• honajz
  **

  Tak nějak nevím - chvíli se to tváří jako parodie, chvíli jako vážně míněné drama, ale není to ani jedno. Roden na klinice se chová jako inteligentní člověk, a pak nad sebou najednou nemá dostatek sebekontroly? Divné, celé to bylo divné. Kdyby se Pavlásková držela dramatické linie, byla by nosná. Ale asi se lekla, že bude příliš těžká, tak se téma snažila odlehčit - a tím film zcela pohřbila. Mimochodem, vedle všech herců stačí, když přijde na scénu tiše Vladimír Dlouhý a ukradne si všechen prostor pro sebe - škoda ho, byl skutečně vynikající herec. A my můžeme jen doufat, že po odchodu Rodenovy postavy do modře ozářených polí nás nečeká Čas pluhů.(6.1.2013)

 • gabin(a)
  *

  Za Chýlkovou v ledničce a posléze s bednou na hlavě. Jinak všichni naprosto tragičtí, připadali mi (včetně Rodena) jako šmíry a figurkáři nejhoršího kalibru. Nemusím ani jednoho ze zúčastněných, zvláště pak Holubovou a Vilhelmovou, ale třeba u Rodena nebo Chýlkové uznávám, že jsou to dobří herci. To ale neplatí tady. Ztráta času za takovou odfláknutou trapárnu, nejen hereckou. Ani jsem nedokoukala, bylo mi úplně jedno, jestli se sežerou nebo vezmou nebo je unese UFO.(20.9.2010)

 • LEATHERFAC
  odpad!

  Vážení přátelé... souhlas s viperblade - ano už dlouho mi u filmu nebylo takhle trapně... patrně proto, že se mi naštěstí trapným a hloupým filmům většinou daří vyhýbat. Pokud ovšem kdysi skvělá režisérka, natočí najednou sračku na odpad... může se stát, že tohle utrpení člověk očekávající kvalitní práci, podstoupí... ale co je moc to je moc...(22.12.2012)

 • CaptainNor
  **

  Pokud šlo ještě vyvařit z hrnce s visačkou Čas sluhů něco poživatelného, mělo se to stát, dokud byla voda ještě teplá a ne za téměř deset let.. Vznikla tak jen nastavovaná kaše, kdy chyběl čerstvý základ a nepomohly ani přísady jako Taťána Vilhelmová, Lucie Bílá a Jiří Lábus. Kaše se houlá v ústech, je mazlavá a stydne na talíři.. Další gradování manželství Milana a Dany je neúnosné a nezachránila by ho ani účast Útvaru rychlého nasazení, či pohřební služby.. Potom mne ovšem napadá Válka Roseových anebo se myšlenek na pokračování radši vzdát…(19.6.2009)

 • Necrotongue
  odpad!

  Ugh... A tomuhle jsem původně udělil dvě hvězdičky. Hanba mi! Čas dluhů by nezachránily ani největší české filmové hvězdy, protože by prostě neměly šanci něco předvést. Irena Pavlásková totiž napsala příšerný scénář, který následně v podobném duchu i zrežírovala. Tak otřesné dialogy, aby člověk pohledal, naprosto souhlasím s tím, co napsal uživatel BoredSeal- ty postsynchrony byly opravdu šílené, a fakt jsem měl co dělat, abych se dodíval až do konce. A aby toho všeho nebylo málo, objevily se okaté pokusy o humor, za něž by se měly udělovat nepodmíněné tresty odnětí svobody. Fuj, to byl hnusný zážitek.(9.5.2020)

 • - Návštevnosťou 193 645 divákov sa stal film v roku 1998 najnavštevovanejším českým filmom v českých kinách. (Raccoon.city)

 • - Natáčení probíhalo i na zámku v Lysé nad Labem. (M.B)