• Vladajsoucna
  **

  Další příspěvek do kvalitativně sestupné tvorby režisérky Pavláskové. Je to ještě křečovitější a prázdnější než Corpus Delicti, ale ne zase takový debakl jako Bestiář. S Časem sluhů film věru už nelze vůbec srovnávat. Potěší snad jen celkem přirozeně hrající Lucie Bílá ve své jinak povrchní postavě spasitelské psychiatričky, Chlumeckého dynamický hudební doprovod (který ovšem trpí až přílišnou studenou syntentizátorovitostí), místy slušně výpravná kamera, pár vtipných momentů a celková vzpomínka na vynikající režisérčin debut. Nepotěší herectví Chýlkové, Rodena, Holubové a Asterové, degradující své vyzkoušené role na pouhé karikatury, nepotěší ani přeceňovaná Vilhelmová v roli zbohatlické husičky ani tajtrlíkovský Lábus jako její otec, nepotěší příšerné postsynchrony, nepotěší samotný pokus z původního psychologického dramatu s groteskními prvky vytvořit lacinou komunální satiru a'la divoká devadesátá.(20.9.2010)

 • Gore
  ***

  Místy to byla parodie jakoby vypadla z pera od tvůrců Disaster Movie, že jsem chvíli přemýšlel jestli některé scény režisérka pojala jako parodii či to myslela vážně (doufám, že jako parodii, jinak bych musel přehodnotit její režisérský um). Herci hráli podle svých standardních kvalit, kdy to zejména stálo na Rodenovi a Bílé, kteří své role zvládli, o jiných se nebudu raději vyjadřovat. Když se podívám na české filmy konce 90. let, patří tento sequel pořád k té horní polovině. Jinak průměr na jedno zhlídnutí.(18.11.2009)

 • bonifac
  odpad!

  Proboha, spojitost mezi časem sluhů a tímto blábolem je asi taková jako mezi kameňákem a Sofiinou volbou. Od půlky už o bylo jen velký trápení, mám dojem že i autorka už nevěděla moc jak, ale chtěla to skoncovat...no a obsazení Lucie Bílé do role psycholožky???No, to už chce setsakramentskou odvahu...(29.1.2008)

 • BoredSeal
  odpad!

  Pavlásková sehnala tým i herce z Času sluhů a prachy i na nesmyslné natáčení v cizině, napsala si scénář a opět režírovala. Výsledek? Neslýchaná hovadina. Parodie. Znesvěcení opravdu povedeného filmu demencí, které nemá nic společného s jedničkou ani výkony - ne, tohle nezachrání ani Roden s Chýlkovou. Tohle je jedna z největších zvratek, co porevoluční film zplodil. Dialogy příšerné, postavy mizerné. Plus příšerné postsynchrony, které navozují (trefný!) dojem telenovely! Po prvních dvou filmech mi bylo Pavláskové líto, že netočila víc - jestli ale tu tvůrčí pauzu využila k téhle splašce, tak je to asi i dobře. Jdu blít.(7.2.2011)

 • CaptainNor
  **

  Pokud šlo ještě vyvařit z hrnce s visačkou Čas sluhů něco poživatelného, mělo se to stát, dokud byla voda ještě teplá a ne za téměř deset let.. Vznikla tak jen nastavovaná kaše, kdy chyběl čerstvý základ a nepomohly ani přísady jako Taťána Vilhelmová, Lucie Bílá a Jiří Lábus. Kaše se houlá v ústech, je mazlavá a stydne na talíři.. Další gradování manželství Milana a Dany je neúnosné a nezachránila by ho ani účast Útvaru rychlého nasazení, či pohřební služby.. Potom mne ovšem napadá Válka Roseových anebo se myšlenek na pokračování radši vzdát…(19.6.2009)

 • - Natáčení probíhalo i na zámku v Lysé nad Labem. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace