty, na které máme staré známé hezky pohromadě a rozjíždí se tady hned několik pokračujících , či nových linek. Sydney Sweeney nadělila sex scénu hned v prvním díle a byla v cele bathroom scene naprosto stunning! Veškeré dialogy vyšperkované a melancholická podívaná na drogově závislou Rue coby Zendayu byla fakt nepříjemná a cením, jak z tak krásné herečky dokážou udělat tak neatraktivní smažku, která to umí dokonce skvěle zahrát. Soundtrack, expozitura světel, přechody, střihy , kamera. To všechno rezonovalo se silnými příběhy dohromady už první sérii a zde vidím, že Sam Levinson chce zajít ještě dál a je to vskutku skvělá podívaná a výborný otvírákový comeback. ()

Frajer42

Existují různé babičky. Ta dosti svérázná v tomto dílu dala do vínku svému vnukovi vskutku hodnotné rady a tipy na poli dealování drog. Vynikající epizoda, kterou se mi shodou náhod povedlo vidět krátce po začátku roku, takže i téma byla mile aktuální. Zendaya i transka mě serou i po delší pauze (snad dokonce ještě víc), ale naštěstí seriál disponuje takovou spoustou zajímavých postaviček, že není problém si zde někoho najít, kdo není otravná teplá či přičmoudlá píča. [85 %] ()