• viperblade

Tak tohle bolelo. Po tak výborném filmu, jakým byl Čas sluhů, jsem tak razantní propad nečekal. Byl jsem připravený, že to bude jinde, než předchozí film, ale tohle?! Mají to herci formátu Chýlkové, Rodena, Vilhelmové nebo Holubové zapotřebí? U mě filmové dno českého filmu reprezentuje Waterloo po česku. A tohle byl film, který se k němu (v mých očích) přiblížil až moc. Už hodně dlouho mi nebylo u filmu tak trapně. Varuji vás, pokud se vám Čas sluhů líbil, tak tomuhle se obloukem vyhněte!!!(18.7.2009)

Neviděl jsem čas sluhů, takže se nenechávám ovlivnit tím, že druhý díl bývá horší. Vcelku průměrný, místy alegorický film. Nebál bych se Čas dluhů zařadit na Čt2, protože místy jde opravdu o naučný pořad. DVD s tímto dramatem, ve kterém žena dokáže lacině manipulovat s mužem, je povinnou výbavou každého muže. Dá se z toho hodně vyčíst.(18.7.2009)

• gabin(a)

Za Chýlkovou v ledničce a posléze s bednou na hlavě. Jinak všichni naprosto tragičtí, připadali mi (včetně Rodena) jako šmíry a figurkáři nejhoršího kalibru. Nemusím ani jednoho ze zúčastněných, zvláště pak Holubovou a Vilhelmovou, ale třeba u Rodena nebo Chýlkové uznávám, že jsou to dobří herci. To ale neplatí tady. Ztráta času za takovou odfláknutou trapárnu, nejen hereckou. Ani jsem nedokoukala, bylo mi úplně jedno, jestli se sežerou nebo vezmou nebo je unese UFO.(20.9.2010)

• ZkuKol

Mám teorii, že toto je druhá část trilogie, jejímž vyvrcholením je americký snímek 15 minut (jasný pokračování útěku Karla Rodena před Chýlkovou, kterýho dožene až do USA). Smyslem této fresky je ukázat, co dokáže silná žena provést se schopným, cílevědomým a sebevědomým mužem a to i přes velké dějinné zvraty na pozadí. Nutno dodat, že prostřední část je nejslabší. Pro pomalejší: samozřejmě si dělám prdel:-)(6.12.2007)

• lapatata

Tohle byl tak neskutečně blbý a trapný film až se mi docela líbil. Člověk musí pochopit hru režisérky a přistoupit na ni a potom to docela jde, ale než se to stane, hrozí velké riziko, že divák to nevydrží a odejde nebo vypne. Ivana Chýlková se mi líbila a docela mě pobavila. Lucie Bílá mi ale přišla strašně prkenná a doteď nevím, jestli to tak mělo být nebo ne. Kdoví?(21.9.2010)

• - Natáčení probíhalo i na zámku v Lysé nad Labem. (M.B)