• papaJA21

Tohle jsem musel bohužel protrpět v kině(22.2.2011)

Ne tak zdařilé pokračování "času sluhů", přesto zajímavý film. Akorát měl být natočen o něco dříve, ne s odstupem 9 roků...(18.1.2003)

• honajz

Tak nějak nevím - chvíli se to tváří jako parodie, chvíli jako vážně míněné drama, ale není to ani jedno. Roden na klinice se chová jako inteligentní člověk, a pak nad sebou najednou nemá dostatek sebekontroly? Divné, celé to bylo divné. Kdyby se Pavlásková držela dramatické linie, byla by nosná. Ale asi se lekla, že bude příliš těžká, tak se téma snažila odlehčit - a tím film zcela pohřbila. Mimochodem, vedle všech herců stačí, když přijde na scénu tiše Vladimír Dlouhý a ukradne si všechen prostor pro sebe - škoda ho, byl skutečně vynikající herec. A my můžeme jen doufat, že po odchodu Rodenovy postavy do modře ozářených polí nás nečeká Čas pluhů.(6.1.2013)

Je to průměr. Jen díky Karlu Rodenovi, na kterém to stojí a padá.(18.7.2009)

Herecké role byly ztvárněny skvěle a zato dávám hvězdy, Roden , Bílá i Chýlková opravdu úžasní. Příběh ovšem natahovaný a prakticky o ničem.(7.4.2013)

• - Natáčení probíhalo i na zámku v Lysé nad Labem. (M.B)